Постанова від 17.05.2010 по справі 216/10/1570

ПОСТАНОВА

Іменем України

"17" травня 2010 р.Справа № 2а-216/10/1570

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

при секретарі Красних І.О.

за участю сторін:

представника прокуратури Шпагіної І.С.

представника позивача (за довіреністю) Колеснікова О.В.

представника відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до товариства з обмеженою відповідальністю «ЮТС -ПРОМ»про стягнення штрафу в сумі 1700,00грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південному регіоні»звернувся про стягнення з ТОВ «ЮТС -ПРОМ»штрафу в сумі 1700 грн..

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що при перевірці вимог раніше виданого припису, яка проведена інспектором з енергетичного нагляду 17.07.2009 р. встановлено, що вимоги припису № 05/12-0028 від 22.01.2009 р. не виконані, що зафіксовано в акті перевірки від 17.07.2009 р. № 05/12-0040. За результатами перевірки додержання законодавства про електроенергетику встановлено, що споживач ухиляється від виконання вимог припису № 05/12-0028 від 22.01.2009 р. в результаті чого на ТОВ «ЮТС -ПРОМ»був накладений штраф в розмірі 1700 грн., який до часу звернення до суду в добровільному порядку сплачений не був.

Представник прокуратури просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»просить стягнути з ТОВ «ЮТС -ПРОМ»штрафу в сумі 1700 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився, причин не явки до суду не повідомив, про дату, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином (а/с-23), однак лист повернувся з відміткою «не зареєстрований».

Представник прокуратури в судовому засіданні надав копію газети «Чорноморські новини»в якій розміщено повідомлення про слухання справи в Одеському окружному суді, яким відповідача було повідомлено про розгляд справи через засоби масової інформації на підставі ч. 1 ст. 38 КАС України (а/с-41-43).

З огляду на викладене суд вважає, що справу можливо розглянути без участі відповідача, належним чином повідомленого про розгляд справи, на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає за необхідне задовольнити даний позов повністю з наступних підстав.

Відповідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до ст.60 КАС України у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»прокурор може звернутися до суду з заявою для захисту інтересів держави в суді в разі наявності порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.

Ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»визначає, що Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

Згідно з п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії /Держенергонагляд/.

Судом встановлено, що ТОВ «ЮТС -ПРОМ»зареєстроване як юридична особа і та відомості про нього внесені до ЄДРПОУ (а.с.14-15).

На підставі акту перевірки № 5/12-0028 від 22.01.2009 року відповідачу було видано припис № 5/12-0028 від 22.01.2009 р. про виконання ряду заходів щодо усунення встановлених порушень, виявлених при обстеженні і зобов'язано відповідача до 10.05.2009 р. повідомити про виконання припису в цілому. Припис отримано відповідачем особисто, що підтверджується підписом керівника на оригіналі документу (а/с.10).

17.07.2009 р. державним інспектором з енергетичного нагляду проведено обстеження відповідача з питань виконання вимог раніше виданого припису за результатами якого був складений акт перевірки № 05/12-0040 (а.с.8).

Пп.11 п.11 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» Держенергонагляд має право надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

05.08.2009 року винесена постанова № 05/12-0040 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою накладено на відповідача штраф у розмірі 1700 грн. (а/с.5). Дана постанова була надіслана відповідачу рекомендованим листом від 05.08.2009 р. № 13/174 (а/с.7).

Згідно ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 «Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.

Однак, всупереч цьому, відповідач в добровільному порядку штраф в розмір 1700 грн. не сплатив.

Пунктом 10 Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику встановлено, що у разі несплати штрафу у зазначений термін штраф стягується в судовому порядку.

Постанова № 05/12-0040 від 05.08.2009 р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідачем оскаржена не була.

Отже, позивачем вжиті всі необхідні заходи щодо стягнення штрафу в межах його повноважень.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню повністю.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, позовні вимоги про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «ЮТС - ПРОМ» штрафу у сумі 1700 грн. підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6-8, 38, 71, 86, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЮТС - ПРОМ» (68001, Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Паркова, 3, код ЄДРПОУ 31040127) до Державного бюджету штраф в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень та перерахувати його на р/р 31118106700250 банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач -УДК в Кодимському районі ГУДКУ в Одеській області, ЄДРПОУ 232158497.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21.05.2010 року.

Суддя /підпис/ Потоцька Н.В.