Справа № 585/1033/21
Номер провадження 2-а/585/18/21
13 квітня 2021 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євтюшенкова В. І., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Сумської області про визнання дій протиправними щодо нарахування виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року, як учаснику бойових дій у розмірі меншому ніж передбачено частиною 5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов'язання нарахувати та виплатити недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням фактично виплачених сум,
ОСОБА_1 звернувся до Роменського міськрайонного суду Сумської області з позовом до Управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Сумської області про визнання дій протиправними щодо нарахування виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року, як учаснику бойових дій у розмірі меншому ніж передбачено частиною 5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов'язання нарахувати та виплатити недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням фактично виплачених сум.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, але за умови, що ця справа відноситься до юрисдикції цього суду, віднесеної процесуальним законом.
Підсудність - це розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між адміністративними судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення справ, які належать до адміністративної юрисдикції.
У статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначається предметна підсудність справ місцевим загальним та окружним адміністративним судам.
Відповідно ч. 1 ст. 20 вищезазначеного Кодексу встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам, а саме: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності (п.1); адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму (п.2); адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України (п.3); адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті (п.4); адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"(п.5).
Згідно з частиною 2 ст. 20 цього Кодексу окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з адміністративного позову ОСОБА_1 заявлено вимогу про визнання незаконними про визнання дій Управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Сумської області протиправними та зобов'язання нарахувати та виплатити недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням фактично виплачених сум.
Отже до Роменського міськрайонного суду Сумської області даний позов подано з порушенням правил підсудності.
Згідно ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У відповідності ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи наведені вимоги закону наявні законні підстави для передачі матеріалів адміністративного позову за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 7, 20, 29, 294, 295 КАС України,
Справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Сумської області про визнання дій протиправними щодо нарахування виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року, як учаснику бойових дій у розмірі меншому ніж передбачено частиною 5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов'язання нарахувати та виплатити недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням фактично виплачених сум, - направити за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Роменського міськрайонного суду В. І. Євтюшенкова