Ухвала від 17.08.2006 по справі 33/177

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ПРО ЗАКІНЧЕННЯ ПІДГОТОВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

17.08.06 р. Справа № 33/177

Суддя господарського суду Донецької області Новікова Р.Г., розглянувши матеріали за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Донецьк до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» м. Кіровське про стягнення 8024грн.61коп.

за участю представників:

від позивача: Вдовін М.Н. - за дов. від 25.04.2006р.

від відповідача: Хомякова Н.П. - за дов. від 16.08.2006р.

Суть спору: Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Донецьк звернулось до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» м. Кіровське із адміністративним позовом про стягнення штрафних санкцій у розмірі 7886грн.67коп. та нарахованої пені 137грн.94коп.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на недотримання відповідачем вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р., екземпляр звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005р. за формою №10-ПІ; розрахунок суми позову та пені.

Як зазначає позивач, відповідно до показників Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005р. (форма №10-ПІ) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача становила 15осіб. З урахуванням цих даних та на підставі статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р. норматив робочих місць становить 1 робочих місць. Фактично на підприємстві інваліди не працювали.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сума штрафних санкцій за 1 нестворених робочих місць для інвалідів дорівнює 7886грн.67коп. На підставі статі 20 вищенаведеного закону позивачем була нарахована пеня за період з 15.04.2006р. по 09.06.2006р., яка дорівнює 137грн.94коп.

Ухвалою від 20.06.2006р. було порушено провадження у справі в адміністративній справі №33/177 та призначено попереднє засідання на 29.06.2006р.

У попередньому судовому засіданні суддею були роз'яснені процесуальні права та обов'язки сторонам, передбачені статтями 49, 51, 54, 65-68 Кодексу адміністративного судочинства України. Позивач не відмовився від адміністративного позову.

На адресу суду надійшла телеграма з боку відповідача про відкладення судового засідання на більш пізній строк через неможливість взяти участь у засіданні від 29.06.2006р.

До суду також надійшло клопотання позивача від 29.06.2006р., у якому останній просив зупинити провадження у справі на підставі пункту 4 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України для надання додаткових документів.

Ухвалою від 29.06.2006р. провадження в адміністративній справі №33/177 зупинене до 03.08.2006р. для надання сторонами додаткових документів. Ухвалою від 04.08.2006р. провадження в адміністративній справі №33/177 поновлено та викликано представників сторін у засідання на 17.08.2006р.

У відзиві відповідач не визнав заявлені вимоги наполягаючи на:

- шляхом подання звіту за формою №10-ПІ позивача було повідомлено про наявність вакансій для працевлаштування інваліда;

- докази відмови підприємства у працевлаштуванні інваліда на вакантні посади, документи про наявність пропозицій від відповідних органів пропозицій про прийняття на роботу інвалідів позивачем не надано;

- відповідно до пункту 10 Положення про робоче місце інваліда, затвердженого Постановою КМУ №314 від 03.05.1995р. та статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №875-XII від 21.03.1991р. працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів;

- інвалід може бути працевлаштований як на спеціальне робоче місце, так і на звичайне.

Таким чином, відповідач не зобов'язаний забезпечувати безпосереднє працевлаштування інвалідів.

Згідно зі статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Враховуючи викладене та керуючись статями 11, 23, 111, 113, 114, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Закінчити підготовче провадження та призначити адміністративну справу 33/177 до судового розгляду на 11.09.06 р. об 11:00 год. Розгляд справи 33/177 відбудеться у приміщенні господарського суду Донецької області (83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157), кімната № 415.

1. Зобов'язати відповідача надати до суду звіти про наявність вільнихробочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках за формою №3-ПН за січень-грудень2005р.; звіт державного статистичного спостереження форма №1-ПВ термінова - місячна за січень - грудень 2005р.

2. Явка представників сторін у судове засідання є обов'язковою.

3. Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту проголошення.

Суддя Новікова Р.Г.

Надруковано 3 примірника: 1 - позивачу; 1 - відповідачеві; 1 - до справи