Ухвала від 06.05.2021 по справі 460/3988/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну сторони правонаступником

06 травня 2021 року Р і в н е №460/3988/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Недашківської К.М., за участю: секретаря судового засідання К.М. Сищук; представника позивача - не прибув; представника відповідача - не прибув; розглядаючи у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області щодо непроведення нарахування та виплати з 17.07.2018 без обмеження кінцевим строком щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, у розмірі 40 процентів від мінімальної заробітної плати; зобов'язати Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області провести з 17.07.2018 без обмеження кінцевим строком нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40 процентів від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 21.02.2020 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області щодо непроведення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, як особі, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Зобов'язано Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області провести ОСОБА_1 з 17 липня 2018 року нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, як особі, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.

17 квітня 2020 року позивачу виданий виконавчий лист.

26 квітня 2021 року позивач подав до суду заяву про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвалою суду від 27.04.2021 заяву призначено до розгляду у судовому засіданні на 06.05.2021.

Учасники справи, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у судове засідання не прибули.

Відповідно до частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності учасників справи.

За приписами частини четвертої статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вирішуючи питання щодо наявності правих підстав для заміни сторони виконавчого провадження, суд зазначає таке.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються» №1321 від 16.12.2020 затверджено Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються (далі - Порядок №1321).

Порядок №1321 визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв'язку із зміною адміністративно-територіального устрою України.

Відповідно до пункту 7 Порядку №1321, перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:

у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);

у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.

За правилами пункту 11 Порядку №1321, райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» №1635-р від 16.12.2020, відповідно до пункту 6 частини першої статті 20, пункту 5 частини другої статті 23 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» і статті 7-1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постановлено: перейменувати Новоайдарську райдержадміністрацію Луганської області на Щастинську райдержадміністрацію Луганської області та перейменувати Кельменецьку райдержадміністрацію Чернівецької області на Дністровську райдержадміністрацію Чернівецької області; здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, згідно з додатком 1; утворити районні державні адміністрації в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, як нові юридичні особи публічного права згідно з додатком 2; здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій, утворених згідно з абзацом третім цього пункту, згідно з додатком 3.

Відповідно до додатку 1, найменування райдержадміністрацій, які реорганізуються шляхом приєднання до райдержадміністрації, розташованої в адміністративному центрі новоутвореного району: Дубровицька райдержадміністрація та Рокитнівська райдержадміністрація; найменування райдержадміністрації, до якої приєднуються райдержадміністрації ліквідованих районів - Сарненська райдержадміністрація.

Розпорядженням голови Сарненської районної державної адміністрації від 16.03.2021 №125 визначено передати управлінню соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 03195398) повноваження, права, обов'язки та зобов'язання, державне майно і документи, які передані Сарненській районній державній адміністрації від управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 03195398) та управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 03195352) в результаті реорганізації шляхом приєднання.

Тому, правонаступником Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації є Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

За приписами частини четвертої статті 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для заміни боржника у виконавчому листі.

Окрім того, у заяві про заміну сторони на правонаступника позивач просив також видати новий виконавчий лист по справі, а виконавчий лист від 17.04.2020 визнати таким, що не підлягає виконанню.

Щодо таких вимог позивача суд зазначає, що у разі заміни боржника у виконавчому листі на правонаступника, новий виконавчий лист не формується та не видається.

Звернення виконавчого листа до виконання здійснюється шляхом подання первинного виконавчого листа разом з ухвалою суду про заміну боржника на правонаступника.

Відповідно до частини другої статті 374 КАС України, суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Вказана вище норма передбачає можливість визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, з причин: (1) якщо його було видано помилково; (2) у зв'язку з припиненням обов'язку боржника.

Жодна з наведених вище обставин не має місця, а тому заява в цій частині не підлягає до задоволення.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 241, 248, 294, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити частково.

Замінити у виконавчому листі, виданому Рівненським окружним адміністративним судом 14 квітня 2020 року у справі №460/3988/19, боржника - Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації на правонаступника - Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (вулиця Демократична, 46, місто Сарни, Рівненська область, 34500; код ЄДРПОУ 03195398).

У задоволенні заяви в частині визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та в частині видачі нового виконавчого листа - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складений 06.05.21

Суддя К.М. Недашківська