Копія
про закриття провадження у справі
27 травня 2010 р. Справа № 2а-2783/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю:
секретаря судового засідання - Мороз Т.М.
позивача - ОСОБА_1
представника 1-го відповідача - Дахно В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відповідачів: 1) Головного управління МВС України в Сумській області, 2) Виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії ,-
Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить про наступне:
1) визнати неправомірними дії Головного Управління Міністерству Внутрішніх справ України в Сумській області, щодо не включення позивача до списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов на надання їм відповідного житла, поданого на затвердження Координаційної ради з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою при Кабінеті Міністрів України;
2) визнати неправомірними бездіяльність Виконавчого комітету Сумської міської ради, щодо незабезпечення контролю та узгодження списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм відповідного житла, поданого на затвердження Координаційної ради з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою при Кабінеті Міністрів України;
3) зобов'язати Головне Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Сумській області невідкладно забезпечити включення позивача - ОСОБА_1 до складу осіб, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм відповідного житла, з подальшим поданням його на затвердження Координаційної ради з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою при КМУ;
4) зобов'язати Головне Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Сумській області невідкладно забезпечити позивача - ОСОБА_1 відповідним житлом у відповідності до ст..13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст..20 Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
5) зобов'язати Виконавчий комітет Сумської міської ради, забезпечити контроль за включенням позивача до списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм відповідного житла, з його подальшим погодженням з Головним Управлінням Міністерства Внутрішніх справ України в Сумській області.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, провадження у справі повинно бути закрито, виходячи з наступного:
Адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Так, відповідно до ст. 2 Житлового кодексу Української РСР завданнями житлового законодавства Української РСР є регулювання житлових відносин з метою забезпечення гарантованого Конституцією СРСР і Конституцією Української РСР права громадян на житло, належного використання і схоронності житлового фонду, а також зміцнення законності в галузі житлових відносин.
В широкому розумінні житловими правовідносинами вважаються будь-які відносини, що складаються навколо спеціального об'єкта - житла.
При цьому, виділяють шість основних видів житлових відносин: 1) відносини щодо користування жилими приміщеннями на підставі договору найму або за іншими підставами; 2) відносини в галузі забезпечення громадян жилими приміщеннями; 3) відносини щодо користування службовими жилими приміщеннями, гуртожитками, іншими спеціалізованими жилими приміщеннями (жилими будинками); 4) відносини, що виникають у галузі управління, експлуатації, забезпечення схоронності і ремонту житлового фонду; 5) відносини, що виникають у зв'язку з будівництвом і набуттям у власність житлового будинку або його частини; 6) відносини, пов'язані з житлово-комунальним обслуговуванням громадян.
Із поданого заявником позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що спір між сторонами виник у сфері захисту житлових прав позивача - гр..ОСОБА_1, який потребує поліпшення житлових умов та не містить ознак адміністративного позову, при цьому, спір про захист права конкретної фізичної особи є не публічним, а приватно-правовим. Юридичні особи публічного права, у даному випадку - Головне управління МВС України в Сумській області та Виконавчий комітет Сумської міської ради , можуть виступати учасниками цивільних відносин (ст.ст. 2, 80 ЦК України), і розгляд такого спору між ними проводиться за правилами цивільного судочинства.
Отже, правовідносини, що склалися між сторонами, є лише цивільно-правовими та не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку в наявності приватно-правовий житловий спір.
Та обставина, що відповідачами у справі є суб'єкти владних повноважень не змінює правову природу спірних правовідносин та не робить даний спір публічно-правовим, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 121, п. 1 ч. 1 ст. 157, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відповідачів: 1) Головного управління МВС України в Сумській області, 2) Виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Роз'яснити позивачу право на звернення з таким позовом до суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку визначеним ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець