21.05.21
22-ц-вп/812/4/21
Справа 468/605/21-ц
Провадження № 22-ц-вп/812/4/21
21 травня 2021 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд у складі судді Ямкової О. О., вирішуючи питання про визначення підсудності матеріалів позовної заяви виконувача обов'язків першого заступника керівника Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області (далі прокурор) в інтересах відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної порушенням трудового законодавства,
До Миколаївського апеляційного суду надійшли матеріали позовної заяви прокурора в інтересах відділу освіти молоді та спорту Баштанської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення шкоди, заподіяної порушенням трудового законодавства з ухвалою судді Баштанського районного суду Миколаївської області від 12 травня 2021 року та розпорядженням в.о. голови суду від 12 травня 2021 року про передачу справи до Миколаївського апеляційного суду для вирішення питання про визначення підсудності.
З матеріалів що надійшли вбачається, що позов пред'явлено до ОСОБА_1 , який рішенням Баштанської районної ради від 16 травня 2019 року № 24, включений до затвердженого списку присяжних Баштанського районного суду Миколаївської області (а.с. 97-98).
За приписами статті 63 Закону "Про судоустрій та статус суддів" присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.
Присяжні виконують обов'язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини 7 статті 56 цього Закону.
Відповідно до частини 2 статті 34 ЦПК України, у випадках, встановлених цим кодексом, цивільні справи в судах першої інстанції розглядаються колегіально у складі одного судді і двох присяжних, які при здійсненні правосуддя користуються усіма правами судді.
Згідно частини 6 статті 31 ЦПК України, справа, в якій однією зі сторін є суд, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, або суддя цього суду, не пізніше п'яти днів із дня надходження позовної заяви передається на підставі розпорядження голови суду до вищої інстанції.
У відповідності до вимог частини 1 статті 26 ЦПК України підсудність справи, у якій однією зі сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції.
За правилами статті 26 ЦПК України розгляд питання про визначення підсудності справи здійснюється без повідомлення сторін.
Враховуючи те, що відповідач є присяжним Баштанського районного суду Миколаївської області, до підсудності якого віднесено розгляд справи за загальними правилами, пред'явлений до нього позов може розглядатись Баштанськоим районним судом Миколаївської області, та має бути переданий на розгляд до іншого суду.
На підставі викладеного є підстави для визначення підсудності даної справи Березнегуватському районному суду Миколаївської області як найбільш територіально наближеному.
Керуючись статтями 26, 31 ЦПК України, суд
Визначити підсудність розгляду позовної заяви виконувача обов'язків першого заступника керівника Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області (далі прокурор) в інтересах відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної порушенням трудового законодавства - Березнегуватському районному суду Миколаївської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Миколаївського
апеляційного суду О. О. Ямкова