Ухвала від 17.05.2021 по справі 360/1099/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

17 травня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/1099/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом адвоката Воронка Віталія Васильовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09 березня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Воронка Віталія Васильовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради Луганської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою від 15 березня 2021 року відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а. с. 17-18).

22 березня 2021 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначено, що допомога до 5 травня за 2020 рік, передбачена ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», позивачу УПСЗН Рубіжанської міської ради не виплачувалась. Також просили суд вирішити питання щодо заміни первісного відповідача належним відповідачем.

Ухвалою суду від 09 квітня 2021 року продовжено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (а. с. 29).

Також цією ухвалою витребувано у Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області довідку щодо виплаченої разової грошової допомоги ОСОБА_1 до 05 травня 2020 року.

На виконання зазначеної ухвали Управлінням соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області надано довідку від 15.04.2021 №1610/02, відповідно до якої УСЗН Сєвєродонецької ВЦА в грудні 2020 року здійснило виплату разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі 1390,00 грн шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок військової частини НОМЕР_1 відповідно до списків від 03.09.2020 №1/442.

У судове засідання представник позивача не прибув, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

З урахуванням вимог ч. 9 ст. 205 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Вирішуючи питання щодо заміни відповідача у справі, суд враховує наступне.

Відповідно до ч.ч. 4, 5, 6 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

З наданої довідки від 15.04.2021 №1610/02 встановлено, що саме УСЗН Сєвєродонецької ВЦА в грудні 2020 року здійснило виплату разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі 1390,00 грн шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок військової частини НОМЕР_1 відповідно до списків від 03.09.2020 №1/442.

Також під час вирішення питання про заміну відповідача суд враховує, що позивач подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, неможливість з'ясування його думки щодо заміни первісного відповідача належним відповідачем.

З огляду на те, що згоду позивач на заміну відповідача не надав, з урахуванням встановленого судом належного відповідача у справі - Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для залучення Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області як другого відповідача.

У зв'язку із залученням Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області як другого відповідача у справі, з метою дотримання прав, встановлених КАС України, суд дійшов висновку про встановлення Управлінню соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області строку надання відзиву на позовну заяву.

Керуючись статтями 48, 241, 243, 256, 294 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити в якості другого відповідача у справі Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 15-Б).

Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Судове засідання призначити на 07 червня 2021 року на 14 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 18.

Направити на адресу Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області копію позовної заяви з додатками.

Запропонувати відповідачу протягом десяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду та позивачу відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання відзиву надати до суду та відповідачу відповідь на відзив.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.В. Ірметова

Попередній документ
96966512
Наступний документ
96966514
Інформація про рішення:
№ рішення: 96966513
№ справи: 360/1099/21
Дата рішення: 17.05.2021
Дата публікації: 02.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Луганський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Зареєстровано (09.03.2021)
Дата надходження: 09.03.2021
Предмет позову: про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020, зобов'язання нарахування та виплати
Розклад засідань:
20.04.2021 11:00 Луганський окружний адміністративний суд
17.05.2021 15:00 Луганський окружний адміністративний суд
07.06.2021 00:00 Луганський окружний адміністративний суд
07.06.2021 14:00 Луганський окружний адміністративний суд