Постанова від 19.04.2021 по справі 504/21/21

Справа № 504/21/21

Номер провадження 3/504/17/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.04.2021смт.Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту запобігання політичній корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Страбичово Мукачівського району Закарпатської області, громадянина України, директора Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Ренійським РВ УМВС України в Одеській області від 17.12.1997р.

за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

15.12.2020р. керівником відділу моніторингу та перевірок ризикових операцій Департаменту запобігання політичній корупції Гречаніченко О., було складено протокол про адміністративне правопорушення №50-30/272 відносно ОСОБА_1 за ст.212-21 КУпАП, суть якого полягає у наступному.

Відповідно до ч.6 ст.214 Виборчого кодексу України, розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зобов'язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Згідно з п.173 Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25.10.2020р., затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 08.08.2020 №163, граничний термін подання остаточного фінансового звіту встановлено до 01 листопада 2020 року включно.

Листом від 12.11.2020 №456 (вх. №07/68950/20 від 18.11.2020) Фонтанська сільська територіальна виборча комісія Одеського району Одеської області, відповідно до ч.8 ст.214 Виборчого кодексу України, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про неподання остаточного фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата на посаду Фонтанського сільського голови ОСОБА_1 .

Так, 07.10.2020р. в ПАТ «МТБ БАНК» відкрито рахунок виборчого фонду кандидата на посаду Фонтанського сільського голови ОСОБА_1 , розпорядником якого призначено ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , як розпорядник поточного рахунку власного виборчого фонду, допустив порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що як кандидата на посаду Фонтанського сільського голови його зареєстрували 24.09.2020р. Рахунок власного виборчого фонду ним відкрито у відділенні ПАТ «МТБ-Банк» 07.10.2020 року. Відповідне повідомлення надійшло від банку до сільської територіальної виборчої комісії того ж дня. Приблизно з 18.10.2020р. він помітив ознаки захворювання, підвищену температуру тіла. У зв'язку із явним погіршенням самопочуття на фоні поширення COVID-19 з 28.10.2020 року по 10.11.2020р. працював дистанційно, був на самоізоляції. У зв'язку із хворобою та самоізоляцією можливості надати до територіальної виборчої комісії остаточний звіт про надходження коштів виборчого фонду не мав. В подальшому він прибував до територіальної виборчої комісії для подання звіту, однак в приміщенні членів комісії не було. Таким чином, він не зміг своєчасно у відведений законодавством строк надати вказаний звіт з поважних причин. Станом на теперішній час фінансовий звіт було направлено до територіальної виборчої комісії.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до наступного.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 212-21 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.

Суб'єктивна сторона цього правопорушення визначається ставленням особи до дії та наслідків, виражене у формі умислу, тобто особа повинна усвідомлювати протиправний характер своєї дії, передбачати її шкідливі наслідки і бажати їх або свідомо допускати настання цих наслідків.

В матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували наявність в діях ОСОБА_1 умислу на порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.

В судовому засіданні достеменно встановлено, що в період з 28.10.2020р. по 10.11.2020р. ОСОБА_1 у зв'язку із погіршенням стану здоров'я перебував на самоізоляції, що підтверджено наказом №245 від 27.10.2020р., медичною довідкою та копією медичної карти ОСОБА_1 , виданої КНП «ЦПМСД №2».

При цьому, остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду як кандидата на посаду Фонтанського сільського голови, ОСОБА_1 направив до Фонтанської сільської територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області засобами поштового зв'язку 14.12.2020р.

При цьому суддя зазначає, що особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, будь-яків доказів на спростування доводів ОСОБА_1 , описаних вище, не надано.

Відповідно до ст.62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

За вказаних обставин суд не вбачає в діях ОСОБА_1 умислу на вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до приписів ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Приймаючи до уваги наведені вище обставини, суд приходить до висновку, що провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.212-21 КУпАП підлягає закриттю, відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КпАП України за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого даною статтею.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 247, 251, 254, 252, 280, 287 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-21 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя П. В. Жовтан