Провадження № 22-ц/803/4494/21 Справа № 187/789/17 Суддя у 1-й інстанції - Говоруха В. О. Суддя у 2-й інстанції - Лаченкова О. В.
про повернення судового збору
13 травня 2021 року м. Дніпро
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Дніпровського апеляційного суду Лаченкова О.В., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про повернення внесеного судового збору в більшому розмірі за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики, та позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання договору позики недійсним, -
Рішенням Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 рокурозглянуто цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики, та позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання договору позики недійсним.
Не погодившись із таким рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 року, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права.
11 травня 2021 року до канцелярії Дніпровського апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 про повернення внесеного судового збору в більшому розмірі за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 року.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору підлягає поверненню за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином, враховуючи, що за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 року, внесено судовий збір в більшому розмірі, тому судовий збір у розмірі 45123 грн. 00 коп. слід повернути платнику.
За таких обставин, вважаю за необхідне покласти зобов'язання на ГУК в Дн-кій обл./Шев.р./ та повернути ОСОБА_1 сплачені кошти, а саме: судовий збір у розмірі 45123 грн. 00 коп., згідно квитанції № 0.0.2101922834.1 від 23.04.2021 року, за реквізитами:
Платник: ОСОБА_1
Банк платника: ПриватБанк
Код квитанції: 9230-4446-8973-9095
Отримувач: ГУК у Дн-кій обл./Шев.р./22030101
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
Заяву ОСОБА_1 про повернення внесеного судового збору в більшому розмірі за подання апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22 січня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики, та позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання договору позики недійсним - задовольнити.
Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області повернути ОСОБА_1 , сплачений судовий збір у розмірі 45123 грн. 00 коп., згідно квитанції № 0.0.2101922834.1 від 23.04.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Лаченкова