Справа № 346/1555/21
Провадження № 3/346/1095/21
21 квітня 2021 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Яремин М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної екологічної інспекції Карпатського округу, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, за ч.2 ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП), -
05.04.2021 року до суду надійшла вказана справа. У протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що 31.03.2021 року о 13:30 хв. ОСОБА_1 в Коломийському районі реалізовувала букет білоцвіту весняного, який занесений до Червоної книги України.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно з положеннями ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, ім"я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган чи посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до положень ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Встановлено, що в даному протоколі про адміністративне правопорушення не вказано точного місця вчинення правопорушення (назву населеного пункту, вулиці), оскільки відповідно до ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Крім того, в матеріалах справи відсутній протокол (акт, тощо) про вилучення, тоді як санкція ч.2 ст. 88-1 КУпАП передбачає обов'язкову конфіскацію (ч.2) об'єктів тваринного або рослинного світу. Слід зазначити також, що в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано суть правопорушення та обставини його вчинення, не долучено пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не встановлено свідків-очевидців події.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що вищевказані недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи та прийняттю справедливого рішення, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі наведеного та, керуючись ст.ст. 7, 245, 252, 256, 278, 280 КУпАП, -
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 88-1 КУпАП повернути Державній екологічній інспекції Карпатського округу для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Яремин М. П.