вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"24" лютого 2021 р. Справа № 911/60/20
Господарський суд Київської області у складі судді Лопатіна А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області, Київська область, Васильківський район, с. Данилівка
до 1) Приватного акціонерного товариства “Забір'я”, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Забір'я
2) Приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський нотаріальний округ, Київська область
про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень
за участю секретаря судового засідання Рябоконь О.О.
за участю представників згідно з протоколом судового засідання.
Обставини справи:
Данилівська сільська рада Васильківського району Київської області (позивач) звернулась до господарського суду Київської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства “Забір'я” (відповідач) про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область, яким було зареєстровано за відповідачем право власності на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба № 1; споруда, гідроспоруда № 2; споруда, гідроспоруда № 3; споруда, гідроспоруда № 4; споруда, дамба № 5; споруда, кормова площадка № 6 на земельній ділянці кадастровий номер 3221482001:01:030:0002.
Ухвалою суду від 03.02.2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 26.02.2020 р.
07.02.2020 р. через канцелярію суду представником позивача подано клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю з'явлення представника позивача в судове засідання.
20.02.2020 р. на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов.
21.02.2020 р. через канцелярію суду ПрАТ “Забір'я” подано зустрічний позов.
Ухвалою господарського суду Київської області від 26.02.2020 р. відмовлено у відкритті провадження у справі за зустрічною позовною заявою Приватного акціонерного товариства “Забір'я” від 20.02.2020 р. №26/1 до Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області про скасування рішення.
Ухвалою господарського суду Київської області від 26.02.2020 р. відкладено підготовче засідання на 01.04.2020 р.
Ухвалою суду від 19.03.2020 р. повідомлено учасників справи, що підготовче судове засідання з розгляду справи, відкладене на 01.04.2020 р. о 12:30 год., не відбудеться у зв'язку із запровадженням Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19” з 12.03.2020 р. до 03.04.2020 р. карантину, строк дії якого продовжено Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 р. № 239 до 24.04.2020 р.
24.03.2020 р. на поштову адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив.
Ухвалою господарського суду Київської області від 14.04.2020 р. призначено підготовче засідання на 27.05.2020 р.
20.05.2020 р. на поштову адресу суду від позивача надійшли обґрунтування необхідності залучення третьої особи.
Ухвалою господарського суду Київської області від 27.05.2020 р. відкладено підготовче засідання на 08.07.2020 р.
22.06.2020 р. на поштову адресу суду від позивача надійшли клопотання про долучення доказів до матеріалів справи та клопотання про залучення співвідповідача.
07.07.2020 р. на офіційну електронну адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання про перенесення судового засідання.
Ухвалою господарського суду Київської області від 08.07.2020 р. залучено до участі у даній справі співвідповідачем приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область (відповідач-2), продовжено строк підготовчого провадження, підготовче засідання з розгляду справи відкладено на 30.09.2020 р.
25.09.2020 р. на офіційну електронну адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про перенесення судового засідання.
29.09.2020 р. через канцелярію суду представником відповідача-1 подано клопотання про закриття провадження у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 30.09.2020 р. розгляд клопотання ПрАТ “Забір'я” про закриття провадження у справі призначено, підготовче засідання з розгляду справи відкладено на 04.11.2020 р.
15.10.2020 р. через канцелярію суду представником відповідача-1 подано клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
02.11.2020 р. на поштову адресу суду від позивача надійшли заперечення щодо клопотання про закриття провадження у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.11.2020 р. клопотання ПрАТ “Забір'я” про закриття провадження у справі залишено без задоволення, розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 20.11.2020 р., розміщено оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, у відповідності до частини четвертої ст. 122 ГПК України.
19.11.2020 р. через канцелярію суду представником ПрАТ “Забір'я” подано клопотання про зупинення провадження у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.11.2020 р. клопотання ПрАТ “Забір'я” про зупинення провадження у справі залишено без задоволення; закрито підготовче провадження; призначено розгляд справи по суті в судовому засіданні на 14.12.2020 р.
07.12.2020 р. відповідачем-1 через канцелярію суду подано заяву про відвід судді Лопатіна А.В. від розгляду справи № 911/60/20.
