Рішення від 14.04.2010 по справі 2-117/10

Справа № 2-117/10

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2010 року Згурівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ПАЛАМАРЧУК В.І.

при секретарі ГОРИСЛАВЕЦЬ Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в смт. Згурівка справу за позовом ОСОБА_1 до ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗГУРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання дій незаконними, стягнення недорахованих сум пенсії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, вказуючи в заяві, що він являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 від 28 лютого 1991 року (із змінами та доповненнями) (далі Закон №796), позивача віднесено до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Внаслідок захворювання, пов”язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (далі - ЛНА на ЧАЕС) йому встановлено ІІ групу інвалідності. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності ІІ групи, захворювання пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, призначену відповідно до Закону № 796.

Згідно зі ст.49 Закону №796, пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді: 1)державної пенсії; 2)додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення прав на державну пенсію.

Статтею 50 Закону №796 (у редакції, яка була чинна до 01.01.2008 року) встановлювалося, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

-інвалідам II групи- 75 процентів мінімальної пенсії за віком;

Відповідно до ч.4 ст.54 Закону №796 (у редакції, яка була чинна до 01.01.2008 року) передбачалося, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв”язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

-по ІІ групі інвалідності-8 мінімальних пенсій за віком;

Підпунктом 12 пункту 28 Закону України ?ро Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року №107-17 текст статті 50 Закону №796 викладено в такій редакції: "Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

інвалідам II групи - 20 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

Підпунктом 15 пункту 28 Закону України ?ро Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року №107-17 ч астини третю і четверту статті 54 Закону №796 замінено чотирма частинами такого змісту:

"У всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році:

по I групі інвалідності - 220 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; по II групі інвалідності - 200 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; по III групі інвалідності - 180 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; …”

Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року положення статті 67 розділу I, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" та пункту 3 розділу III Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), та втратили чинність з дня ухвалення зазначеного Рішення- 22 травня 2008 року.

Вказане Рішення Конституційного Суду України має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України Про Державний бюджет України, визнаних неконституційними. Тобто, з 22 травня 2008 року зміст статей 50,54 Закону №796 має редакцію, яка існувала до 01 січня 2008 року, і до даного часу є чинною.

Відповідно до вищезазначеного та законодавства про пенсійне забезпечення, позивачу, як особі, віднесеній до категорії 1, яка є інвалідом ІІ групи повинна була нараховуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров”ю у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком згідно ст.50 Закону №796 та основна пенсія у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком згідно ст.54 Закону №796.

Всупереч зазначеному, відповідач у даній справі на звернення позивача до нього в 2010 році про приведення розміру нарахованих йому основної та додаткової пенсій до розміру, встановленого ст.ст.50,54 Закону №796, відмовив позивачу у такому перерахунку, мотивуючи свою відмову тим, що розмір пенсії визначено згідно чинного законодавства, оскільки обчислення пенсій та підвищень проводиться у відповідності до положень Законів про Державний бюджет на відповідний рік, а також постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», постанови Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян», постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 року №1375. Позивач вважає, що дані дії відповідача є неправомірними, оскільки обмежують та звужують зміст існуючих прав та свобод його як людини та громадянина, тому він змушений звертатися до суду для захисту свого порушеного права.

Статтею 62 Закону України ?ро Державний бюджет України на 2007 рік” №489 від 19.12.2006 року (із відповідними змінами та доповненнями) було встановлено такий прожитковий мінімум для непрацездатних осіб на місяць: з 1 січня - 380 гривень, з 1 квітня - 406 гривень , з 1 жовтня - 411 гривень . Крім того було також встановлено, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом п'ятим частини першої цієї статті, збільшений на 1 відсоток. Тобто, мінімальна пенсія за віком становила з 01 квітня - 410,06грн ., а з 01 жовтня - 415,11грн .

Статтею 58 Закону „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року №107-17 було встановлено такий розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 470 гривень , з 1 квітня - 481 гривня , з 1 липня - 482 гривні , з 1 жовтня - 498 гривень .

Згідно із ст.54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» №835(із відповідними змінами та доповненнями), визначено, що у 2009 році прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, встановлено в розмірах, що діяли у грудні 2008 року - тобто для осіб, які втратили працездатність розмір прожиткового мінімуму встановлений у розмірі 498 гривень, а з 01.11.2009 року встановлено розмір прожиткового мінімуму в сумі -573,00 грн., який встановлений і до даного часу.

