ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"26" березня 2010 р. справа № 2a-702/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі
судді Могили А.Б.
з участю секретаря Надрага Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Рогатинському районі, вул. У.Безгрішного, 1,м. Рогатин,Івано-Франківська область,77000 до ОСОБА_1, АДРЕСА_1 про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 2250,00 грн.,-
Державна податкова інспекція в Рогатинському районі звернулася в суд із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 2250,00 грн.
Позов мотивовано тим, що працівниками ДПС Івано-Франківської області 25.12.2007 року була проведена перевірка магазину-кафе, який належить ПП ОСОБА_1. В ході перевірки було складено акт від 25.12.2007 року № 091173/1174-23-1, яким зафіксовано порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».За наслідками перевірки до ОСОБА_1 було застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 2250,00 грн. Відповідач рішення про застосування такої санкції у встановленому порядку не оскаржував, а її розмір є узгодженим податковим боргом, що підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, проте суду подав заяву про визнання позову з клопотанням про розгляд справи у його відсутності.
Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, 11.01.2008 року позивачем винесено рішення за № 0000052200 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 2250,00 гривень. Дані порушення зафіксовані в акті за № 091173/1174-23-1 від 25.12.2007 року, що складений за наслідками перевірки магазину - кафе, де здійснює господарську діяльність відповідач.
Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Як вбачається із акту перевірки № 091173/1174-23-1 відповідачем допущено порушення порядку розрахунків - не проведено розрахункової операції через РРО, не видано розрахункового документа встановленого зразка, не забезпечено відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, не забезпечено друкування на РРО контрольної стрічки та не забезпечено зберігання протягом встановленого терміну (відсутня контрольна стрічка за 16.11.2007 року звіт 19, за 24.11.2007 року звіт 21, за 25.11.2007 року звіт 22, за 26.11.2007 року звіт 23), не забезпечено щоденного друку на РРО та зберігання в книгах ОРО протягом встановленого терміну(відсутній Z звіт №20).
Пунктами 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно пункту 5 статті 3 цього Закону суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язаний у разі не використання реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків коли ведеться через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Пунктом 13 статті 3 цього Закону передбачено, обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктами 6, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, обов'язок суб'єкта підприємницької діяльності забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно пункту 1 статті 17 зазначеного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, суд приходить до висновку, що допущені відповідачем порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не проведення розрахункової операції через РРО, не видача розрахункового документа встановленого зразка, не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, не забезпечення друкування на РРО контрольної стрічки та не забезпечення її зберігання протягом встановленого терміну (відсутня контрольна стрічка за 16.11.2007 року звіт 19, за 24.11.2007 року звіт 21, за 25.11.2007 року звіт 22, за 26.11.2007 року звіт 23), не забезпечення щоденного друку на РРО та зберігання в книгах ОРО протягом встановленого терміну(відсутній Z звіт №20) тягнуть за собою застосування фінансових санкцій в розмірі передбаченим законом.
Стаття 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлює, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Фінансові санкції у вигляді штрафів, визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» відносяться до адміністративно-господарських санкцій, що регулюються Господарським кодексом України.
У передбачений строк фінансових санкцій за допущені порушення добровільно не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід бюджету податкову заборгованість в сумі 2250 (дві тисячі двісті п'ятдесят) грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Могила А.Б.
Постанова складена в повному обсязі 31.03.2010 року.