Постанова від 05.05.2010 по справі 2а-6763/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2010 р. справа № 2а-6763/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: 15 година 50 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Телешові В.О.

за участю

представника позивача Гриненко М.А.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку, вулиця 50 Гвардійської дивізії,17 адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька, звернулась з позовом до суб*єкта підприємницької діяльності- фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у сумі 43466,60 грн., позовні вимоги мотивуючи наступним.

Позивачем проведена перевірка щодо контролю за дотриманням суб*єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у відповідача, за результатами якої складено акт. На підставі акту перевірки до суб*єкта підприємницької діяльності були застосовані фінансові санкції, які не сплачені. Позивач посилаючись на положення ст. 1, 3, 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов*язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у загальній сумі 43466,60 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному об*ємі, надавши пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, пояснивши, що у зв*язку зі скрутним матеріальним становищем не мав змоги сплатити штрафні санкції у сумі 43466,60 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем та зареєстрован виконавчим комітетом Калінінської районної ради міста Донецька 21 лютого 1997 року, перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Калінінському районі міста Донецька.

Відповідач має борг на загальну суму 43466,60 грн., яка виникла на підставі наступного.

Позивачем проведена перевірка щодо контролю за дотриманням суб*єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій суб*єктом підприємницької діяльності- фізичною особою ОСОБА_2. Перевіркою встановлено та в акті №0037/05/63/23/НОМЕР_1 від 28 січня 2010 року зафіксовано, що відповідачем здійснювались порушення, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО в сумі 267,90 грн., невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО в сумі 3396,3 грн., не зберігання протягом встановленого терміну книги обліку розрахункових операцій, не зберігання протягом встановленого терміну контрольних стрічок, неведення обліку товарних записів за місцем їх реалізації та зберігання на суму 6075,25 грн., роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії на суму 5392,55 грн., роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії на суму 682,70 грн.

На підставі висновків акту перевірки податковим органом було застосовано фінансові санкції у розмірі 43466,60 грн. за порушення вимог п. 1, 6, 10, 12, 13 ст 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95 зі змінами та доповненнями, ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року №481/95 зі змінами та доповненнями, відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій №0000422342 від 10 лютого 2010 року, яке не оскаржувалось у відповідному порядку.

Згідно з абз.1 п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України №2181-111 «Про порядок погашення зобов*язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Також, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.

Згідно із пунктом 11 вказаної статті органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно із ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Пунктами 1, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95 зі змінами та доповненнями передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Відповідно до ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року №481/95 зі змінами та доповненнями роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Таким чином, враховуючи права державної податкової служби щодо стягнення до бюджетів суми штрафних санкцій, встановлені Законом, та передбачений Конституцією України судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, якими до позивача застосовані фінансові санкції, не скасовані та не визнані недійсними, а заборгованість по сплаті фінансових санкцій не сплачена відповідачем, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1):

- на р/р 31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090, на користь державного бюджету штрафні санкції у розмірі 30981,50 гривень;

- на р/р 31119106700005, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687090, ЄДРПОУ 34687090, на користь державного бюджету штрафні санкції у розмірі 12485,10 гривень.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Стойка В. В.