Постанова від 27.04.2010 по справі 2а-797/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" квітня 2010 р. справа № 2a-797/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б.

з участю секретаря Надрага Л.Я.

представника позивача Урядка Р.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинської об"єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області, вул. Грушевського,16,м. Долина,Долинський район, Івано-Франківська область,77500 до ОСОБА_2, АДРЕСА_1 про стягнення фінансових санкцій за рахунок активів відповідача в сумі 2169,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Долинська об'єднана державна податкова інспекція в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за рахунок активів відповідача в сумі 2169,00 грн..

Позов мотивовано тим, що працівниками Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області 30.01.2010 року була проведена перевірка кафе, яке належить СПД - ОСОБА_2. В ході перевірки було складено акт від 30.01.2010 року № 905512, яким зафіксовано порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За наслідками перевірки до ОСОБА_2 було застосовано фінансову санкцію в сумі 2169,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні подав заяву про уточнення позовних вимог, а саме просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції за рахунок активів в сумі 2139 грн., оскільки відповідач частково сплатив суму боргу. Позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання належно повідомлений. Причини неявки суду невідомі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідач в органах державної податкової служби перебуває на обліку з 18.09.1995 року, про що свідчить довідка позивача в матеріалах адміністративної справи (а.с.5).

Судом встановлено, що за порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі 04.02.2010 року винесено рішення за № 0000192330 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 2169,00 гривень, за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Дані порушення зафіксовані в акті за № 905512 від 30.01.2010 року, що складений за наслідками перевірки кафе, де здійснює господарську діяльність відповідач, який у передбачений строк фінансових санкцій за допущені порушення добровільно не сплатив.

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Як вбачається із акту перевірки № 905512 проведеної 30.01.2010 року відповідачем допущено порушення порядку розрахунків - порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації: не обліковано товар згідно накладних на загальну суму 587.00грн., невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків з виписаними РК з початку робочого дня, не проведення розрахункової операції через РК, не зберігання книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну.

Пунктами 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно пункту 5 статті 3 цього Закону суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язаний у разі не використання реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків коли ведеться через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язаний вести в порядку встановленому законодавством облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особам, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів.

Пунктом 13 статті 3 цього Закону передбачено, обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

У відповідності до пунктів 6, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно пункту 1 статті 17 зазначеного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, суд приходить до висновку, що допущені відповідачем порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації; необліковання товару згідно накладних на загальну суму 587 грн., невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків з виписаними РК з початку робочого дня; не проведення розрахункової операції через РК, не зберігання книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну, - тягне за собою застосування фінансових санкцій в розмірі передбаченому законом.

У відповідності до пункту 3.1.1. статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Стаття 1 даного Закону встановлює, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід бюджету податковий борг в сумі 2139 (дві тисячі сто тридцять дев'ять) грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 05.05.2010 року.