Постанова від 30.04.2010 по справі 2а-1958/10/2/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.04.10Справа №2а-1958/10/2/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.

при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сакського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим.

до Відкритого акціонерного товариства «Сортнасіннєовоч»

про стягнення заборгованості в сумі 3921,70 грн.

за участю представників:

від позивача - Бостаніді З.О. - представник, дов. №3478/9/10-00 від 02.12.2009р.

від відповідача - не з'явився.

Прокурор - не з'явився.

Суть спору: Сакський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Сортнасіннєовоч» (далі відповідач) заборгованості в сумі 3921,70 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку, штрафних санкцій та пені.

22.04.2010 року від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог згідно з якою заборгованість відповідачем частково сплачена у сумі 2000 грн., тому позивач просить в даній частині позовних вимог позов залишити без розгляду.

У судовому засіданні, яке відбулось 30.04.2010 року, позивач підтримав уточнені позовні вимоги, та просив задовольнити позов у частині стягнення 1921,70 грн. з мотивів вказаних у позовної заяві.

У судове засідання, яке відбулось 30.04.2010 року, відповідач явку свого представника не забезпечив, 22.04.2010 року від нього надійшло клопотання згідно якого відповідач з позовом згоден, та просить стягнути заборгованість частинами у зв'язку з тяжким фінансовим становищем.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, враховуючі думку позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований 17.07.1995 року Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим у якості юридичної особи, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00, № 442800.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 - ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Судом встановлено, що 30.01.2009 року відповідачем до податкового органу в порядку звітності було надано розрахунок земельного податку за 2009 рік, відповідно до якого відповідач зобов'язаний у 2009 році сплатити 11424 грн. земельного податку, по 952 грн. за кожен місяць.

Згідно розрахунку суми позову наданому позивачем у відповідача утворилася заборгованість зі сплати земельного податку за період з травня по вересень 2009р. у сумі 3031,82 грн.

Крім того 26.06.2009р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку відповідача за грудень та січень 2009р. за результатами якої складений акт перевірки № 872/1503/04685414 від 26.06.2009р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог п.1 Ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

26.06.2009р. позивачем проведено камеральну перевірку податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік, за результатами перевірки складено акт перевірки № 873/1503 від 26.06.2009р. В акті зафіксовано порушення вимог ст.7 Закону України «Про плату за землю».

На підставі зазначених актів перевірок позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0004071503/0 та №0004061503/0 від 06.08.2009 року про визначення суми штрафу в розмірі 50,60 грн. та 164,87 грн. відповідно.

Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією, та отримані ним 18.08.2009 року про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні №167786.

Також працівниками позивача 28.08.2009р. проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по земельному податку відповідача за період з 30.01.2009р. по 30.07.2009р., за результатами якої складений акт перевірки № 1299/1503 від 28.08.2009р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог п.1 Ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0005801503/0, № 0005811503/0 та №0005821503 від 06.10.2009 року про визначення відповідачу суми штрафу в розмірі 475,88 грн., 198,50 грн. та 0,03 грн. відповідно.

Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу замовною кореспонденцією, та отримані ним 03.11.2009 року про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні № 66625.

Відповідачем в порядку ст. 71 КАС України не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Таким чином, станом на 21.04.2010р. відповідно до уточненого розрахунку податкового боргу, наданого позивачем, з урахуванням часткової сплати у розмірі 2000 грн., заборгованість відповідача перед бюджетом складає 1921,70 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач визнав позовні вимоги та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 1921,70 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.

Клопотання відповідача відносно розтсрочення стягнення заборгованості судом до уваги не приймаєтся з наступних підстав.

Згідно ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладюють виконання судового рішення державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Таким чином розтсрочення виконання судового рішення можливе ліше на стадії виконання судового рішення, після ухвалення судом постанови по справі.

У судовому засіданні, яке відбулось 30.04.2010р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 05.05.2010 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сортнасіннєовоч» (97408, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна, 41 ЄДРПОУ 04685414, відомості про розрахункові рахунки відсутні) в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 1921,70 грн. та перерахувати на р/р 33219811700265 Місцевий бюджет Уютненської с/р, код платежу 13050100, УДК в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 32740431.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Яковлєв С.В.