Справа № 240/17324/20
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Панкеєва В.А.
Суддя-доповідач - Ватаманюк Р.В.
26 травня 2021 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Ватаманюка Р.В.
суддів: Драчук Т. О. Полотнянка Ю.П. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі - відповідач) про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії,
І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ
Позивач 05.10.2020 звернувся із позовом до Житомирського окружного адміністративного суду в якому просив:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в зарахуванні йому періодів роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до страхового стажу;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови в зарахуванні йому періодів роботи з 30.05.2011 по 26.07.2012; з 30.03.2014 по 30.09.2014; з 01.05.2015 по 31.05.2015; з 01.09.2016 по 27.09.2016; з 01.10.2016 року по 24.11.2016, що разом становить 1 рік 10 місяців 20 днів до пільгового страхового стажу;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо неврахування йому для обчислення розміру пенсії заробітної плати за період 01.01.2009 по 28.02.2019 роки;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо неврахування йому до пільгового страхового стажу періоди роботи на шахті імені Фрунзе (запис в трудовій книжці № 17) з 31.03.2014 по 05.02.2017 із розрахунку 1 рік за 2 роки у відповідності до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці";
- визнати неправомірними дії відповідача щодо не врахування йому до пільгового страхового стажу період його участі в антитерористичної операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три до пільгового стажу роботи;
- зобов'язати відповідача зарахувати йому періоди роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до його страхового стажу;
- зобов'язати відповідача зарахувати йому періоди роботи з 30.05.2011 по 26.07.2012; з 30.03.2014 по 30.09.2014; з 01.05.2015 по 31.05.2015; з 01.09.2016 по 27.09.2016; з 01.10.2016 по 24.11.2016, що разом становить 1 рік 10 місяців 20 днів до пільгового страхового стажу;
- зобов'язати відповідача врахувати йому для обчислення розміру пенсії заробітної плати за період 01.01.2009 по 28.02.2019 роки;
- зобов'язати відповідача зарахувати йому до пільгового страхового стажу періоди роботи на шахті імені Фрунзе з 31.03.2014 по 05.02.2017 рік із розрахунку 1 рік за 2 роки у відповідності до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці";
- зобов'язати відповідача зарахувати йому до пільгового страхового стажу періоди його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три до пільгового стажу роботи;
- зобов'язати відповідача перерахувати йому з 09.03.2019 пенсію із врахуванням включених періодів до його страхового/пільгового стажу у порядку та розмірах передбачених ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
ІІ. ЗМІСТ СУДОВОГО РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 28.12.2020 позов задоволено частково.
Визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 періодів роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до страхового стажу.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати ОСОБА_1 періоди роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до його страхового стажу.
Визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неврахування ОСОБА_1 для обчислення розміру пенсії заробітної плати за період з 01.02.2010 по 28.02.2019.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області врахувати ОСОБА_1 для обчислення розміру пенсії заробітної плати за період з 01.02.2010 по 28.02.2019.
Визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неврахування ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу період його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періоди його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три до пільгового стажу роботи.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахувати ОСОБА_1 з 09.03.2019 пенсію із врахуванням включених періодів до його страхового/пільгового стажу у порядку та розмірах передбачених ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
В решті позовних вимог, а саме щодо зарахуванні періодів роботи з 30.05.2011 по 26.07.2012; з 30.03.2014 по 30.09.2014; з 01.05.2015 по 31.05.2015; з 01.09.2016 по 27.09.2016; з 01.10.2016 по 24.11.2016, що разом становить 1 рік 10 місяців 20 днів до пільгового страхового стажу відмовлено.
Приймаючи оскаржуване рішення в частині задоволення позову суд першої інстанції виходив з того, що матеріалами справи підтверджується наявність у позивача права на зарахування спірних періодів роботи до його страхового стажу та врахування для обчислення розміру пенсії заробітної плати за вказаний період.