Ухвалою господарського суду Київської області від 08.12.2020 р. заяву ТОВ “Забір'я” про відвід судді Лопатіна А.В. від розгляду справи № 911/60/20 передати до відділу автоматизованого документообігу для визначення складу суду згідно вимог частини третьої ст. 39 ГПК України, для вирішення питання про відвід.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями № 55/20 від 08.12.2020 р. заяву ТОВ “Забір'я” про відвід судді Лопатіна А.В. передано судді Господарського суду Київської області Шевчук Н.Г. для розгляду.
Ухвалою господарського суду Київської області від 10.12.2020 р. (суддя Шевчук Н.Г.) відмовлено ТОВ “Забір'я” у задоволенні заяви б/н від 07.12.2020 р. про відвід судді Лопатіна А.В. від розгляду справи № 911/60/20.
Ухвалою господарського суду Київської області від 14.12.2020 р. відкладено розгляд справи по суті в судовому засіданні на 24.02.2021 р.
В судовому засіданні 24.02.2021 р., розглянувши матеріали справи та заслухавши присутніх представників позивача та відповідача-1, судом встановлено наступне:
Відповідач-2 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Крім того, відповідачем у встановлений судом строк не подано відзив на позов.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини третьої ст. 202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи.
Судом, враховано, що в силу вимог частини першої ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Зважаючи на те, що неявка відповідача-2, належним чином повідомленого про час та місце судового засідання та не подання ним відзиву на позовну заяву не перешкоджає розгляду справи по суті, а також зважаючи на достатність в матеріалах справи доказів, необхідних для розгляду даного спору, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог частини другої ст. 178 ГПК України.
Присутній представник позивача підтримала позовні вимоги.
В свою чергу, присутній представник відповідача-1 заперечив щодо задоволення позовних вимог Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
встановив:
Рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область було зареєстровано право власності за Приватним акціонерним товариством “Забір'я” на об'єкти нерухомого майна:
- споруда дамба, № 1;
- споруда, гідроспоруда, № 2;
- споруда, гідроспоруда, № 3;
- споруда, гідроспоруда, № 4;
- споруда, дамба, № 5;
- споруда, кормова площадка, № 6.
Згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності, індексний номер витягу 168720476, сформованого приватним нотаріусом Колейчиком Володимиром Вікторовичем, Броварського районного нотаріального округу, Київської області, дата та час формування витягу 30.05.2019 р. 21:12:36, всі вказані об'єкти, які зареєстровані спірним рішенням, знаходяться на земельній ділянці, кадастровий номер 3221482001:01:030:0002 (копія витягу міститься в матеріалах справи).
Данилівська сільська рада Васильківського району Київської області (позивач) звернулась до господарського суду Київської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства “Забір'я” (відповідач-1) про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область (відповідач-2), яким було зареєстровано за відповідачем право власності на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба № 1; споруда, гідроспоруда № 2; споруда, гідроспоруда № 3; споруда, гідроспоруда № 4; споруда, дамба № 5; споруда, кормова площадка № 6 на земельній ділянці кадастровий номер 3221482001:01:030:0002.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що незаконність рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область, полягає в тому, що:
- при його прийнятті відповідач-1 втратив право користування земельною ділянкою кадастровий номер 3221482001:01:030:0002 і діючого документу, підтверджуючого право користування земельною ділянкою не надав;
- наказом, серія та номер 5-25-7/27, виданий 02.06.1998 р., видавник регіональне відділення Фонду державного майна України по Київській області вказані об'єкти нерухомого майна ніколи не передавались відповідачу і даний наказ не є документом, який підтверджує виникнення права власності на зареєстровані спірним рішенням об'єкти нерухомого майна;
- довідка про обстеження земельної ділянки, серія та номер: 12, виданий 20.05.2019 р., видавник ФОП Нестеренко Олена Миколаївна, також не є документом, підтверджуючим право власності на об'єкт нерухомого майна та взагалі не є документом, передбаченим Законом або Порядком.
