Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/289/21
Провадження № 3/499/224/21
Іменем України
19.04.2021 року смт. Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., при підготовці до розгляду справи, яка надійшла після доопрацювання від ВП №1 Березівського РВП ГУПН в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
Відділення №1 Березівського РВП ГУПН в Одеській області 16.04.2021 року після доопрацювання направлено в суд справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа) за ознаками вчинення правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи, вважаю, що остання підлягає повторному поверненню до відділення поліції для оформлення належним чином, виходячи з наступного.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході розгляду справи було виявлено, що дані матеріали не відповідають вимогам встановлених законодавством.
Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, в протоколі нечітко викладена об'єктивна сторона правопорушення, так диспозиція ст.173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Однак в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не розкрито суть правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП (яким чином його діями було порушено громадський порядок і спокій громадян).
З метою з'ясування повних обставин справи до матеріалів не надано відомостей щодо особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у тому числі, довідки про склад сім'ї, характеристики, доказів щодо обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 тощо.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173 КУпАП розглядаються протягом доби, відповідно до ч.2 ст.286 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст.173 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Згідно зі ст. 277-2 цього Кодексу повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.
Зі змісту вказаних норм КУпАП випливає, що особи, уповноважені складати протокол про адміністративне правопорушення, на завершальному етапі адміністративного розслідування повинні відобразити в протоколі про адміністративне правопорушення всі відомості, що обов'язково мають бути закріплені в ньому для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його не можна було заперечувати. Уповноважена особа повинна відмітити в протоколі про роз'яснення порушнику його прав та обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП, а також сповістити повісткою про час і місце розгляду справи враховуючи стислий термін розгляду справи.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не містять підтвердження того, що ОСОБА_1 повідомлений про направлення до суду даного адміністративного матеріалу, як наслідок про час та місце розгляду справи у строки, визначені в ст.277 КУпАП. В протоколі вказано лише рік слухання справи та час, однак день та місяць не зазначені.
Так як зазначені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, з метою не порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає, що матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню за місцем складення протоколу для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.268, 277, 278, 283 КУпАП, суддя,
Матеріали справи відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення повторно повернути до ВП №1 Березівського РВП ГУПН в Одеській області для оформлення належним чином.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:І. В. Погорєлов