Справа№750/2659/21
Провадження №3/751/942/21
17 травня 2021 року
Деркач О.Г.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої начальником фінансово-економічного відділу Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради, членом тендерного комітету, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка притягається до адміністративної відповідальності ч. 3 ст. 164-14 КУпАП
З протоколу про адміністративне правопорушення № 31/35/2021пр від 03.03.2021 слідує, що при здійсненні моніторингу процедури публічної закупівлі «Будівництво прибудови до музичної школи № 1 ім. С.В.Вільконського по АДРЕСА_2 , на земельній ділянці, яка знаходиться в постійному користуванні замість існуючої адміністративної будівлі» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2019-07-08-001797-b), проведеної Управлінням капітального будівництва Чернігівської міської ради, підпорядкованого Чернігівській міській раді, що розташована за адресою: 14017, м. Чернігів, вул. І.Мазепи, 19, виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: застосування переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених Законом, що відображено у висновку, який оприлюднено в електронній системі закупівель 19.01.2021, що є порушенням п. 5 ч. 2 ст. 35 Закону «Про публічні закупівлі» і передбачає відповідальність за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 подала заяву про розгляд справи без її участі з урахуванням поданих заперечень, в яких просить закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 164-14 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно копії протоколу № 59 засідання тендерного комітету управління капітального будівництва міської ради від 08.07.2019, відповідно до пп. 5, п. 2 ст. 35 розділ VІ Закону України «Про публічні закупівлі» вирішено оголосити переговорну процедуру по об'єкту «Будівництво прибудови до музичної школи № 1 ім. С.В.Вільконського по вул. Мстиславська, 3-А в м. Чернігові, на земельній ділянці, яка знаходиться в постійному користуванні замість існуючої адміністративної будівлі». Інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2019-07-08-001797-b.
Отже, судом встановлено, що датою вчинення правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , є 08.07.2019.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП, яка передбачає чинність закону про відповідальність за адміністративні правопорушення - особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
За змістом ст. 8 КУпАП України щодо відповідальності за адміністративне правопорушення застосовується новий закон чи інший нормативно-правовий акт, що пом'якшує або скасовує відповідальність особи за вчинене правопорушення під час дії нормативно-правового акта, яким визначались поняття правопорушення і відповідальність за нього.
Станом на день оголошення переговорної процедури (08.07.2019) Кодекс України про адміністративні правопорушення діяв у редакції від 03.07.2019, відповідно до якої ст.164-14 «Порушення законодавства про закупівлі» КУпАП містила тільки дві частини.
В зазначеній редакції диспозиція ст. 164-14 КУпАП не містила відповідальності за застосування переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом.
Однак, станом на дату складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 (03.03.2021) ст. 164-14 КУпАП була викладена в іншій редакції, зокрема з доповненням її частинами третьою-шостою, відповідно до змін, передбачених Законом України №114-ІХ від 19.09.2019, який набрав чинності 20.10.2019 та введений в дію з 19.04.2020.
Тобто, з 19.04.2020 діє оновлена диспозиція ст. 164-14 КУпАП, зокрема, ч. 3 ст. 164-14 КУпАП передбачена відповідальність за застосування переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом.
Отже, проаналізувавши вищенаведені норми законодавства, суд доходить висновку, що дії ОСОБА_1 повинні кваліфікуватися на підставі закону, що діяв станом на день оголошення переговорної процедури, тобто 08.07.2019.
Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавались законом як правопорушення.
А тому, в діях ОСОБА_1 , вчинених 08.07.2019, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП (в редакції, що діяла станом на час складання протоколу).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Керуючись Конституцією України, ст.ст. 1, 8, 9, 164-14, 247, 283, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про публічні закупівлі», суд
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 164-14 КУпАП закрити, в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, відносно якої складено протокол, до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О. Г. Деркач