Справа № 159/1682/21
Провадження № 3/159/1157/21
17 травня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована в АДРЕСА_1 та проживає в АДРЕСА_2 , працевлаштовану,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №685533 від 05.03.2021 року ОСОБА_1 ставиться у провину, те що вона 05.03.2021 року приблизно о 10.30 годині в с.Поворськ біля будинку №4 на гоподарстві має дві собаки чорного та рудого кольору без породи, які роздерли двоє качурів-шипунів, двоє півнів та одну курку, чим ОСОБА_2 було завдано майнової шкоди на загальну суму 1700 гривень.
ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явилась, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, що стверджується рекомендованим повідомленням Укрпошти про вручення поштового відправлення - судової повістки та телефонограмою.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Диспозиція ч.2 ст.154 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил тримання котів та собак, а саме, тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із видів доказів (ст.251 КУпАП).
Вимогами ч.1 ст.256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
В силу статті 283 КУпАП формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення його, мотивів і форми вини.
Так в протоколі про адміністративне правопорушення від 05.03.2021 року не вірно сформульовано суть правопорушення, а саме зазначено, що дві собаки належні ОСОБА_1 роздерли домашню птицю ОСОБА_2 , проте не вказано, які саме правила тримання собак порушила ОСОБА_1 та в чому вони конкретно виразились.
Оскільки суд самостійно не вправі змінити формування суті правопорушення, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
За таких умов відсутні докази складу правопорушення передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП.
У відповідності до роз'яснень, які містяться в ч.2 п.19 постанови Пленуму Верховного суду України від 01.11.1996 року №9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», визнання особи винуватою, може мати місце лише за умови доведеності її вини.
За відсутності належних та допустимих доказів провини особи, суд доходить висновку про відсутність складу правопорушення.
Провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247 ч.1 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч.2 ст. 154 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного судуТ. В. Денисюк