Як зазначає позивач у позовній заяві, саме Данилівська сільська рада Васильківського району Київської області є власником земельної ділянки, на якій було зареєстровано об'єкти нерухомого майна, рішенням, яке є предметом спору. При цьому реєстрація прав власності на нерухоме майно відбулась після закінчення договору оренди земельної ділянки з відповідачем. Позивачем прийнято рішення № 1395 від 15.02.2008 р. з приводу відмови відповідачу в оформленні права власності на нерухоме майно на вказаній земельній ділянці.
В свою чергу, відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що бездіяльність позивача у поновленні договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 3221482001:01:030:002, на якій розташоване нерухоме майно відповідача, є предметом розгляду у господарській справі № 911/2656/19 (де позивачем є ПрАТ “Забір'я”, відповідачем - Данилівська сільська рада), перебуває у провадженні господарського суду Київської області, остаточне рішення на час звернення позивача з даним позовом відсутнє, а тому твердження позивача про втрату відповідачем права користування земельною ділянкою є безпідставним.
Крім того, на думку відповідача, останній є “повним та універсальним” правонаступником колишнього державного підприємства Київського обласного рибкомбінату, який на підставі рішення Виконкому Києво-Святошинської районної ради депутатів трудящих № 13 від 13.05.1960 р. як правонаступник тресту підсобних підприємств управління торгівлі Київської міськради, отримав земельні ділянки під будівництво рибницького ставкового господарства для більш повного задоволення потреб трудящих у продуктах харчування (жива риба). У відповідності до чинного на той час земельного законодавства Київський виробничий рибкомбінат отримав державний акт на право постійного користування землею, яким засвідчувалось право останнього на безоплатне та безстрокове користування землею на території Васильківського району Київської області площею 474,0 га для сільськогосподарського використання, включаючи і спірну по справі земельну ділянку.
Також, як зазначає відповідач, додані позивачем до позову копії розпорядження від 16.12.2019 р. № 57, акту обстеження нерухомого майна № 935 від 21.12.2019 р. та рішення від 23.12.2019 р. № 2201-40-VII - не являються належними та допустимими доказами по справі, оскільки, крім іношого, на думку відповідача, висновки Акту є упередженими та необ'єктивними.
Таким чином, як вважає відповідач, єдиною підставою у даній справі, як і в справі № 911/2656/19, є право оренди однієї і тієї ж земельної ділянки.
В свою чергу, позивач у відповіді на відзив зазначає, що останній не заперечує, що відповідач є “повним та універсальним” правонаступником колишнього державного підприємства Київського обласного рибкомбінату, позивач визнає, що земельна ділянка на території с. Липовий Скиток відводилась для будівництва рибницького ставу № 8 як складової частини повносистемного товарного рибницького господарства.
Разом з тим, позивач не погоджується із твердженням відповідача-1, що приватний нотаріус Колейчик Володимир Вікторович, діючи як державний реєстратор, при здійсненні державної реєстрації права власності на нерухоме майно не порушив вимоги законодавства, так як керувався інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та про речові права оренди на земельну ділянку кадастровий номер 3221482001:01:030:002. Оскільки, на думку позивача, державний реєстратор має право здійснити державну реєстрацію права власності виключно на підставі поданих документів, які дають право прийняти рішення про таку державну реєстрацію, згідно переліку підстав, зазначеному в ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
Крім того, як зазначає позивач, до Наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області № 5-25-7/27 від 02.06.1998 р. “Про перетворення державного виробничого сільськогосподарського підприємства “Забір'я” у відкрите акціонерне товариство”, який, крім іншого, визначено державним реєстратором як підставу визнання права власності на спірні будівлі та споруди, додається Перелік нерухомого майна, що передається у власність відкритому акціонерному товариству “Забір'я”. Згідно даного Переліку спірні об'єкти нерухомого майна, які протиправно, як вважає позивач, зареєстровані за відповідачем-1, відсутні. Отже даний Наказ не надав право власності або інше будь-яке речове право відповідачу-1 на ці об'єкти, тому даний Наказ, на думку позивача, не може бути підставою виникнення права власності, як було вирішено приватним нотаріусом Колейчиком В.В.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень врегульовані Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (надалі Закон).
Статтею 1 Закону визначено, що його дія поширюється на відносини, які виникають у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, та обтяжень цих прав. Державна реєстрація речових прав на об'єкт незавершеного будівництва та їх обтяжень проводиться у порядку, визначеному цим Законом, з урахуванням особливостей правового статусу такого об'єкта.