ІІІ. ДОВОДИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову повністю.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказав, що судом першої інстанції безпідставно не враховано те, що страховий стаж ОСОБА_1 становить 19 років 17 днів, в тому числі на пільгових умовах 4 роки, а тому, за відсутності стажу роботи 22 роки відповідачем правомірно відмовлено у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах.
ІV. ВІДЗИВ НА АПЕЛЯЦІЙНУ СКАРГУ
Правом подати відзив на апеляційну скаргу позивач не скористався.
V. РУХ СПРАВИ У СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.02.2021 апеляційну скаргу залишено без руху.
05.03.2021 до суду надійшла заява про усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою суду від 11.03.2021 відкрито апеляційне провадження у справі.
Ухвалою суду від 12.04.2021 справу призначено до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження на 19.05.2021.
Згідно з п.3 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції прийняте у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного і обґрунтованого рішення, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.
VІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
На виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20.09.2019 у справі №240/10024/19 ОСОБА_1 з 09.03.2019 призначено пенсію за віком відповідно до п.п.1 п.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Не погоджуючись з порядком обчислення його страхового та пільгового стажу, розміром пенсійного забезпечення та умовами призначення пенсії позивач 01.02.2019 звертався до відповідача з відповідним запитом.
18.09.2020 листом №0600-0308-8/50067 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило, що до пільгового стажу роботи зараховані наступні періоди: з 07.05.1984 по 08.05.1986, з 07.07.1986 по 27.07.1986, з 28.07.1986 по 10.10.1986, з 13.10.1986 по 31.12.1986, з 02.01.1987 по 30.04.1987, з 02.05.1987 по 31.05.1987, 05.06.1987 по 31.03.1989, з 04.04.1989 по 30.06.1989, з 02.07.1989 по 15.05.1990, з 21.06.1990 по 31.08.1990, з 04.09.1990 по 30.09.1990, з 06.10.1990 по 20.11.1990, з 03.12.1991 по 31.12.1991.
Щодо зарахування до страхового стажу періоду служби в зоні АТО на пільгових умовах повідомлено, що згідно зі ст.57 Закону України "Про пенсійне забезпечення" військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Відповідно до п.3 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу/прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової службу та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, до вислуги років для призначення пенсії особам зараховується на пільгових умовах, один місяць служби за три місяці, зокрема, за участь у бойових діях у воєнний час.
Згідно з Переліком держав і періодів бойових дій на їх території, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1994 №63, країна Україна, де проводились бойові дії, відсутня, а отже зарахування в кратності зазначеного періоду проходження служби, в тому числі в складі діючої армії в період бойових дій УБД АТО з 09.11.2017 по 04.03.2018 та з 21.03.2018 по 26.04.2018, до страхового стажу не має підстав.
Відповідно до п.4 ст.24 Закону за кожний повний рік стажу роботи до набрання чинності цим Законом на підземних роботах або на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала право на пенсію на пільгових умова, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Для обчислення пенсії страховий стаж заявника становить 35 років 4 місяці 19 днів, в тому числі стаж роботи на пільгових умовах за списком № 1 - 6 років 3 місяці 24 дні.
Розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески, розмір пенсії визначається на загальних підставах згідно зі статтями 27 і 28 Закону.
При обчисленні пенсії для кожного пенсіонера визначається коефіцієнт страхового стажу (в залежності від кількості відпрацьованих місяців) та коефіцієнт заробітку, який обчислюється шляхом ділення, фактичної заробітної плати застрахованої особи на величину середньої заробітної плати в Україні за відповідний період у розрізі за кожний місяць.
Розмір пенсії заявника обчислений з урахуванням страхового стажу 35 років 4 місяці 19 днів, в тому числі стаж роботи на пільгових умовах за списком № 1 - 6 років 3 місяці 24 дні.
