Ухвала від 14.04.2021 по справі 501/910/21

Дата документу 14.04.2021

Справа № 501/910/21

1-кп/501/179/21

УХВАЛА

09 квітня 2021 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - адвоката ОСОБА_4 ,

обвинуваченого - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Чорноморську Одеської області кримінальне провадження № 12020160160000861 від 27 листопада 2020 року за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кировоград, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.309, ч.2 ст.309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадження Іллічівського міського суду Одеської області надійшов вищезазначений обвинувальний акт.

В підготовчому судовому засіданні захисник заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору як такого, що не відповідає вимогам ст. 291 КПК. Так, на думку сторони захисту, зазначені в акті фактичні обставини кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, викладені неточно та неповно, а саме згідно з обвинувальним актом ОСОБА_5 інкримінується незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, а також незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту, якщо предметом таких дій були психотропні речовини у великих розмірах. При цьому у формулюванні обвинувачення зазначено про те, що обвинувачений вищезазначені наркотичні та психотропні засоби придбав у невстановлений час, у невстановленому місці та за невстановлених обставин. З цих підстав захисник вважає формулювання пред'явленого ОСОБА_5 обвинувачення неконкретним та таким, що порушує його право бути поінформованим про характер і причини обвинувачення у світлі його права мати можливість підготуватися до захисту.

Обвинувачений клопотання захисника підтримав, прокурор проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на його безпідставність.

Вивчивши обвинувальний акт, вислухавши сторін кримінального провадження, суд доходить таких висновків.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 314 КПК України, суд має право зі стадії підготовчого судового розгляду повернути обвинувальний акт прокурору в тому випадку, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу, тобто за наявності таких порушень вимог кримінального процесуального закону, які перешкоджають призначенню справи до судового розгляду.

Згідно з ч.4 ст.110 КПК України обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває особі обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 цього Кодексу.

Пунктами 1-9 частини 2 статті 291 КПК України визначено перелік тих відомостей, які має містити обвинувальний акт. Зокрема, обвинувальний акт обов'язково повинен містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.

Отже, повернення обвинувального акту прокурору може бути лише в разі, якщо при його складанні були допущені порушення вимог ч.2 ст.291 КПК України.

Як вбачається зі змісту обвинувального акта в ньому зазначені всі обов'язкові відомості, про які йдеться в ч.2 ст.291 КПК України, тобто цей процесуальний документ за своєю формою та змістом повністю відповідає вимогам вищезазначеної статті КПК України, а твердження захисника щодо невідповідності обвинувального акта в частині викладення фактичних обставин та формулювання обвинувачення вимогам ст.91 КПК України є безпідставними та передчасними, оскільки зазначені ним обставини підлягають доказуванню під час судового розгляду кримінального провадження по суті.

За таких обставин клопотання захисника задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 314 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволені клопотання сторони захисту в повернені обвинувального акта за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, та кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, прокурору.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя

Попередній документ
96876808
Наступний документ
96876810
Інформація про рішення:
№ рішення: 96876809
№ справи: 501/910/21
Дата рішення: 14.04.2021
Дата публікації: 30.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Чорноморський міський суд Одеської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (27.05.2021)
Дата надходження: 25.03.2021
Розклад засідань:
09.04.2021 12:00 Іллічівський міський суд Одеської області
21.04.2021 09:00 Іллічівський міський суд Одеської області
16.06.2021 16:00 Іллічівський міський суд Одеської області
03.05.2023 10:00 Іллічівський міський суд Одеської області