Відповідно до вищезазначеного, відповідач повинен був провести нарахування позивачу додаткової та основної пенсії, передбачених ст.50,54 Закону №796 з 01 квітня 2007 року з мінімального розміру пенсії, встановленого в розмірі 410,06грн., а з 01жовтня 2007 року зробити перерахунок зазначених пенсій із розміру 415,11грн., в січні 2008 році - провести перерахунок з розміру - 470 гривень, з 1 квітня - 481 гривня, з 1 липня - 482 гривні, з 1 жовтня - 498 гривень, а з 01 листопада 2009 року і до даного часу - з розміру 573,00грн.

Таким чином, відповідач повинен був нарахувати позивачу та виплатити недоотриману додаткову пенсію, передбачену ст.50 Закону №796, виходячи із суми мінімальної пенсії за віком за виключенням суми фактично проведених виплат даного виду пенсії, а саме:

За 2007 рік: 2667,06грн. (1770,48грн.+896,58грн.)

Так, з 01 квітня по 30 вересня 2007 року 1770,48грн . (повинно бути нараховано: 410,06грн.х75%=307,55грн.; 307,55грн. х 06міс.= 1845,30грн .; виплачено фактично: 12,47грн. х 06міс.= 74,82грн ., різниця: 1845,30грн.-74,82грн. = 1770,48грн .);

-з 01 жовтня по 31 грудня 2007 року 896,58грн . (повинно бути нараховано: 415,11грн.х75%=311,33грн., 311,33грн. х 03міс.= 933,99грн .; виплачено фактично: 12,47грн. х 03міс.= 37,41грн .; різниця: 933,99грн.-37,41грн.= 896,58грн .)

За 2008 рік: 3192,75грн. (775,50грн.+800,25грн.+795,30грн.+821,70грн.)

-з 01 січня по 31 березня 2008 року 775,50грн . (повинно бути нараховано: 470,00грн.х75%=352,50грн.; 352,50грн. х 03міс.= 1057,50грн ., виплачено фактично: 94,00грн.(20%прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб ) х 03 міс. = 282,00грн ., різниця: 1057,50грн. - 282,00грн. = 775,50грн .);

-з 01 квітня по 30 червня 2008 року 800,25грн . (повинно бути нараховано: 481,00грн.х75%=360,75грн.; 362,75грн. х 03міс.= 1082,25грн ., виплачено фактично: 94,00грн.(20%прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб ) х 03 міс. = 282,00грн ., різниця: 1082,25грн. - 282,00грн. = 800,25грн .);

-з 01 липня по 30 вересня 2008 року 795,30грн . (повинно бути нараховано: 482,00грн.х75%=361,50грн.; 361,50грн. х 03 міс.= 1084,50грн .; виплачено: 96,40грн.(20% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) х 03 міс.= 289,20грн .; різниця: 1084,50грн.-289,20грн.= 795,30грн .);

-з 01 жовтня по 31 грудня 2008 року 821,70грн .(повинно бути нараховано: 498,00грн.х75%=373,50грн.; 373,50грн.х03міс.= 1120,50грн .; виплачено фактично: 99,60грн.(20% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб)х03міс.= 298,80грн .; різниця: 1120,50грн. - 298,80грн. = 821,70грн .).

За 2009 рік: 3369,30грн . (2739,00грн.+630,30грн)

-з 01 січня по 31 жовтня 2009 року 2739,00грн . (повинно бути нараховано: 498,00грн.х75%=373,50грн.; 373,50грн. х 10міс.= 3735,00грн .; виплачено фактично: 99,60грн.(20% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) х 10міс.= 996,00грн .; різниця: 3735,00грн. - 996,00грн. = 2739,00грн .);

-з 01 листопада по 31 грудня 2009 року 630,30грн .(повинно бути нараховано: 573,00грн.х75%=429,75грн.; 429,75грн. х 02міс.= 859,50грн .; виплачено фактично: 114,60грн.(20% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) х 02міс.= 229,20грн .; різниця: 859,50грн. -229,20грн. = 630,30грн.).

За 2010 рік: 945,45грн .

-з 01 січня по 31 березня 2010 року 945,45грн . (повинно бути нараховано: 573,00грн.х75%=429,75грн.; 429,75грн. х 03міс. = 1289,25грн .; виплачено фактично: 114,60грн. (20% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) х 03міс.= 343,80грн .; різниця: 1289,25грн. -343,80грн. =945,45грн.).

ВСЬОГО 10174,56грн . (2667,06грн .+ 3192,75грн.+3369,30грн.+945,45грн.)

Крім того, відповідач повинен був нарахувати позивачу та виплатити недоотриману основну пенсію, передбачену ст.54 Закону №796, виходячи із суми мінімальної пенсії за віком за виключенням суми фактично проведених виплат даного виду пенсії, а саме:

За 2007 рік: 12005,52грн. (7922,88грн.+4082,64грн.)

