Постанова від 20.04.2010 по справі 2а-2957/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20 квітня 2010 року < Час проголошення > № 2а-2957/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Іщук А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

ОСОБА_1

до відділу Держкомзему у місті Броварах

про визнання дій щодо відмови в наданні інформації протиправними та зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила: визнати дії Відділу Держкомзему у м. Броварах Київської області, щодо відмови в наданні інформації незаконними; визнати незаконними дії відповідача щодо відмови в наданні інформації з приводу вільних земельних ділянок із земель державної і комунальної власності, що можуть бути передані для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва; зобов"язати відділ Держкомзему у м. Броварах Київської області надати інформацію про вільні ділянки у м. Бровари із земель державної і комунальної власності, що можуть бути передані для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, з позначенням на відповідному графічному матеріалі місце розташування таких земельних ділянок та з зазначенням їх орієнтовного розміру.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила, що в 2009р. позивачка звернулася до відділу Держкомзему у м. Броварах Київської області з заявами в яких просила погодити вибір місця розташування земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва та надати відповідь про наявність у м. Бровари вільної ділянки для приватного будівництва та обслуговування житлового будинку.

За результатами розгляду звернень позивачки відповідачем було надано відповіді, у яких зазначено, що розпорядження землями міста та надання земельних ділянок у власність фізичним чи юридичним особам не входить до компетенції Відділу Держкомзему у м. Броварах Київської області.

На думку позивачки, відповідач порушив вимоги законодавства про інформацію та звернення громадян, що послужило підставою для заявлення даного позову.

Представник відповідача позову не визнав і пояснив, що на звернення позивачки було надано відповідь з посиланням на повноваження, якими наділений відповідач як орган державної влади.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних псдстав.

В судовому засіданні встановлено, що 14.07.2009 року позивачка звернулася до відділу Держкомзему у м. Броварах Київської області із заявою, в якій просила погодити вибір місця розташування земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва та надати інформацію про наявність у м. Бровари вільної земельної ділянки для приватного будівництва та обслуговування житлового будинку.

За результатами розгляду звернення позивачки відповідачем було надано відповідь, у якій зазначено, що розпорядження землями міста та надання земельних ділянок у власність фізичним чи юридичним особам не входить до компетенції Відділу Держкомзему у м. Броварах Київської області.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб.

Відділ Держкомзему у місті Броварах Київської області у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Держкомзему, головного управління Держкомзему у Київській області, а також Положенням про відділ.

Жодним нормативно-правовим документом до повноважень відділу не віднесено розпорядження землями міста, виділення земельних ділянок у власність фізичним чи юридичним особам, надання інформації щодо вільних земельних ділянок.

Виготовлення графічних матеріалів земельних ділянок (виготовлення графічних матеріалів земельних ділянок) виконується організаціями, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт.

Відповідно до Переліку конфіденційної інформації, що є власністю держави, в системі Держкомзему, затвердженою наказом Держкомзему від 04.12.2009р. №633, інформація про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та видами економічної діяльності, яка складається на рівні району, міста, обласного значення, відноситься до конфіденційної інформації.

Статтею 35 Закону України "Про землеустрій" визначено, що інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використання та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Інвентаризація земель здійснюється за рахунок коштів землекористувачів та коштів міського бюджету, тому роботи по інвентаризації земель міста Бровари на даний час не завершені.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що відповідачем в повній мірі виконано вимоги Закону України "Про звернення громадян", а тому дії відповідача є правомірними, а позовні вимоги є не обгрунтованими.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Кочан В.М.

Постанову складено в повному обсязі 29.04.2010 року.

Суддя В.М. Кочан