Коефіцієнт страхового стажу становить 0,35333 ((35р. х 12м. + 4м.): 1200). Пенсія обчислена із заробітної плати за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2008 згідно даних системи персоніфікованого обліку. Індивідуальний коефіцієнт заробітку, обчислений шляхом ділення фактичної заробітної плати на середню заробітну плату в Україні за відповідний рік у розрізі за кожен місяць становить 0,96249, а середньомісячний заробіток для обчислення пенсії - 5956,74 грн (0,96249 х 6188,89 грн - середня заробітна плата в Україні за 2016-2018 роки). Розмір пенсії станом на 09.03.2019 становив 2518,94 грн, де: 2104,69 грн. - розмір пенсії за віком (5956,74 грн. х 0,35333); 374,25 грн - підвищення учаснику бойових дій; 40,00 грн - цільова грошова допомога учаснику бойових дій.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.07.2020 встановлено на рівні 1712,00 грн., у зв'язку із цим 01.07.2020 здійснено перерахунок пенсій та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
З 01.07.2020 розмір пенсійної виплати становить 2824,80 грн, де: 2104,69 грн - розмір пенсії за віком; 428,00 грн "підвищення учаснику бойових дій"; 40,00 грн - цільова грошова допомога учаснику бойових дій; 252,11 "державна адресна допомога (до 165% від 1712 грн).
Пенсію обчислено у відповідності до діючих норм пенсійного законодавства.
Вважаючи дії відповідача під час призначення пенсії неправомірними, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.
VІІ. ПОЗИЦІЯ СЬОМОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
На підставі вказано апеляційний суд не надає правової оцінки рішенню суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову, а саме, щодо зарахуванні періодів роботи з 30.05.2011 по 26.07.2012; з 30.03.2014 по 30.09.2014; з 01.05.2015 по 31.05.2015; з 01.09.2016 по 27.09.2016; з 01.10.2016 по 24.11.2016, що разом становить 1 рік 10 місяців 20 днів до пільгового страхового стажу відмовлено.
Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції в частині задоволення позову за такими доводами.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Абз.1 ч.2 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно індивідуальних відомостей реєстру застрахованих осіб встановлено наявність інформації про відрахування на рахунок страхувальника сум для пенсії за січень-лютий 2019 року.
Вказані відомості відповідачем в апеляційній скарзі не спростовуються.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо визнання неправомірними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в зарахуванні позивачу періодів роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до страхового стажу та зобов'язання відповідача вчинити відповідні дії.
Щодо вимог про зарахування заробітної плати для обчислення розміру пенсії суд зазначає наступне.
Згідно з ч.1 ст.40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Згідно матеріалів справи, пенсія ОСОБА_1 обчислена із заробітної плати з 01.07.2000 по 31.12.2008.
Відомостей про отриману позивачем заробітну плату у 2009 році у даних персоніфікованого обліку не встановлено.
Отже, заробітна плата, що отримана позивачем згідно даних персоніфікованого обліку за періоди роботи з 2010 по 2018 роки та згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 15.10.2020 №44/2934 за період служби з червня 2017 року по лютий 2019 року має бути врахована при обчисленні пенсії.
Таким чином дії відповідача в цій частині слід визнати неправомірними, а право особи захистити шляхом зобов'язання врахувати для обчислення розміру пенсії позивача заробітної плати за період з 01.02.2010 по 28.02.2019.
Щодо зарахувати до пільгового страхового стажу періодів роботи на шахті імені Фрунзе з 31.03.2014 по 05.02.2017 із розрахунку 1 рік за 2 роки колегія суддів вказує на таке.
Статтею 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" від 02.09.2008 № 345-VI (далі - Закон № 345-VI) передбачено, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Згідно ст. 8 Закону № 345-VI мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Отже з наведених норм слідує, що однією з умов для застосування ст.8 Закону № 345-VI є наявність для чоловіків 15 років роботи на підземних роботах за списком №1.
Згідно із статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Змістом дублікату трудової книжки позивача підтверджено стаж роботи проходчиком підземним 5 розряду з 31.03.2014 по 05.02.2017.
Стосовно зарахування періодів участі позивача в антитерористичній операції з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три до пільгового стажу роботи, слід зазначити наступне.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Стаття 57 Закону № 1788-XII передбачає пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії та встановлює, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
Наказом Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 "Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2014 № 1294/2607 відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність до чинного законодавства затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям в соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби та членів їх сімей.
