Справа № 161/8285/21
Провадження № 3/161/3177/21
м.Луцьк 20 травня 2021 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінської С.С., за участю прокурора Артиш Н.В. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 , працюючу - головний спеціаліст відділу буджетних надходжень управління бюджетних надходжень та операцій з фінансовим ресурсом Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді головного спеціаліста відділу буджетних надходжень, управління бюджетних надходжень та операцій з фінансовим ресурсом Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 в суді подала пояснення по суті вчиненого адміністративного правопорушення, просила суд врахувати його при винесенні постанови.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав повністю та просить притягнути його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши думку правопорушника та прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до наказу начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області в особі Леміщака М-М, № 58-ОС від 05.05.2020 року ОСОБА_1 спеціаліста відділу бюджетних надходжень та казначейських операцій було переведено на посаду головного спеціаліста відділу бюджетних надходжень управління бюджетних надходжень та операцій з фінансовим ресурсом Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області.
Ч.1 ст. 45 Закону - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (надалі - Національне агентство);
Адміністративна відповідальність за ст. 172-7 ч. 2КУпАПнастає за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до повідомлення Національного агенства з питань запобігання корупції №1 від 05.03.2021 року, факт про несвоєчасне подання е-декларації за 2019 рік ОСОБА_1 встановлений.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена протоколом № 124 про вчинення адміністративного правопорушення від 27.04.2021 р., поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
В своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що про факт відсутності щорічної декларації в Єдиному реєстрі осіб, вона виявила самостійно та особисто звернулася до НЗК для можливості отримання відповіді про причини технічного збою в системі. Вину свою визнала у вчиненні адміністративного правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, просить застосувати до неї ст. 22 КУпАП за якою передбачено звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності порушення.
Отже, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, у порушення вимог «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дії та не подала вчасно е-декларацію за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Так, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке є корупційним правопорушенням; особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася.
При цьому, суд за наявності підстав, повинен обговорювати питання про можливість звільнення таких осіб від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення на підставі ст.22 КпАП України, згідно якої таке звільнення можливе за правопорушення, яке не становить великої суспільної небезпеки і не завдає значних збитків державним чи суспільним інтересам.
Малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Враховуючи обставини вчиненого адміністративного корупційного правопорушення, в якому вбачається порушення положення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», яке вказує на порушення вимог ч.1 ст. 172-6 КУпАП, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, а також те, що її діями не було заподіяно шкоди державним чи громадським інтересам, відсутність обтяжуючих обставин, малозначність вчинених правопорушень, вважаю можливим звільнити останню від адміністративної відповідальності за ст. ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі вказаного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП, за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська