Справа № 361/2684/21 провадження № 2-а/361/125/21
02.04.2021
«02» квітня 2021 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор-Буд 2018» до виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області в особі Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області головного архітектора міста Батинчук С.М. про визнання незаконним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,
У березні 2021 року товариство з обмеженою відповідальністю «Вектор Буд 2018» звернулося до суду із даним позовом, в якому просить визнати неправомірним та скасувати наказ Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області від 17 серпня 2020 року № 96-М; зобов'язати виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області в особі Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області - головного архітектора міста Батинчук С.М. видати містобудівні умови та обмеження на підставі заяви від 04 серпня 2020 року № 11-13-5/4428 та стягнути понесені судові витрати.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно із частиною другою статті 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Враховуючи, що предметом оскарження у даній справі є наказ Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень від 17 серпня 2020 року № 96-М, а також зобов'язання видати містобудівні умови та обмеження, то відповідно до частини другої статті 20 КАС України дана справа є предметно підсудною окружному адміністративному суду.
Приймаючи рішення про передачу даної справи на розгляд окружному адміністративному суду, суд бере до уваги також і ту обставину, що виходячи з положень частини першої статті
20 КАС України він не є уповноваженим на розгляд даної справи, і тому у розумінні статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод він не є судом, встановленим законом щодо розгляду даної категорії справ.
Пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частин першої та другої статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Оскільки заявлений позивачем адміністративний позов не підсудний Броварському міськрайонному суду Київської області як адміністративному суду, тому він підлягає передачі на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 20, 29, 248 КАС України,
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор-Буд 2018» до виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області в особі Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області головного архітектора міста Батинчук С.М. про визнання незаконним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Адміністративна справа передається на розгляд до Київського окружного адміністративного суду не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.О.Василишин