Ухвала від 28.04.2021 по справі 914/1036/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28.04.2021 р. Справа № 914/1036/21

Суддя Господарського суду Львівської області Гоменюк З.П., розглянувши матеріали

за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м.Львів

до Громадської організації «Екологічний захист громади», м.Львів

про стягнення 9751,66 грн

ВСТАНОВИВ

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Громадської організації «Екологічний захист громади» про стягнення 9751,66 грн.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.

Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В додатках до позовної заяви перелічено такі документи як копія договору оренди № Ф-9718-15 від 28.07.2015 р., довідка про заборгованість №4-2302-10932 від 14.04.2021 р., виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивача, копія постанови про закінчення виконавчого провадження від 15.08.2018 р., докази надсилання позовної заяви відповідачу, докази сплати судового збору за подання позовної заяви, однак фактично до позовної заяви, окрім цих документів, долучено і акт приймання-передачі від 31.07.2015 р., не зазначений в переліку додатків до заяви.

Згідно з ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Варто зазначити, що форма і зміст документів, які подаються до господарського суду, повинні відповідати вимогам, встановленим чинним законодавством для цих документів.

Так, частинами 2, 4 та 5 статті 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до пункту 5.27. Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. №55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

При огляді матеріалів позовної заяви суд виявив, що додатки до неї, які подані в копіях, не засвідчені взагалі, що є порушенням вищевказаних норм законодавства.

Враховуючи все вищенаведене, суд вказує, що позивачем не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України щодо зазначення в позовній заяві переліку всіх документів та інших доказів, що додаються до неї, а також вимог щодо належної форми долучених доказів.

Згідно з ч.1 та ч.2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, відповідно до вказаних норм ГПК України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали на усунення допущених недоліків шляхом надання суду:

- відомостей щодо повного переліку документів та інших доказів, які додаються до позовної заяви;

- додатків до позовної заяви в копіях, засвідчених належним чином.

У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя З.П. Гоменюк

Попередній документ
97033788
Наступний документ
97033790
Інформація про рішення:
№ рішення: 97033789
№ справи: 914/1036/21
Дата рішення: 28.04.2021
Дата публікації: 24.05.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (07.06.2021)
Дата надходження: 20.04.2021
Предмет позову: про стягнення заборгованості