Ухвала від 21.05.2010 по справі 6431/10/2070

Справа № 2а- 6431/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

21 травня 2010 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши позов ОСОБА_1 до судді Фрунзенського районного суду м. Харкова Алферової Тетяни Михайлівни про затримання особи та звільнення з посади, -

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Алферової Тетяни Михайлівни про затримання особи та звільнення з посади.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що він звернувся до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом, ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 19.11.2001 року позов ОСОБА_1 було залишено без руху та надано час для усунення недоліків позовної заяви.

Отже, як вбачається зі змісту позовної заяви, викладених в ній обставин, позивач скаржиться на дії судді Фрунзенського районного суду м. Харкова підчас розгляду позовної заяви ОСОБА_1

Також, з позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що позивач просить суд затримати Алферову Т.М. та співучасників, направити на медичне обстеження, звільнити їх.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних справ поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового провадження.

Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до роз'яснень, що містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 6 від 12 червня 2009 року "Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів" у розумінні положень частини першої статті 2, пунктів 1, 7 і 9 статті 3, статті 17, частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України суди та судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ.

Постановою Пленуму Верховного Суду України № 8 від 13 червня 2007 року "Про незалежність судової влади" зазначено, що виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь який спосіб судових рішень, діяльності суддів і судів щодо розгляду справи поза передбаченого процесуальним законом порядку у справі не допускається, і суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв.

Нормами цивільного процесуального законодавства України визначений спеціальний порядок оскарження процесуальних рішень суду при здійсненні ним правосуддя і позивач не позбавлений можливості звернутись до відповідної апеляційної та касаційної інстанції за захистом свого порушеного права, якщо він вважає, що рішенням суду такі права були порушені.

Враховуючи зазначене, адміністративні суди компетенцією щодо розгляду справ про притягнення до відповідальності суддів та щодо оскарження рішень суддів (судів) не наділені.

Даний позов не є адміністративним позовом, а справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Виходячи з зазначеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вище викладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України "Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів" № 6 від 12 червня 2009 року, Постановою Пленуму Верховного Суду України "Про незалежність судової влади" № 8 від 13 червня 2007 року, ст. 104, ст. 109, ст. 165, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Алферової Тетяни Михайлівни про затримання особи та звільнення з посади.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаєв А.І.