вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
22.04.10Справа №2а-14846/09/11/0170
о 17 годині 53 хвилини
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Судак АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 170,00грн
Управління Пенсійного фонду України в м. Судак АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 170,00грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у встановлений законом строк не сплачуються штрафні санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку.
Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника, позовні вимоги підтримаву повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, на задоволені позову наполягав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - через засоби масової інформації, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 21.01.2010р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез'явившихся сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
ОСОБА_1 ( ІПННОМЕР_1) зареєстрований виконавчим комітетом Судацької міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець 27.03.2006р., що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с.4).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду в м. Судак АР Крим, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за № НОМЕР_2.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон № 1058-ІV) орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону № 1058-ІV всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058-ІV страхувальниками визнаються роботодавці - підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону № 1058-ІV визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідно до п.5 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками також є застраховані особи, зазначені у п.3 статті 11 Закону № 1058- IV фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.
Згідно з п. 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік страхових внесків.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року № 1000/9599 (далі - Порядок).
Пунктом 1.1 Порядку врегульовані правила формування та надання до органів Пенсійного фонду відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Пунктом 1.3. Порядку передбачено обов'язок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Актом № 206 від 30.06.2009р. зафіксовані порушення відповідачем строків надання до УПФУ в м. Судак АР Крим відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку, передбаченої законодавством, за 2006 рік, акт отриманий відповідачем 08.07.2009р. (зворотній бік а.с.5).
На підставі акту, 24.07.2009р. винесено рішення № 317 про застосування фінансових санкцій за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, згідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 170,00 грн. (а.с.6), рішення отримане відповідачем 06.10.2009р. ( зворотній бік а.с.6).
Заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. у 10-денний строк, передбачений абз.2 ч.13 статті 106 Закону № 1058- IV не погашена.
Частиною 14 статті 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення № 317 від 24.07.2009р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 170,00 грн. у встановленому законом порядку не скасовані, фінансові санкції на час розгляду справи не сплачені.
Згідно ч. 15 ст. 106 Закону № 1058- IV строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Під час розгляду справи, до суду не надано підтвердження оскарження відповідачем зазначеного рішення або сплати заборгованості по фінансовим санкціям у розмірі 170,00 грн.
На підставі викладеного, позовні вимоги про стягнення заборгованості по фінансовим санкціям у розмірі 170,00 грн. підлягають задоволенню повністю.
Згідно ч. 4 ст.94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Під час судового засідання, яке відбулось 22.04.2010р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 27.04.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Судак АР Крим заборгованість зі сплати фінансових санкцій за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку за 2006 рік у сумі 170 ( сто сімдесят) гривень 00 копійок, перерахувати на р/р 25608010048001 в КРУ ВАТ " Державний ощадний банк України" м. Сімферополь МФО 324805, ЗКПО 22300317.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.