Постанова від 30.04.2009 по справі 2/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30.04.2009 р. № 2/22

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінський А.В. вирішив адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

до Державного комунального управління житлового господарства Харківського району міста Києва

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору

Дніпровська районна державна адміністрація у м. Києві

про припинення юридичної особи

Обставини справи:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва звернулась до суду з адміністративним позовом про припинення юридичної особи Державного комунального управління житлового господарства Харківського району м. Києва.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на Господарський кодекс України, Закони України «Про систему оподаткування в Україні», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»та зазначає, що відповідачем не було подано до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законодавства декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів у встановлені законом терміни, що є підставою для застосування до суб'єкта господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Відповідач будь-яких пояснень чи заперечень щодо суті позовних вимог до суду не направив, явку свого повноважного представника не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Суд вирішує справу за наявними матеріалами на підставі ч. 4 ст. 128 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

24.07.1992р. Дніпровською районною державною адміністрацією було зареєстровано суб'єкт підприємницької діяльності Державне комунальне управління житлового господарства Харківського району м. Києва, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 1769.

Державне комунальне управління житлового господарства Харківського району м. Києва знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Дніпровському районі м. Києва з 01.01.1991р.

Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва встановлено, що відповідач, який знаходиться на обліку в податковій інспекції, не подає документи податкової та фінансової звітності з 2001 року, що підтверджується складеною податковою інспекцією довідкою.

Судом встановлено, що відповідач більше одного року не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, про що свідчить довідка Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва, чим порушує правила здійснення господарської діяльності.

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надається право звертатися до судових органів з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, так як підприємство не звітує та не сплачує обов'язкових платежів до державного бюджету, що в свою чергу призводить до ненадходження коштів до бюджету та сприяє виникненню заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсії, стипендії.

Статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Положеннями ст. 247 Господарського кодексу України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Враховуючи наведені вище обставини, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, належним чином доведені, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Припинити юридичну особу Державне комунальне управління житлового господарства Харківського району м. Києва (м. Київ, вул. Шумського, 6Б, код ЄДРПОУ - 4543696).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В. І. Келеберда