Так, з 01 квітня по 30 вересня 2007 року 7922,88грн. (повинно бути нараховано: 410,06грн.х8=3280,48грн.; 3280,48грн. х 06міс.= 19682,88грн .; виплачено фактично: 1960,00грн. х 06міс.= 11760,00грн ., різниця: 19682,88грн.11760,00грн. = 7922,88грн .);

-з 01 жовтня по 31 грудня 2007 року 4082,64грн . (повинно бути нараховано: 415,11грн.х8=3320,88грн., 3320,88грн. х 03міс.= 9962,64грн .; виплачено фактично: 1960,00грн. х 03міс.= 5880,00грн .; різниця: 9962,64грн.-5880,00грн.= 4082,64грн .)

За 2008 рік: 22824,00грн. (5400,00грн.+5664,00грн.+5688,00грн.+6072,00грн.)

-з 01 січня по 31 березня 2008 року 5400,00грн . (повинно бути нараховано: 470,00грн.х8=3760,00грн.; 3760,00грн. х 03міс.= 11280,00грн ., виплачено фактично: 1960,00грн.х 03 міс. = 5880,00грн. , різниця: 11280,00грн. - 5880,00грн. = 5400,00грн .);

-з 01 квітня по 30 червня 2008 року 5664,00грн . (повинно бути нараховано: 481,00грн.х8=3848,00грн.; 3848,00грн. х 03міс.= 11544,00грн ., виплачено фактично: 1960,00грн. х 03 міс. = 5880,00грн ., різниця: 11544,00грн. - 5880,00грн. = 5664,00грн .);

-з 01 липня по 30 вересня 2008 року 5688,00грн . (повинно бути нараховано: 482,00грн.х8= 3856,00грн .; 3856,00грн. х 03 міс.= 11568,00грн .; виплачено: 1960,00грн.х 03 міс.= 5880,00грн .; різниця: 11568,00грн.-5880,00грн.= 5688,00грн .);

-з 01 жовтня по 31 грудня 2008 року 6072,00грн .(повинно бути нараховано: 498,00грн.х8=3984,00грн.; 3984,00грн.х03міс.= 11952,00грн .; виплачено фактично: 1960,00грн.х03міс.= 5880,00грн .; різниця: 11952,00грн. - 5880,00грн. = 6072,00грн .).

За 2009 рік: 25412,52грн . (20240,00грн.+5172,52грн)

-з 01 січня по 31 жовтня 2009 року 20240,00грн . (повинно бути нараховано: 498,00грн.х8=3984,00грн.; 3984,00грн. х 10міс.= 39840,00грн .; виплачено фактично: 1960,00грн. х 10міс.= 19600,00грн .; різниця: 39840,00грн. - 19600,00грн. = 20240,00грн .);

-з 01 листопада по 31 грудня 2009 року 5172,52грн .(повинно бути нараховано: 573,00грн.х8=4584,00грн.; 4584,00грн. х 02міс.= 9168,00грн .; виплачено фактично: 1997,74грн. х 02міс.= 3995,48грн .; різниця: 9168,00грн. -3995,48грн. = 5172,52грн .).

За 2010 рік: 7758,78грн .

-з 01 січня по 31 березня 2010 року 7758,78грн . (повинно бути нараховано: 573,00грн.х8=4584,00грн.; 4584,00грн. х 03міс. = 13752,00грн .; виплачено фактично: 1997,74грн. х 03міс.= 5993,22грн .; різниця: 13752,00грн. -5993,22грн. = 7758,78грн.).

ВСЬОГО 68000,82грн. (12005,52грн. +22824,00грн. + 25412,52грн. + 7758,78грн.)

А ВСЬОГО 78175,38грн.( 10174,56грн. +68000,82грн .)

Враховуючи вищевикладене, позивач просить :

1.Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку щомісячної додаткової та основної пенсій, у розмірах, відповідно, 75 процентів мінімальної пенсії за віком та 8 мінімальних пенсій за віком, передбачених ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність незаконними.

2.Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області:

-здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячної додаткової пенсії у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком , яка передбачена ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи з мінімального розміру пенсій за віком, відповідно до частини 1 ст.28 Закону України ?ро загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року №1058, починаючи з 01квітня 2007 року.

-здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячної основної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком , яка передбачена ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи з мінімального розміру пенсій за віком, відповідно до частини 1 ст.28 Закону України ?ро загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року №1058, починаючи з 01квітня 2007року.

3.Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області на користь ОСОБА_1 недонараховану суму додаткової пенсії в розмірі 10174,56грн. . та недонараховану суму основної пенсії у розмірі 68000,82грн., а всього 78175,38(сімдесят вісім тисяч сто сімдесят п»ять)гривень 38коп.

