Справа № 278/1178/21
Номер провадження 3/278/863/21
Іменем України
19 травня 2021 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецький В.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, яка має на утриманні особу з інвалідністю ІІІ групи,
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Зі змісту протоколу вбачається, що під час здійснення перевірки діяльності ФОП ОСОБА_1 за адресою торгівлі: АДРЕСА_2 , проведеної з 13 годин 14 квітня 2021 року по 10 годину 19 квітня 2021 року, встановлено, що всупереч п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” остання порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме не забезпечила програмування в фіскальному чеку повної інформації про алкогольну продукцію (не вказала міцність).
ОСОБА_1 до суду не з'явилась, із клопотанням про відкладення розгляду справи не зверталась, а тому суд, ураховуючи встановлені ст. 38 КУпАП строки накладання адміністративного стягнення, розглядає дані матеріали за відсутністю останньої.
Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП встановлена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вказана норма за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших нормативно-правових актів, що наповнює цю норму більш конкретним змістом для встановлення тих ознак, які мають значення для правильної правової кваліфікації зазначеного діяння.
Особою, яка склала протокол про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , у ньому зазначила, що остання, не вказавши у фіскальному чеку інформацію про міцність алкоголю, порушила вимоги п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Так, пункт 11 ст. 3 вказаного Закону визначає, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Однак, вказана норма не встановлює жодних вимог стосовно необхідності забезпечувати програмування у фіскальному чеку інформації про міцність алкогольної продукції.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про недоведеність порушення ОСОБА_1 вимог п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та про відсутність в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, що відповідно до ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 44, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
постановив:
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.І. Мокрецький