26 квітня 2021 року Чернігів Справа № 620/2646/21
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю. О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовомОСОБА_1
до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 29.03.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
Судом встановлено, що відповідачем у справі позивач визначає Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, в той час, як з листа останнього (а.с. 15-16) можна дійти висновку, що виплату ОСОБА_1 допомоги до 05 травня у 2020 році проведено управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради, правонаступником якого на даний час є Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
З огляду на позовну заяву, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для залучення управління соціального захисту населення Конотопської міської ради до участі у справі в якості другого відповідача.
Згідно із частиною другою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій вказаної статті.
Так, відповідно до частини четвертої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд встановив, що вказана справа не належить до справ, які відповідно до частини четвертої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України не можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Поряд з цим, згідно із частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із пунктом 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частинами 5, 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Таким чином, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту та обсяг і характер доказів у справі, з метою забезпечення рівного доступу до правосуддя, суд вважає за доцільне призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись статтями 12, 48, 241-243, 257-263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Здійснювати подальший розгляд справи №620/1495/21 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
2. Залучити до участі у справі в якості другого відповідача Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради.
3. Відповідно до статей 162, 165, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, встановити:
- другому відповідачу для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову - 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
4. Встановити відповідачам п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
4. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
5. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О. Скалозуб