Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/727/21
Номер провадження: 3/511/307/21
"28" квітня 2021 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О. В розглянувши матеріали справи, які надійшли з Роздільнянського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, офіційно не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
16.04.2021 року за місцем мешкання ОСОБА_1 ухилилася від виконання батьківських обов'язків, в результаті чого її донька ОСОБА_2 , 2013 року народження з 11.03.2021 року по 22.03.2021 року зовсім не виходила на дистанційне навчання без поважних причин.
За даним фактом інспектором ЮП Роздільнянського РВП в Одеській області ст. лейтенантом поліції Дмитренко О.М. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.184 КУпАП, за ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків по відношенню до своєї дитини.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнала, суду пояснила, що не працює, на утриманні має п'ятеро дітей, старається всіх доглядіти, її донька народилася дуже важко, внаслідок чого має затримання розвитку, вона робе уроки, читає, пише, але все це вона робить дуже повільно та вона на неї не наполягає, оскільки дитині заборонено хвилюватися. Отже всі уроки вони скидували на телефон, вели переписку з вчителькою, просила суд строго її не карати.
Заглушавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку за таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Статтею 7 КУпАП врегульовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вина ОСОБА_1 підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 415415 від 19.04.2021 року, у відповідності до якого, 16.04.2021 року за місцем мешкання ОСОБА_1 ухилилася від виконання батьківських обов'язків, в результаті чого її донька ОСОБА_2 , 2013 року народження з 11.03.2021 року по 22.03.2021 року зовсім не виходила на дистанційне навчання без поважних причин;
- листом директора школи ОСОБА_3 про можливість посприяти для повернення ОСОБА_4 до школи;
-поясненнями та копією паспорта громадянки України ОСОБА_1 , в яких вона свою вину визнала, повідомила, що з дитиною та з нею були проведені профілактичні бесіди;
-свідоцтвом про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
При таких обставинах суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення відносно ОСОБА_2 суддя враховує суспільно небезпечний характер вчиненого останньою правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують її відповідальність.
З урахуванням викладеного, вважаю необхідним і достатнім стягненням для правопорушника призначити адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454.00 гривень.
Керуючись ст.ст. 9-11, 33, 40-1, 184, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення і на підставі санкції цієї статті призначити їй адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір в сумі 454.00 гривень (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області, який виніс постанову.
Суддя: О. В. Іванова