Справа № 165/95/21
Провадження № 2/165/245/21
26 травня 2021 року м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Василюка А.В.,
за участю секретаря Навроцької М.Р.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Нововолинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
12 січня 2021 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який було укладено 04 вересня 2014 року у Відділі ДРАЦС РС Нововолинського міського управління юстиції Волинської області, актовий запис №241.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що 04 вересня 2014 року уклав шлюб з відповідачем ОСОБА_2 . У шлюбі дітей немає. Подружнє життя з відповідачем не склалося через різницю в поглядах на сумісне життя та побут. З 2017 року вони проживають окремо і спільного господарства не ведуть. Зазначає, що відносини між ними припинені, шлюб носить формальний характер, а тому подальше перебування в шлюбі суперечить його інтересам. Спору з приводу розподілу спільного сумісного майна між ними немає, а тому просить розірвати шлюб в судовому порядку та стягнути з відповідача в свою користь 840,80 грн. судового збору.
У підготовче засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, представник позивача ОСОБА_3 подав до суду письмову заяву, в якій просив справу розглядати у його відсутності, позов підтримав, просив його задоволити (а.с.30).
У підготовче засідання відповідач ОСОБА_2 не з'явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов визнала, не заперечила щодо розірвання їх шлюбу (а.с. 35).
Відповідно до ст.112 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу і постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи визнання позову відповідачем, що визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб та наявність законних підстав, шлюб між позивачем та відповідачем суд розриває.
Також, враховуючи вимоги ст.141, ст.142 ЦПК України, суд стягує з відповідача ОСОБА_2 в користь позивача ОСОБА_1 50% сплаченого ним судового збору, що становить 420,40 грн. та підтверджується документально (а.с.3), а решту 50%, суд повертає позивачу з Державного бюджету України.
Керуючись ст.12, ст.141, ст.142, ч.4 ст.206, ст.259, ст.263, ст.264, ст.265, ст.268 ЦПК України, на підставі ст.110, ст.112 СК України, - суд,
ухвалив:
Позов задоволити.
Шлюб, укладений 04 вересня 2014 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Нововолинського міського управління юстиції Волинської області, актовий запис №241, розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. сплаченого ним судового збору.
Повернути з Державного бюджету України позивачу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ) 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору, згідно квитанції №0.0.1891817617.1 від 02 листопада 2020 року, оригінал якої знаходиться в матеріалах цивільної справи №165/95/21.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги через Нововолинський міський суд Волинської області до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя підпис А.В. Василюк