Пунктом 2.3 розділу 2 даного Положення передбачено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", встановлено, що нарахування страхового пенсійного стажу для військовослужбовців учасників антитерористичних операцій за час їх безпосередньої участі в антитерористичній операції має здійснюватись у потрійному розмірі.
Згідно матеріали справи, зокрема довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ОСОБА_1 в періоди з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 приймав безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях.
Відтак, за вказаних обставин колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про неправомірність відмови пенсійного органу у врахуванні ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періоди участі в антитерористичній операції, з розрахунку один місяць служби за три місяці відповідно.
При цьому позовна вимога позивача про перерахунок пенсії з моменту призначення, тобто з 09.03.2019 з урахуванням висновків суду щодо зарахування до страхового стажу періодів роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019, врахування отриманої позивачем заробітної плат з 2010 року по лютий 2019 року та з урахуванням до пільгового страхового стажу періодів участі в антитерористичній операції є похідною від визнання дій пенсійного органу неправомірними та зобов'язання вчинити відповідні дії.
В апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що страховий стаж ОСОБА_1 становить 19 років 17 днів, в тому числі стаж роботи на пільгових умовах становить 4 роки. До пільгового стажу роботи позивача не було зараховано періоди роботи на посаді машиніста підземних установок, прохідником з 01.01.1987 по 01.01.1987, з 01.05.1987 по 01.01.1987, з 01.04.1989 по 03.04.1989, з 01.07.1989 по 01.07.1989, з 01.09.1990 по 03.09.1990, з 01.10.1990 по 05.10.1990, з 28.11.1991 по 02.12.1991, оскільки у виданих ВАТ "Краснодонвугілля" вказано про те, що за відповідні дні не було виходів на роботу та заробітної плати. Не зараховано періоди роботи з 01.01.1992 по 07.03.1992, оскільки в довідці "Про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" №1440 від 15.01.2013 відсутня дата в наказі про звільнення. Періоди роботи вказані в уточнюючих довідках від 12.02.2014 №11332, №11341 та від 10.01.2017 №96 виданих ТОВ "ДТЕК Ровенькиантрауит" не зараховані, оскільки підприємство ТОВ "ДТЕК Ровенькиантрауит" знаходиться в м. Ровеньки Луганської області відноситься до території тимчасово непідконтрольній Україні.
Колегія суддів зауважує, що судом першої інстанції вірно зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахувати ОСОБА_1 з 09.03.2019 пенсію із врахуванням включених періодів до його страхового/пільгового стажу у порядку та розмірах передбачених ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому вказані відповідачем в апеляційній скарзі періоди роботи позивача, які не були зараховані до стажу роботи позивача не були предметом даного спору, натомість судом зобов'язано відповідача перерахувати позивачу пенсію із урахуванням періодів роботи, які були предметом спору та яким надавалась правова оцінка судом. Зараховані судом періоди роботи підтверджуються матеріалами справи.
В той же час, відповідачем жодними доказами не спростовано висновків суду першої інстанції щодо зарахування періодів роботи позивача до його страхового/пільгового стажу у порядку та розмірах передбачених ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Таким чином, враховуючи вищевикладене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову в частині зарахування періоду роботи з 01.01.2019 по 28.02.2019 до страхового стажу, врахування для обчислення розміру пенсії заробітної плати за період з 01.02.2010 по 28.02.2019, та зарахування до пільгового страхового стажу періоди участі позивача в АТО з 09.11.2017 по 04.03.2018, з 21.03.2018 по 26.04.2020 - один місяць служби за три до пільгового стажу роботи та зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії з 09.03.2019 із врахуванням включених періодів до його страхового/пільгового стажу у порядку та розмірах передбачених ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
VІІІ. ВИСНОВОК ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно ч. 6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Враховуючи відсутність підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції, то підстав для зміни розподілу судових витрат немає.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2020 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Ватаманюк Р.В.
Судді Драчук Т. О. Полотнянко Ю.П.