Справа № 127/10543/21
Провадження № 3/127/3281/21
11 травня 2021 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення АПР 18 № 542680 від 01.03.2021, ОСОБА_1 27.02.2021 о 22:45 год. порушив умови адміністративного нагляду, встановленні постановою Вінницького міського суду Вінницької області з 22:00 год. по 06:00 год. наступного дня перебувати за адресою проживання АДРЕСА_1 , за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що 27.02.2021 не порушував адміністративний нагляд, а саме після 22:00 год. знаходився в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , що може також підтвердити його дружина.
Суд вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку захисника та дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 187 КУпАП, настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 542680 від 01.03.2021, ОСОБА_1 27.02.2021 о 22:45 год. порушив умови адміністративного нагляду, встановленні рішенням Вінницького міського суду Вінницької області з 22:00 по 06:00 год. наступного дня перебувати за адресою проживання АДРЕСА_1 , за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного правопорушення, суду надано лише: протокол про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 542680 від 01.03.2021, рапорт працівника поліції та постанова Літинського районного суду Вінницької області від 22.07.2020.
Проте, об'єктивних доказів того, що ОСОБА_1 27.02.2021 о 22:45 год. порушив правила адміністративного нагляду, а саме був відсутній за місцем проживання, матеріали справи не містять.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 187, 247, 283, 284, КУпАП, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: