П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
11 травня 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/9560/20
Категорія: 112030100
Головуючий в 1 інстанції: Андрухів В. В.
Місце ухвалення: м. Одеса
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Лук'янчук О.В.
суддів - Бітова А. І.
- Ступакової І. Г.
при секретарі - Поварчук В. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області", Головного управління ПФУ в Одеській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області", Головного управління ПФУ в Одеській області, Міністерства внутрішніх справ України, в якому просить:
- визнати протиправною діяльність Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” щодо відмови у підготовці та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачених діючим законодавством документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;
- зобов'язати Державну установу “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області розглянути документи про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. “а” ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посилання ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” на необхідність врахування лише календарної вислуги років є безпідставним і не ґрунтується на вимогах закону, оскільки право на пенсію за вислугу років не ставиться в залежність від наявності відповідної кількості виключно календарної вислуги.
До того ж, в матеріалах справи наявні належні та допустимі докази, які підтверджують наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугою років, оскільки Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких Інших осіб” визначено, що особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби встановлюється пільговий залік вислуги років для призначення пенсії.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області”, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено повністю.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції, та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначається, що судом першої інстанції не прийнято до уваги, що відповідачем протиправно не зараховано періоди служби на оперативних посадах в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, який згідно п. 2 обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен календарний рік та відносно позивача таке пільгове обчислення складає 24 роки 01 місяць 17 днів. При цьому, апелянт зазначає, що суд першої інстанції невірно застосував приписи ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Учасники справи у судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце слухання справи повідомлені належним чином, враховуючи що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста їх участь в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 2 ст. 313 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності сторін.
Згідно ч.4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач проходив службу в органах МВС України в період з 26.08.1999 року по 28.09.2015 року, про що свідчать записи в його трудовій книжці серії НОМЕР_1 , а також Довідка відділу УКЗ ГУ НП в Одеській області.
Наказом начальника ГУ МВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року у відповідності до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України підполковника міліції ОСОБА_1 , старшого оперуповноваженого відділу боротьби з груповою злочинністю управління карного розшуку ГУМВС України в області, було звільнено за п.64 “ж” (за власним бажанням) у запас Збройних Сил.
Згідно зазначеного наказу начальника ГУ МВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року вислуга років позивача на день звільнення становила у календарному обчисленні - 16 років 01 місяць 04 дні; у пільговому обчисленні - 23 роки 11 місяців 27 днів.
13.08.2020 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області з заявою, в якій просив підготувати та направити до ГУ ПФУ в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року.
Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області вказана заява була скерована на адресу сектору соціально-гуманітарних питань.
Листом за вих. №33/36-121 від 10.09.2020 року ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” було повідомлено позивачу, що правових підстав для направлення матеріалів до Департаменту персоналу МВС України для вирішення питання про призначення йому пенсії за вислугою років немає через відсутність у позивача встановленої п. "а" ч.1 ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” календарної вислуги років.
Не погодившись із діями відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.
Суд першої інстанції відмовляючи у задоволенні позову виходив з того, що на час звільнення з органів внутрішніх справ календарна вислуга років позивача складала 16 років 01 місяць 04 дні, а відтак прийшов до висновку,що у позивача відсутнє право на призначення пенсії за вислугою років, оскільки він не має встановленої пунктом “а” частини першої статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” календарної вислуги років.
Надаючи правову оцінку рішенню суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Положеннями частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 01.01.92 N 2262-XII.
Пунктом "б" статті 1-2 Закону України N 2262-XII передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач був звільнений зі служби органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України з 28.09.2015 року і на момент звільнення його вислуга років становила у календарному обчисленні - 16 років 01 місяць 04 дні; у пільговому обчисленні - 23 роки 11 місяців 27 днів.
Згідно з п. "а" статті 12 Закону України N 2262-XII, пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д" статті 1-2 цього Закону крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше.
Згідно з частиною 4 статті 17 Закону №2262-ХІІ при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.
Відповідно до статті 171 Закону №2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначених вимог Закону №2262-ХІІ Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (постанова від 17.07.1992р. №393).
Підпункт «в» пункта 3 Постанови № 393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, крім іншого, один місяць служби за півтора місяці: у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.
Відповідно до пункта 4.1.6. Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року №3720, стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.
Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби був затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14 листопада 2007 року №431.
Відповідно до пункту 2 вказаного переліку по управліннях (відділах, відділеннях) по боротьбі з організованою злочинністю головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, на транспорті зарахуванню до стажу служби, що дає право на пенсію, у пільговому обчисленні з розрахунку один місяць служби за 1,5 місяці підлягає робота на посадах, зокрема, заступника начальника відділу, старшого оперуповноваженого, оперуповноваженого в особливо важливих справах.
