Справа № 755/2291/21
Провадження №: 3/755/3120/21
"20" квітня 2021 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Суддею визнано встановленим, що 27 січня 2021 року о 18 год. 30 хв. за адресою: м.Київ, вул. Садова, 29,75, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи тимчасово обмеженим в праві керування транспортними засобами на підставі постанови Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві ГТУЮ від 11.01.2019 р., чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник - адвокат Кудрявцев О.В. зазначили, що провину ОСОБА_1 не визнає, просили закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки на момент складання протоколу у поліцейських були відсутні відомості про факт обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами через заборгованість, що виникла по аліментах. Натомість, довідка із вказаними відомостями була отримана та роздрукована лише 02.02.2021 р., тобто вже після складання працівниками поліції протоколу про адміністративне правопорушення.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та його представника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов наступних висновків.
Частиною третьою статті 126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року №3353-XII забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозаписи, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколами про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами в даній справі про адміністративне правопорушення є: протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №047172 від 27.01.2021 року, витяг з БД патрульної поліції (час друкування - 02.02.2021 р. об 11 год. 48 хв.) та постанова Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві ГТУЮ у м.Києві від 11.01.2019 р.
Так, в судовому засіданні встановлено, що постановою державного виконавця Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві ГТУЮ у м.Києві від 11.01.2019 р. щодо ОСОБА_1 у зв'язку з наявною заборгованістю по аліментах встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Доводи сторони захисту про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки на момент його зупинки поліцейські не мали відомостей про обмеження водія у праві керування транспортними засобами, що підтверджується датою формування довідки, суддя до уваги не бере, оскільки вони не мають нормативно-правового підґрунтя. Так, патрульні поліцейські мають швидкий онлайн-доступ до відомостей баз даних, відкритих для їх користування, тому відомості були ними встановлені та зафіксовані саме на момент складання протоколу за допомогою відповідної техніки типу планшетів. Водночас довідка, належність якої, як доказу, ставиться під сумнів, ОСОБА_1 та його представником - адвокатом Кудрявцевим О.В., містить відомості щодо часу саме відображення та відтворення такої інформації в матеріальному вигляді, тобто друкування.
Таким чином, враховуючи наведене, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, оскільки на момент зупинки його транспортного засобу постанова державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами була чинною та не скасована.
Враховуючи наведене вище, на ОСОБА_1 належить накласти адміністративне стягнення у виді штрафу згідно зі ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 126, 221, 283- 285, 294 КУпАП України, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя М.Г. Сазонова