ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
10:35
27.05.2009 р. № 13/383
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації
до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат
до Головне управління пенсійного Фонду України у м. Києві
про зобов'язання повести перерахунок щорічної до 5 травня разової грошової допомоги в 2000-2008 роках, як інваліду війни 2 групи в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Позов обґрунтований тим, що позивач є інвалідом війни ІІ групи, військовий пенсіонер. Просить суд зобов'язати відповідача відповідно до ст.ст. 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»виплатити в повному обсязі щорічну разову допомогу до свята за 2000-2008 роки в сумі 12156 грн.
Відповідач проти позову заперечує. В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що щорічна разова допомога до 5 травня виплачувалася позивачу за 2003-2008 рр. в розмірах визначених законами України про Державний бюджет на відповідні роки.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
Позивач ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, що підтверджується посвідченням Київського міськвійськкомату від квітня 1998 року.
Статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»передбачено, що разова грошова допомога інваліду війни 2 групи нараховується в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком.
Згідно з Рішеннями Конституційного Суду №6-рп/2007 від 9 липня 2007р. та N 10-рп/2008 від 22.05.2008 року було визнано неконституційними норми Законів України «Про державний бюджет на 2007 рік»та «Про державний бюджет на 2008 рік»відповідно, обмежуючи дію частини п'ятої статей 12, 13, 14 та 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Так позивачу було виплачено фактично тільки 120 грн. у 2000 р., 120 грн. у 2001 році, 120 грн. у 2002 р., 120,00 грн. у 2003 році, 160,00 грн. у 2004 році, 330,00 грн. у 2005 та 2006 роках, 360 грн. у 2007 році, 400 грн. у 2008 році тоді як з урахуванням ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»мало б виплачуватись за 2000 р. 199,2 грн., 2001 р. 272 грн, 2002 р. 378,4 грн., 2003 р. 378,4 грн., 2004 р. 400 грн., 2005 р. 2656,00 грн., 2006 р. 2878,00 грн., 2007 р. 3176 грн. та за 2008 р. 3848,00 грн.
Судом враховується посилання Відповідача на приписи ст. ст. 99, 100 КАС України та те, що Позивач звернувся до суду 21.07.08 р.
Отже, останній має право на виплату недоотриманої грошової допомоги за 2008 рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача суд не встановив та відповідач їх не надав, а тому суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позову, оскільки Рішення Конституційного Суду №6-рп/2007 від 9 липня 2007р. та N 10-рп/2008 від 22.05.2008 року зворотньої дії в часі не мають, а тому неможливо визнати неконституційними нарми законів, що діяли до їх прийняття.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 99, 100, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Головне управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації та Київський Міський Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат провести перерахунок за 2008 р. і зробити виплату суми недоплаченої щорічної до 5 травня разової грошової допомоги ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), як інваліду війни 2 групи в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.
3. В іншій частині позову відмовити.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено 09.06.2009 р.