Відповідно до п.п. 1, 2 частини першої ст. 2 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (в редакції від 04.02.2019 р., яка діяла на момент прийняття рішення, що є предметом спору) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.
Згідно із абз. 1 п. 3 частини першої ст. 2 Закону заявник - власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло, перейшло чи припинилося речове право, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав.
Відповідно до п.п. 1, 4 частини першої ст. 3 Закону загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом.
Частиною другою ст. 3 Закону встановлено, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
За приписами п. 1 частини першої ст. 4 Закону право власності підлягає державній реєстрації права.
Відповідно до частини першої ст. 5 Закону у Державному реєстрі прав реєструються речові прав та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Згідно із частиною другою ст. 5 Закону, якщо законодавцем передбачено прийняття в експлуатацію нерухомого майна, державна реєстрація прав на таке майно проводиться після прийняття його в експлуатацію в установленому законом порядку.
Аналогічна за змістом норма міститься в ст. 331 Цивільного кодексу України, якою визначено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Відповідно до приписів частини третьої ст. 10 Закону державник реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації; перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення; під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником; під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень.
Частиною другою ст. 18 Закону встановлено, що перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державні реєстратори зобов'язані надавати до відома заявників інформацію про перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав.
Згідно із частиною четвертою ст. 18 Закону державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.
Відповідно до частини першої ст. 27 Закону державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі:
1) укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката;
2) свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;
3) свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;
4) виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів;
5) свідоцтва про право власності, виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката;
6) свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією, чи його дубліката;
7) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийнятого власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;
8) державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування землею, виданих до 1 січня 2013 року;
9) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;
10) ухвали суду про затвердження (визнання) мирової угоди;
11) заповіту, яким установлено сервітут на нерухоме майно;
12) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації;
13) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність;
14) інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.
Згідно із ст. 31 Закону для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, і щодо зазначених об'єктів нерухомості раніше не проводилася державна реєстрація прав власності, подаються:
1) виписка із погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений - сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;
2) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об'єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано в Державному реєстрі прав.
Для здійснення державної реєстрації прав власності на зазначені об'єкти документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об'єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність.
Для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, проведення технічної інвентаризації щодо зазначених об'єктів нерухомості є необов'язковим.
Відповідно до п. 1 Порядку Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 р. № 1127 в редакції від 08.12.2018 р., яка діяла на момент прийняття спірного рішення, (далі - Порядок), цей Порядок визначає умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
Згідно із п. 6 Порядку державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком.
Відповідно до п. 40 Порядку державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 27 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та цим Порядком.
Пунктами 48 та 49 Порядку встановлено, що для державної реєстрації права власності у зв'язку з передачею майна у власність юридичної особи як внесок (внесення майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду), вступні, членські та цільові внески членів кооперативу тощо) подаються:
1) документ, що посвідчує право власності особи на майно, що передається у власність юридичної особи (крім випадку, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);
2) акт приймання-передачі майна або інший документ, що підтверджує факт передачі такого майна.
Справжність підписів на акті приймання-передачі майна або іншому документі, що підтверджує факт передачі такого майна, засвідчується відповідно до Закону України “Про нотаріат”;
3) рішення органу або особи, уповноважених установчими документами юридичної особи або законом (у разі, коли передача майна здійснюється іншою юридичною особою);
4) письмова згода всіх співвласників (у разі, коли передача здійснюється щодо майна, що перебуває у спільній власності).
Для державної реєстрації права власності у зв'язку з передачею у власність фізичним та юридичним особам майна у результаті припинення (ліквідації чи реорганізації) юридичної особи або виділу з неї нової юридичної особи подаються:
1) документ, що посвідчує право власності юридичної особи на майно, що передається у власність фізичним та юридичним особам (крім випадку, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);
2) ліквідаційний баланс, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, та письмова заява таких осіб, яким передано нерухоме майно юридичної особи, що припиняється, про розподіл між ними такого майна або рішення відповідного органу про подальше використання зазначеного майна (у разі ліквідації юридичної особи);
3) передавальний акт, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про злиття, приєднання або перетворення юридичної особи (у разі злиття, приєднання або перетворення юридичної особи);
4) розподільний баланс, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про поділ юридичної особи або виділ з неї нової юридичної особи (у разі поділу юридичної особи або виділу з неї нової юридичної особи).