В судове засідання позивач не з'явився, направив суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, в зв'язку з станом здоров'я, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задоволити. Відповідач також в судове засідання не з'явився, направив заперечення, в яких вказав, що відповідно до вимог ч.1 та ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених лише за цим Законом. А тому, щодо пенсіонерів, яким пенсія призначена за іншими спеціальними законами, у тому числі, на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катасрофи», зазначений у ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір мінімальної пенсії за віком не застосовується.

Розмір пенсії, встановлений ч.4 ст.54 та ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» був визначений, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, який для цієї категорії пенсіонерів законодавчо встановлений не був.

Відповідно до статті 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Виходячи з викладеного, розрахунок указаних виплат, підвищень, доплат та додаткової пенсії проводиться на підставі нормативних актів, не суперечить директивним рішенням Пенсійного фонду України, відповідає повністю практиці органів Пенсійного фонду по всій Україні. Отже, на підставі викладеного Управління пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області не визнає вимоги позивача, також просить проводити розгляд справи без участі їх представника.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Копією паспорта встановлено особу позивача ( а. с. 9).

Згідно копії посвідчення ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорія 1(а.с.6).

Згідно копії витягу із акту МСЕК ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, причина інвалідності - захворювання, пов'язане з роботами на ЛНА на ЧАЕС (а.с.7).

Згідно копії виписки з акту огляду МСЕК про результати визначення ступеню втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових допомогах, встановлено що ступінь втрати професійної працездатності ОСОБА_1 становить 80 % (а.с. 8).

Згідно повідомлення Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області, встановлено, що ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії (а.с.11).

Згідно довідок про розрахунок пенсії встановлено, що розмір пенсії ОСОБА_1 не відповідає встановленим законом підвищенням (а.с. 11-16).

Зі змісту ст.ст. 50 та 54 Закону №796 випливає, що вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно з частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і при розрахунку зазначеної пенсії застосуванню підлягає саме розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, виходячи з якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком. Положення частини 3 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 не є перешкодою для застосування зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших пов”язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті. Наявність такого права у позивача є визначальною для вирішення таких спорів, крім того, це гарантується Конституцією України (частина друга статті 46 Конституції України). Отже, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру зазначених пенсій застосуванню підлягають частина перша статті 50 та частина четверта статті 54 Закону України №796, а не Постанови КМУ України, і надання законодавцем права Кабінету Міністрів України визначати порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв»язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи не означає, що останній, встановлюючи такий порядок, може допускати звуження змісту та обсягу прав позивачів, встановлених Законом №796, в тому числі й інших законів, якими встановлено розміри мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.2 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлена тривалістю у три роки, тому позивач має право на стягнення недорахованих сум пенсій, передбачених ст.ст.50,54 Закону №796 за останні три роки перед зверненням до суду, тобто за період з 01.04.2007 року по даний час.

Згідно ст.22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

В силу ст.15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, так як в судовому засіданні встановлено, що позивачу слід визначати пенсію, основну та додаткову, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача недораховану суму державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в сумі, що всього становить 78175,38 грн., починаючи з 01 квітня 2010 року.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.15,16 ЦК України, ст.ст.3,15,109,118,119,209 ЦПК України, ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 від 28 лютого 1991 року, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗГУРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання дій незаконними, стягнення недорахованих сум пенсії та зобов'язання вчинити певні дії - задоволити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку щомісячної додаткової та основної пенсій, у розмірах, відповідно, 75 процентів мінімальної пенсії за віком та 8 мінімальних пенсій за віком, передбачених ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність незаконними.

Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області:

-здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячної додаткової пенсії у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, яка передбачена ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи з мінімального розміру пенсій за віком, відповідно до частини 1 ст.28 Закону України ?ро загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року №1058, починаючи з 01квітня 2007 року.

-здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячної основної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, яка передбачена ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року, виходячи з мінімального розміру пенсій за віком, відповідно до частини 1 ст.28 Закону України ?ро загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року №1058, починаючи з 01квітня 2007року.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Згурівському районі Київської області (розрахунковий рахунок 256063141010 в ГУОБ по м. Києву і Київській області МФО 322669 ідентифікаційний код 20622465) на користь ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, недонараховану суму додаткової пенсії в розмірі 10174,56грн . та недонараховану суму основної пенсії у розмірі 68000,82грн . , а всього 78175,38 (сімдесят вісім тисяч сто сімдесят п»ять) гривень 38 коп.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 10 (десяти) днів, починаючи з 19 квітня 2010 року.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

ГОЛОВУЮЧИЙ В.І. ПАЛАМАРЧУК