Справа № 296/3249/21
3/296/1235/21
"12" травня 2021 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Скрипка О.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.173-2 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючий, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 621791 від 23.03.2021 р., складеного інспектором ВАП УПП в Житомирській області ДПП Фесик Л.В., 23.03.2021 р. о 18 год. 24 хв. за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 умисно висловлював слова погроз в сторону своєї матері ОСОБА_2 , що проживає з ним за даною адресою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Під час розгляду справи особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 пояснив, що не висловлював слова погроз на адресу матері, як це зазначено у протоколі, а лише висловлювався словами брутальної лайки.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 621791 від 23.03.2021 р., за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 висловлював слова погроз на адресу своєї матері ОСОБА_2 .
В той же час, у довідці щодо результатів розгляду матеріалів, зареєстрованих в ЄО № 14673 від 23.03.2021 р. зазначено, що за адресою: АДРЕСА_2 (у протоколі зазначено місце вчинення домашнього насильства - АДРЕСА_1 ), ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно ОСОБА_2 , а саме висловлювався на її адресу брутальної лайкою.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, суддя звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП, є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Зазначені вище недоліки не дають можливості суду встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність правопорушника та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вище зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративних матеріалів позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній, а тому з метою всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи та вирішення її в точній відповідності з законом, вважаю за необхідне матеріали справи відносно ОСОБА_1 повернути до Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суд,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП ОСОБА_1 повернути до Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Cуддя О. В. Скрипка