Судом встановлено, що відповідно до відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно, державному реєстрі іпотек, єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта (інформаційна довідка від 13.12.2019 р. № 193033511), рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область було зареєстровано право власності за Приватним акціонерним товариством “Забір'я” на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба, № 1; споруда, гідроспоруда, № 2; споруда, гідроспоруда, № 3; споруда, гідроспоруда, № 4; споруда, дамба, № 5; споруда, кормова площадка, № 6.
Згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності, індексний номер витягу 168720476, сформованого приватним нотаріусом Колейчиком Володимиром Вікторовичем, Броварського районного нотаріального округу, Київської області, дата та час формування витягу 30.05.2019 р. 21:12:36, підставою для реєстрації об'єктів нерухомого майна були Наказ № 5-25-7/27, виданий 02.06.1998 р. Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Київській області та довідка про обстеження земельної ділянки, серія та номер 12, видана 20.05.2019 р. ФОП Нестеренко Оленою Миколаївною. Інших підстав для прийняття рішення державного реєстратора, яке є предметом спору, у витягу не вказано (копія витягу міститься в матеріалах справи).
Крім того, вказані об'єкти, які зареєстровані спірним рішенням, знаходяться на земельній ділянці, кадастровий номер 3221482001:01:030:0002 (копія витягу міститься в матеріалах справи).
Як вбачається з матеріалів справи, 19.06.2008 р. між позивачем та відповідачем-1 було укладено договір оренди землі, відповідно до п. 1.1. якого орендодавець (Данилівська сільська рада Васильківського району Київської області) надає, а орендар (ВАТ “Забір'я”) приймає в платне строкове користування земельну ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва (риборозведення), що перебуває у державній власності, загальною площею 74,4831 га., розташовану на території села Липовий Скиток, Данилівської сільської ради, Васильківського району, Київської області, в межах населеного пункту. Згідно із п. 3.1. договору - договір укладено на 10 (десять років).
Разом з тим, судом встановлено, що в провадженні господарського суду Київської області перебувала справа № 911/2656/19 за первісним позовом Приватного акціонерного товариства “Забір'я” до Данилівської сільської ради про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі та за зустрічним позовом Данилівської сільської ради до Приватного акціонерного товариства “Забір'я” про визнання припиненим договору, зобов'язання повернути земельну ділянку та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки
Рішенням господарського суду Київської області від 21.02.2020 р. у справі № 911/2656/19 у задоволенні первісних позовних вимог Приватного акціонерного товариства “Забір'я” до Данилівської сільської ради про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі - відмовлено повністю, зустрічні позовні вимоги Данилівської сільської ради до Приватного акціонерного товариства “Забір'я” про визнання припиненим договору, зобов'язання повернути земельну ділянку та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки задоволено повністю, визнано припиненим договір оренди земельної ділянки, кадастровий номер 3221482001:01:030:0002, від 19.06.2008 р., посвідчений Бобковим О.В. приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області та зареєстрований в реєстрі за № 3525, який був зареєстрований Васильківським відділом Київської філії Центру ДЗК 10.03.2009 р. за № 040932600001, у зв'язку з закінченням 10.03.2019 р. строку, на який його було укладено, зобов'язано ПрАТ “Забір'я” повернути земельну ділянку з кадастровим номером 3221482001:01:030:0002 Данилівській сільській раді, у зв'язку з припиненням договору оренди земельної ділянки, посвідченого 19.06.2008 р. та зареєстрованого в реєстрі за № 3525, Бобковим О.В., приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області, який був зареєстрований Васильківським відділом Київської філії Центру ДЗК 10.03.2009 р. за № 040932600001, скасовано державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки, кадастровий номер 3221482001:01:030:0002, від 19.06.2008 р., посвідченого Бобковим О.В., приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області, та зареєстрованого в реєстрі за № 3525, який був зареєстрований Васильківським відділом Київської філії Центру ДЗК 10.03.2009 р. за № 040932600001 у зв'язку із закінченням строку дії та припиненням.
