Постанова від 19.04.2021 по справі 136/288/21

Справа № 136/288/21

провадження №3/136/109/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2021 року м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Шпортун С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ВП №4 Вінницького РУП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягуваного до адміністративної відповідальності, в силу ст.39 КУпАП вважається таким, що не притягувався до відповідальності,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №214761, 20.02.2021 о 23:48 год., по вул. Свято-Покровській, м. Липовець, Вінницький р-н, Вінницька обл., водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21072, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився в медичному закладі КНП "Липовецька ЦРЛ" за допомогою газоаналізатора Alcotest 68203АВ №ARHC, що підтверджується тестом №439 від 21.02.2021, проба позитивна, результат огляду становить 1,69 проміле.

Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому не визнав при вищевказаних фактичних обставинах. Суду пояснив, що 20.02.2021 близько до опівночі по вул. Свято-Покровській, м. Липовець, Вінницький р-н, Вінницька обл., його було зупинено працівниками поліції, які вказали, що не освітлюється номерний знак, а в подальшому вказали на наявність ознак алкогольного сп'яніння, та зобов'язали його їхати до медичного закладу, на місці зупинки транспортного засобу огляд на стан алкогольного сп'яніння не пропонували проходити. Його заперечення також не було взято до уваги, тому він проїхав у їх службовому автомобілі до медичного закладу.

Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку про таке.

Однією із підстав притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

За змістом вказаної норми до адміністративної відповідальності може бути притягнуто особу тільки тоді, коли огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння було проведено у встановленому чинним законодавством порядку.

Такий порядок огляду визначений ст. 266 КУпАП та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року (зі змінами), відповідно до яких передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Крім того, порядок проходження медичного огляду на стан сп'яніння регулюється Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров'я від 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі Інструкція).

Відповідно до п. 7 розділу ІІ Інструкції установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові та такий огляд проводиться в присутності двох свідків, а у разі незгоди з такими показниками особу слід направити до медичного закладу. Огляд має бути проведений не пізніше двох годин.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягується до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.

На підтвердження факту перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння до матеріалів справи додано Висновок №2 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 21.02.2021 складеного о 00:01 годині, відповідно до якого констатовано, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння.

За клопотанням особи, яка притягується до відповідальності судом витребовувалась із медичного закладу інформація щодо проведеного медичного огляду ОСОБА_1 , а саме: акт медичного огляду на підставі якого було видано висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції щодо результатів медичного огляду із встановленим діагнозом складеним 21.02.2021 за результатами огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 ; копія сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, яким проводився огляд ОСОБА_1 в медичному закладі 21.02.2021; інформація про те чи технічний засіб, яким проводився огляд ОСОБА_1 має функцію роздрукування результатів на паперових чи електронних носіях, якщо так, то надати суду роздруківку спеціального технічного засобу, із відображенням цифрового показника наявності проміле алкоголю в крові ОСОБА_1 на час проведення вищевказаного огляду.

Із отриманої з КНП «Липовецька міська лікарня» відповіді за №244 від 15.04.2021 слідує, що технічний засіб не має функції роздруківки, технічний засіб пройшов повірку, результати якої дійсні до 25.10.2021; висновок про встановлення у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння від 21.02.2021 складений о 00:01 годині; Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння №2 складений о 00:01 годині, де вказано, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння.

У той же час із відомостей внесених до Акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння №2 який складений о 00:01 годині, судом встановлено, що час обстеження за допомогою технічного засобу Alcotest - 6820 21.02.2021 зазначено о 00:16 годині показники 1,9 проміле, через 20 хвилин за допомогою технічного засобу Alcotest - 6820 - 21.02.2021 о 00:36 годині показав 1,69 проміле.

Відповідно до приписів зазначених у Розділі ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09.11.2015 № 1452/735, зазначено, що за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння) (додаток 4), видається на підставі акта медичного огляду. Кожний випадок огляду на стан сп'яніння у закладі охорони здоров'я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (додаток 5). Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Наведене кореспондується із приписами ст.266 КУпАП.

Водночас протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП складено 20.02.2021 о 23:58 годині, тобто на час фіксування адміністративного правопорушення доказів перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння (акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння №2 та висновок про встановлення у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння були відсутні.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що проведений огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1 є недійсним, оскільки проведений із порушенням вищевказаних нормативно правових актів.

Інших належних та допустимих доказів на підтвердження перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння матеріали справи не містять.

Переконливість кожного доказу доводиться у змагальній процедурі безпосередньо перед тим складом суду, який дає цьому доказу юридично значущу оцінку.

Суд, керуючись принципом "поза розумним сумнівом" вважає, що протокол про адміністративне правопорушення як юридичний документ, що містить дані про обставини вчиненого правопорушення, за відсутності інших допустимих доказів щодо обставин правопорушення та обставин які було встановлено в ході судового розгляду судом є недостатнім для твердження про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП.

За правилами ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку, що обставини наведені у протоколі про адміністративні правопорушення не знайшли підтвердження в ході судового розгляду.

За таких обставин, суд оцінивши усі зібрані докази в їх сукупності дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, тому провадження у справі слід закрити на підставі статті 247 ч.1 п.1 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 130, 247, 251, 276, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.

Суддя С.В. Шпортун