У справі, що розглядається, позивач не має календарної вислуги років для призначення пенсії, проте, в нього наявний відповідний пільговий стаж відповідно до приписів пункту 3 Постанови № 393, а саме згідно послужного списку: період служби на оперативних посада в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ з серпня 1999 року по вересень 2015 року.
Статтею 17 Закону України №2262-ХІІ визначено види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, а статтею 171 Закону України №2262-ХІІ встановлено саме порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим законом. У свою чергу, вказаною нормою передбачено, що цей період та пільгові умови встановлюються саме Кабінетом Міністрів України.
Отже, Законом України №2262-ХІІ передбачені пільгові умови для призначення пенсій за вислугу років, які встановлюються урядом, шляхом прийняття підзаконних нормативно-правових актів.
Постановою № 393 визначено, зокрема, порядок обчислення та призначення пенсій за вислугу років, зокрема, поліцейським. Вказана постанова є підзаконним нормативно-правовим актом, мета якого конкретизувати нормативне регулювання з метою вирішення питань, що виникають з приводу призначення пенсії за вислугу років, зокрема, і на пільгових умовах.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що вирішуючи справу №805/3923/18-а Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду в постанові від 03.03.2021 дійшов до наступного висновку: «…основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку…».
У справі №480/4241/18 Верховний Суд дійшов висновку про те, що передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону №2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження служби для зарахування його до стажу роботи еквівалентно, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.
Подібний висновок про застосування Постанови № 393 при обчисленні пільгового стажу для призначення пенсії за вислугою років поліцейським викладений у постанові Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 750/9775/16-а, постанові Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року у справі №805/3923/18-а та у постанові Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав від 14 квітня 2021 року у справі №480/4241/18.
В ході вирішення даної справи встановлено, що вислуга років позивача, з врахуванням часу служби, який підлягає зарахуванню на пільгових умовах, становить більше 23 календарних років, відтак, колегія суддів вважає, що позивач набув право на призначення пенсії за вислугу років на підставі пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, що помилково не встановлено судом першої інстанції.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян"та Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 N 3-1 (далі - Порядок N 3-1).
Відповідно до абз. 1 п. 1 Порядку N 3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із зазначеним вище Законом, подаються цими особами до головних управлінь ПФУ в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи, зокрема, Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно до абз. 1 п. 1 Порядку N 3-1 міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Пунктом 12 вказаного Порядку N 3-1 передбачено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені п. 6 цього Порядку.
При цьому, колегія суддів звертає увагу, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення їм пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії та встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФУ або відмовити у такому поданні.
Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 28 листопада 2018 року у справі N 537/1980/16-а, постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17 червня 2020 року у справі N 554/2032/17.
Листом за вих. №33/36-121 від 10.09.2020 року ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” було повідомлено позивачу що до функцій сектору соціально-гуманітарних питань ДУ ТМО МВС України по Одеській області належить виключно направлення на розгляд до уповноваженого структурного підрозділу МВС (Департаменту персоналу) матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо.
Колегія суддів звертає увагу, що такий уповноважений структурний підрозділ направляє до уповноваженого структурного підрозділу МВС (Департаменту персоналу), а останній в свою чергу до територіальних органів ПФУ подання та необхідні для призначення пенсії документи виключно у разі встановлення цим органом правових підстав, серед іншого й наявності вислуги років.
У листі за вих. №33/36-121 від 10.09.2020 року ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” було повідомлено позивачу, що правових підстав для направлення матеріалів до Департаменту персоналу МВС України для вирішення питання про призначення йому пенсії за вислугою років немає через відсутність у позивача встановленої п. "а" ч.1 ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” календарної вислуги років.
Враховуючи, що судом встановлено наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугу років на підставі пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, колегія суддів приходить до висновку що дії ДУ “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” є протиправними та наявні підстави щодо зобов'язання його підготувати та направити до органу ПФУ відповідний пакет документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років.
При цьому з урахуванням вищевикладеного, колегія суддів також приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання ГУ ПФУ в Одеській області розглянути документи про призначення позивачу пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. “а” ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю.
Статтею 317 КАС України передбачено, що підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції рішення прийнято при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального, що призвело до неправильного вирішення справи тому, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції слід скасувати та прийняти нову постанову якою позовні вимоги задовольнити.
Враховуючи, що дана справа, у відповідності до п.6 ч.6 ст.12 КАС України, є справою незначної складності та розглядалася судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження, тому рішення суду першої інстанції та постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 308, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів,
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року скасувати.
Ухвалити по справі нове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області", Головного управління ПФУ в Одеській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” щодо відмови у підготовці та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачених діючим законодавством документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;
Зобов'язати Державну установу “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області” підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області розглянути документи про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. “а” ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Повний текст постанови складено та підписано 13 травня 2021 року.
Головуючий суддя: О.В. Лук'янчук
Суддя: А. І. Бітов
Суддя: І. Г. Ступакова