Водночас, постановою Північного апеляційного господарського суду від 09.12.2020 р. у справі № 911/2656/19 апеляційну скаргу ТОВ “Забір'я” на рішення Господарського суду Київської області від 21.02.2020 р. у справі №911/2656/19 задоволено частково та викладено резолютивну частину вищевказаного рішення у наступній редакції:
“1. У задоволенні первісних позовних вимог ТОВ “Забір'я” до Данилівської сільської ради про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі - відмовити повністю.
2. Зустрічні позовні вимоги Данилівської сільської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Забір'я” про визнання припиненим договору, зобов'язання повернути земельну ділянку та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки задовольнити частково.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Забір'я” повернути земельну ділянку з кадастровим номером 3221482001:01:030:0002 Данилівській сільській раді, згідно з актом приймання-передачі земельної ділянки від 19.06.2008, у зв'язку з припиненням договору оренди земельної ділянки, посвідченого 19.06.2008 та зареєстрованого в реєстрі за № 3525, Бобковим О.В., приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області, який був зареєстрований Васильківським відділом Київської філії Центру ДЗК 10.03.2009 за № 040932600001.
4. Скасувати державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки, кадастровий номер 3221482001:01:030:0002, від 19.06.2008, посвідченого Бобковим О.В., приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області, та зареєстрованого в реєстрі за № 3525, який був зареєстрований Васильківським відділом Київської філії Центру ДЗК 10.03.2009 за № 040932600001 у зв'язку з закінченням строку дії та припиненням.
5. В решті зустрічних позовних вимог відмовити.”.
Згідно змісту вищевказаної постанови Північного апеляційного суду, останнім при винесенні судового рішення було встановлено, що договір оренди земельної ділянки від 19.06.2018 припинив свою дію 10.03.2019 р. у зв'язку із закінченням строку, на який його було укладено.
Відповідно до частини четвертої ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, враховуючи, що постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, обставини встановлені у такому рішення не потребують доказуванню.
Таким чином, станом на дату прийняття державним реєстратором спірного рішення (30.05.2019 р.) відповідач-1 втратив право користування земельною ділянкою кадастровий номер 3221482001:01:030:0002.
Щодо зазначення приватним нотаріусом Колейчиком В.В. в якості підстави для реєстрації об'єктів нерухомого майна Наказу № 5-25-7/27, виданого 02.06.1998 р. Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Київській області, судом встановлено наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до тексту вищезазначеного наказу, керуючись Законом України від 10.07.1996 р. № 290/96 “Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі”, Порядком перетворення у процесі приватизації державних орендних підприємств і підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.1996 р. № 1099 та планом приватизації майна державного виробничого сільськогосподарського рибоводного підприємства “Забір'я” - наказано, крім іншого, перетворити державне виробниче сільськогосподарське рибоводне підприємство “Забір'я” у відкрите акціонерне товариство, затвердити Статут відкритого акціонерного товариства.
До даного Наказу також додається Перелік нерухомого майна, що передається у власність відкритому акціонерному товариству “Забір'я”.
Разом з тим, у зазначеному переліку спірні об'єкти нерухомого майна, а саме: споруда дамба, № 1; споруда, гідроспоруда, № 2; споруда, гідроспоруда, № 3; споруда, гідроспоруда, № 4; споруда, дамба, № 5; споруда, кормова площадка, № 6, право власності на які зареєстровано за відповідачем-1 на підставі оспорюваного рішення, відсутні.
Таким чином, зазначеним Наказом, з урахуванням Переліку нерухомого майна, не передано у власність ВАТ “Забір'я” (відповідач-1) спірні об'єкти, а відтак Наказ № 5-25-7/27, виданий 02.06.1998 р. Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Київській області не може бути підставою для виникнення права власності та, відповідно, реєстрації за відповідачем-1 такого права.
