ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
29.01.2009р. № 12/161
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого -судді Цвіркуна Ю.І.,
суддів -Блажівської Н.Є., Кочана В.М.,
при секретарі Рудик Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України, Міністра праці та соціальної політики України, директора Держнаглядпраці -головного державного інспектора праці України - Лося Володимира Арсеновича, Державного казначейства України, начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Житомирській області - Лубчука Володимира Михайловича про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення шкоди,
встановив:
Позивач звернувся до адміністративного суду із позовом до відповідачів про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення шкоди.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.10.2007 року за позовом ОСОБА_1 відкрито провадження у справі.
В ході судового розгляду справи позивач неодноразово збільшував позовні вимоги, а саме 30.11.2007р., 06.05.2008р., 07.10.2008р. подавав до суду заяви про зміну позовних вимог, якими фактично доповнював позовні вимоги, посилаючись на ст.51 КАС України, зазначаючи, що попередні вимоги доповнюються вимогами, що викладені в доданих заявах.
У зв'язку із цим, з огляду на п.7 ч.1 ст.155 КАС України, в судовому засіданні 06.06.2008 року суд зобов'язав позивача усунути недоліки позовної заяви та змін до неї до 14.07.2008 року, а в судовому засіданні 07.10.2008 року повторно зобов'язав позивача усунути недоліки позовної заяви та змін до неї до 21.10.2008 року.
Так, суд зобов'язав позивача до 21.10.2008 року привести позовну заяву та доповнення до неї у відповідність до статті 106, 104 КАС України, а саме визначити склад осіб, до яких заявлено позов, чітко вказати найменування відповідачів, зазначити їх адреси, номери засобів зв'язку, вказати чи такі відомі, чітко викласти зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, упорядкувати первісно подану позовну заяву із заявами про зміну позовних вимог і викласти остаточні позовні вимоги. При цьому зазначити, якими діями, бездіяльністю, рішеннями відповідачів порушуються права, свободи та інтереси саме позивача у сфері публічно-правових відносинах.
З поданою позивачем позовної заяви та змін до неї не можливо з'ясувати зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, у зв'язку із постійними змінами не можливо визначити склад сторін, які беруть участь у справі, які позовні вимоги заявлено до Міністра праці та соціальної політики України, а які до директора Держнаглядпраці -головного державного інспектора праці України, позивачем чітко не вказано найменування відповідачів, їх адреси, не зазначено номери засобів зв'язку, не вказано чи такі відомі, що не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Крім того, відповідно до ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
В обґрунтуваннях позовних вимог позивачка посилається на порушення з боку відповідачів прав та інтересів її померлої сестри та наполягає на відшкодуванні моральної шкоди чоловіку її сестри.
Позивачем у позові та в змінах до позовних вимог не зазначено жодних обставин та доводів того, що оскаржуване нею порушує її права, свободи та інтереси. Зокрема, позивач не виклав обставин про те, якими діями, бездіяльністю чи рішенням відповідача порушуються саме її права, свободи та інтереси.
Станом на 29.01.2009 рік позивач не виконав вимоги суду, а саме не усунув недоліки позовної заяви, що вказані судом в ухвалах, занесених секретарем у журнал судових засідань 06.06.2008р. та 07.10.2008 р., натомість 21.01.2009 р. знов подав зміни-доповнення позовних вимог, які не відповідають вимогам встановленим ст.106, 104 КАС України.
В суді позивачка відмовилася усувати вказані їй судом недоліки, упорядкувати первісно подану позовну заяву із заявами про зміну позовних вимог.
За таких обставин, позивачка позбавляє суд повно, всебічно і об'єктивно розглянути та вирішити дану адміністративну справу.
Посилання позивачки на те, що у даному випадку повинна виноситися ухвала про залишення позовної заяви без руху не може братись до уваги, оскільки після відкриття провадження у справі та на стадії розгляду та вирішення адміністративної справи така ухвала в силу положень КАС України не приймається.
Згідно із п.7 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
На основі встановленого, керуючись ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 -залишити без розгляду.
Ухвала про залишення заяви без розгляду може бути оскаржена.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий-суддя: Ю.І. Цвіркун
Суддя: Н.Є. Блажівська
Суддя: В.М. Кочан