ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відкриття провадження
"23" квітня 2021 р. справа № 300/1752/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),
до Тернопільської обласної державної адміністрації (вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021),
про визнання протиправним та скасування розпорядження №28-к від 19.03.2021, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ) 19.04.2021 звернулося в суд з адміністративним позовом до Тернопільської обласної державної адміністрації (надалі по тексту також - відповідач, обласна державна адміністрація) про визнання протиправним та скасування розпорядження №28-к від 19.03.2021, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Підставою звернення ОСОБА_1 із вказаним позовом є протиправно, на думку позивача, винесене розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації №28-к від 19.03.2021, яким позивача звільнено з посади начальника Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації за власним бажанням відповідно до статті 86 Закону України "Про державну службу".
Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява після відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України (надалі по тексту також - КАС України, Кодекс).
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності та в строк, установлений законом.
Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.
Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.
Як слідує із змісту позовної заяви та поданих матеріалів ОСОБА_1 , до звільнення, займав посаду начальника Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації, що в розумінні примітки статті 513 Закону України "Про запобігання корупції" є службовою особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище так як відносить до посад державної служби категорії "Б" - керівник державного органу, юрисдикція якого поширюється на територію області.
Згідно вимог пункту 1 частини 6 статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
В частині можливості розгляду цієї справи за правилами загального чи спрощеного позовного провадження суддя зауважити таке.
Ця справа у розумінні частини шостої статті 12 КАС України не належить до справ незначної складності. Водночас така її характеристика автоматично не відносить її до тієї категорії справ, які обов'язково повинні розглядатися за правилами загального позовного провадження.
За загальним правилом, будь-яка справа може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, окрім тих, які обов'язково повинні розглядатися за правилами загального позовного провадження (їх визначено частиною четвертою статті 12, частиною четвертою статті 257 КАС України).
Справа, у якій даною ухвалою відкрито провадження, не належить до категорії справ, які не можуть розглядатися за правилами спрощеного провадження у значенні згаданих статей Кодексу, водночас суд (першої інстанції), беручи до уваги передбачені частиною третьою статті 257 КАС України чинники, може розглянути її за правилами загального позовного провадження, якщо дійде такого висновку.
Зважаючи на зміст адміністративного позову, його вимог, предмет захисту порушеного права та зміст спірних правовідносин суддя не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Формуючи дану позицію суддя керується правовими висновками пунктів 94-99 постанови Верховного Суду від 3 березня 2021 року у справі №340/1916/20 адміністративне провадження №К/9901/369/21 (http://reestr.court.gov.ua/Review/95315525), у якій позивачем як і у досліджуваному випадку є особа (державний службовець), яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
Таким чином, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 171, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження №28-к від 19.03.2021, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами.
3. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних докази (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
4. Встановити позивачу - для подання відповіді на відзив, а відповідачу - для подання заперечення, - п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
5. Витребувати у Тернопільської обласної державної адміністрації оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії наступних письмових доказів:
- особову справу ОСОБА_1 (особову картку державного службовця);
- довідку про середньоденний та середньомісячний розмір заробітної плати на день звільнення відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 за №100;
- усі документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного розпорядження №28-к від 19.03.2021.
6. Зобов'язати Тернопільську обласну державну адміністрацію у відзиві на позов або шляхом подання письмового пояснення повідомити суд про наступні обставини:
- які юридичні і фактичні причини прийняття розпорядження №28-к від 19.03.2021;
- причини прийняття оскаржуваного розпорядження під час перебування позивача на листку непрацездатності (лікарняному);
- коли і яким чином позивач довів до відома відповідальних посадових осіб Тернопільської обласної державної адміністрації про обставину перебування на лікарняному (листку непрацездатності) з 18.03.2021 по 29.03.2021;
- коли, де і за яких обставин (в присутності кого із посадових осіб обласної державної адміністрації) позивач склав і подав заяву про звільнення за власним бажанням, на якій 17.03.2021 виконано резолюцію відповідальної посадової особи Тернопільської обласної державної адміністрації "підготувати проект розпорядження" та прийнято оскаржуване розпорядження;
- за умови складання і подання позивачем заяви про звільнення із посади за власним бажанням в березні 2021 року, повідомити прізвище, ім'я та по-батькові, посаду таких осіб;
- чи відповідають дійсності доводи позивача про складання заяви про звільнення із посади за власним бажанням одночасно з призначенням у вересні 2020 року його на такій посаді? Чим відповідач спростовує такі аргументи позивача?
7. Про виконання вимог пунктів 5 і 6 резолютивної частини ухвали суду позову відповідачу слід інформувати суд до 10 травня 2021 року.
8. Повідомити учасникам справи, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
9. Направити Тернопільській обласній державній адміністрації копії позовної заяви разом з доданими документами.
10. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
11. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
12. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.