Щодо зазначення приватним нотаріусом Колейчиком В.В. в якості підстави для реєстрації об'єктів нерухомого майна довідки про обстеження земельної ділянки, серія та номер: 12, виданої 20.05.2019 р. ФОП Нестеренко Оленою Миколаївною, суд зазначає таке:
З матеріалів справи вбачається, що на замовлення ПрАТ “Забір'я”, згідно договору № 12 ФОП Нестеренко Оленою Миколаєвною було видано довідку про обстеження земельної ділянки, згідно якої остання повідомляє, що відповідно до проведеної інвентаризації земельної ділянки від 20.06.2018 р. за адресою село Липовий Скиток Данилівської сільської ради, Васильківського району, Київської області, в межах населеного пункту (адреса вказана згідно договору оренди землі), кадастровий номер 3221482001:01:030:0002 на території земельної ділянки розташовані: № 1 Дамба - 1 шт., № 2 Гідроспоруда - 1 шт., № 3 Гідгоспоруда - 1 шт., №; 4 Гідроспоруда - 1 шт., № 5 Дамба - 1 шт., № 6 Кормова площадка - 35,7 м2.
Відповідно до п. 1 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 р. № 127, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.07.2007 р. № 582/5773 (далі - Інструкція), ця Інструкція визначає механізм проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна всіх форм власності, що здійснюють суб'єкти господарювання, і діє на всій території України.
Згідно із приписами п. 2 Інструкції технічна інвентаризація - комплекс робіт з обмірювання об'єкта нерухомого майна з визначенням його складу, фактичної площі та об'єму, технічного стану та/або з визначенням змін зазначених характеристик за певний період часу (у разі наявності попередньої інвентаризаційної справи) із виготовленням необхідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) та обов'язковим внесенням відомостей про об'єкт нерухомого майна до Реєстру об'єктів нерухомого майна (після створення цього Реєстру); технічний паспорт - документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, містить основні відомості про нього (місцезнаходження (адреса), склад, технічні характеристики, план та опис об'єкта, ім'я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна, відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт тощо) та видається замовнику. Технічний паспорт має бути прошнурований, пронумерований та скріплений підписом керівника суб'єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт і контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката на право виконання робіт з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.
Відповідно до п. 10 Інструкції за результатами проведення технічної інвентаризації складаються інвентаризаційна справа, у тому числі матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти та обов'язково вносяться відомості про об'єкт нерухомого майна до Реєстру об'єктів нерухомого майна (після створення цього Реєстру).
З аналізу вищезазначених норм вбачається, що результатом проведення технічної інвентаризації є складення саме інвентаризаційної справи у тому числі технічних паспортів.
Разом з тим, довідка про обстеження земельної ділянки носить виключно інформаційний характер, зокрема щодо наявності та/або відсутності на такій ділянці об'єктів нерухомого майна, та не є підставою у відповідності до приписів Закону для виникнення права власності на об'єкти нерухомого майна.
Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом. (ст. 328 ЦК України).
Виходячи з вищенаведених обставин встановлених судом, у приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича Броварського районного нотаріального округу Київської області були відсутні законні підстави для прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05, згідно якого зареєстровано право власності за Приватним акціонерним товариством “Забір'я” на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба, № 1; споруда, гідроспоруда, № 2; споруда, гідроспоруда, № 3; споруда, гідроспоруда, № 4; споруда, дамба, № 5; споруда, кормова площадка, № 6.
При цьому слід зазначити, що наявність чи відсутність у ПрАТ “Забір'я” права оренди земельної ділянки, на якій розміщені спірні об'єкти нерухомого майна, не є єдиною та вирішальною підставою для вирішення саме цього спору.
Разом з тим, судом враховано, що за змістом п. 1 частини першої ст. 2 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 11 зазначеного Закону державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав. Втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
У частині другій ст. 26 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у редакції, чинній до 16 січня 2020 року, яка діяла на час прийняття оскарженого рішення та звернення з позовом у цій справі) було унормовано порядок внесення записів до Державного реєстру прав, змін до них та їх скасування.
Так, за змістом зазначеної норми у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.
У разі скасування судом документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав до 01 січня 2013 року, або скасування записів про державну реєстрацію прав, інформація про які відсутня в Державному реєстрі прав, запис про державну реєстрацію прав вноситься до Державного реєстру прав та скасовується.
Однак згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству”, який набрав чинності з 16.01.2020 р., статтю 26 вищевказаного Закону викладено у новій редакції.
Так, відповідно до п.п. 1, 2, 3 частини третьої ст. 26 Закону (у редакції, чинній із 16.01.2020 р.) відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, не підлягають скасуванню та/або вилученню. У разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України (у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону.
Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Отже, у розумінні положень наведеної норми у чинній редакції (яка діє на час ухвалення рішення у даній справі), на відміну від положень частини другої ст. 26 Закону у попередній редакції, яка передбачала такі способи судового захисту порушених прав як скасування записів про проведену державну реєстрацію прав та скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, наразі способами судового захисту порушених прав та інтересів особи є судове рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав; судове рішення про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав; судове рішення про скасування державної реєстрації прав. При цьому з метою ефективного захисту порушених прав законодавець уточнив, що ухвалення зазначених судових рішень обов'язково має супроводжуватися одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Викладене свідчить, що з 16 січня 2020 року, тобто на час ухвалення рішення у даній справі, такого способу захисту порушених речових прав як скасування запису про проведену державну реєстрацію права закон не передбачає.
Водночас суд вважає за необхідне зазначити, що у п. 3 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству” унормовано, що судові рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що на момент набрання чинності цим Законом набрали законної сили та не виконані, виконуються в порядку, передбаченому Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень до набрання чинності цим Законом.
Отже, за змістом цієї правової норми виконанню підлягають виключно судові рішення: 1) про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; 2) про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; 3) про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, тобто до їх переліку не належить судове рішення про скасування запису про проведену державну реєстрацію права, тому починаючи з 16 січня 2020 року цей спосіб захисту вже не може призвести до настання реальних наслідків щодо скасування державної реєстрації прав за процедурою, визначеною у Законі України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Аналогічні правові висновки наведені у постановах Верховного Суду від 28.10.2020 р. у справі №910/10963/19, від 03.09.2020 р. у справі № 914/1201/19, від 23.06.2020 р. у справах № 906/516/19, № 905/633/19, № 922/2589/19, від 30.06.2020 р. у справі № 922/3130/19, від 14.07.2020 р. у справі № 910/8387/19, від 20.08.2020 р. у справі № 916/2464/19.
За таких обставин, вимоги Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області про визнання недійсним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область, яким було зареєстровано за відповідачем право власності на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба № 1; споруда, гідроспоруда № 2; споруда, гідроспоруда № 3; споруда, гідроспоруда № 4; споруда, дамба № 5; споруда, кормова площадка № 6 на земельній ділянці кадастровий номер 3221482001:01:030:0002 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судовий збір у розмірі відповідно до положень ст. 129 ГПК України, покладається на відповідачів.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 130, 237-238, 240 ГПК України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер 47131258 від 30.05.2019 р. 20:57:05 приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область, яким було зареєстровано за відповідачем право власності на об'єкти нерухомого майна: споруда дамба № 1; споруда, гідроспоруда № 2; споруда, гідроспоруда № 3; споруда, гідроспоруда № 4; споруда, дамба № 5; споруда, кормова площадка № 6 на земельній ділянці кадастровий номер 3221482001:01:030:0002.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства “Забір'я” (08145, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Забір'я, вул. Перемоги, 37; код ЄДРПОУ 00476665) на користь Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області (08624, Київська область, Васильківський район, с. Данилівка, вул. Центральна, 120/1; код ЄДРПОУ 04359229) 960 (дев'ятсот шістдесят) гривень 50 копійок судового збору.
4. Стягнути з Приватного нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича, Броварський районний нотаріальний округ, Київська область (07401, Київська область, м. Бровари, вул. Грушевського, 15, оф. 6; номер свідоцтва 5550) на користь Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області (08624, Київська область, Васильківський район, с. Данилівка, вул. Центральна, 120/1; код ЄДРПОУ 04359229) 960 (дев'ятсот шістдесят) гривень 50 копійок судового збору.
5. Видати накази.
Копії рішення направити учасникам справи.
Згідно ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідком апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Дата підписання 16.04.2021 р.
Суддя А.В. Лопатін