06 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/684/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гомельчука С.В.,
при секретарі Воронцовій К.С.,
за участю:
представника позивача - Кермача А.І.,
представника відповідача - Яцемирського С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про стягнення пені за порушення строків бюджетного відшкодування,
встановив:
25.02.2021р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" (далі - позивач, ТОВ "ВКФ "Агротехмонтаж") звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - відповідач, ГУ ДПС), у якому просить стягнути з Державного бюджету на користь ТОВ "ВКФ "Агротехмонтаж" пеню у сумі 1483374,43 грн. за не своєчасне погашення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
Ухвалою суду від 01.03.2021р. у справі відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання, з урахуванням його відкладення, на 23.03.2021р.
Ухвалою суду від 24.03.2021р. клопотання представника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі задоволено. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" щодо стягнення пені за період з 27.05.2015р. по 26.02.2018р. залишено без розгляду через пропущення строку передбаченого ст.102 ПК України, тобто 1095 днів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є платником податку на додану вартість. 12.08.2014р. Херсонським окружним адміністративним судом у справі №821/2090/14 за позовом ТОВ "ВКФ "Агротехмонтаж" до ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області винесено постанову, якою зокрема визнано протиправним та скасовано ППР від 05.06.2014р. №0000511502 про збільшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у загальному розмірі 1390897 грн. та ППР від 05.06.2014р. №0000501502 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з ПДВ за лютий 2014р. у розмірі 1390897 грн. та застосування штрафних санкцій у сумі 714012,75 грн. Рішення набрало законної сили 19.05.2015р. У зв'язку із відсутністю перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок, ТОВ "ВКФ "Агротехмонтаж" звернулось із заявою до податкового органу з проханням провести заходи щодо відшкодування належних сум на розрахунковий рахунок у розмірі 1390897 грн. З огляду на те, що станом на момент звернення до суду із даним позовом відповідачем не перераховано суму бюджетного відшкодування, заявленого у податковій декларації за лютий 2014р., позивач вважає наявними підстави для стягнення з відповідача пені за порушення строків бюджетного відшкодування за період з 27.05.2015р. по 10.01.2021р.
23.03.2021р. представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнаються з таких підстав. Відповідач не може погодитись з розрахунком пені позивача, оскільки за 2020р. він здійснений без урахування того, що 2020р. був високосним, а тому слід було використовувати дільник не 365, а 366. Також відповідач звертає увагу, що залишок невідшкодованого ПДВ по декларації за лютий 2014р. становить 1271834,84 грн., що підтверджується листом №871/10/21-22-12-02-13 від 31.01.2018р. З наведеного позивач робить висновок про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою суду від 24.03.2021р. клопотання представника ГУ ДПС задоволено. Позовні вимоги ТОВ "ВКФ "Агротехмонтаж" щодо стягнення пені за період з 27.05.2015р. по 26.02.2018р. залишено без розгляду через пропущення строку передбаченого ст. 102 ПК України, тобто 1095 днів.
Судом встановлено наступне.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 12.08.2014р. у справі №821/2090/14, яка набрала законної сили 19.05.2015р., визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення від 05.06.2014р. №0000501502 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість за лютий 2014р. у розмірі 1390897 грн. та застосування штрафних санкцій у сумі 714012,75 грн.
В подальшому, товариство подало до ГУ ДФС у Херсонській області заяву від 11.01.2018р., відповідно до якої просило провести заходи щодо відшкодування належних сум (1390897 грн.) на розрахунковий рахунок та про прийняте рішення повідомити заявника.
31.01.2018р. листом «Щодо надання інформації» №871/10/21-22-12-02-13 відповідач повідомив товариство, що загальний залишок невідшкодованої суми ПДВ по декларації за лютий 2014р. (вх.9014366132 від 19.03.2014р.) станом на 20.01.2018р. становить 1271834,84 грн. Також у листі зазначено, що у зв'язку з набранням чинності з 01.01.2017р. Закону України віл 21.12.2016р. №1797-VПІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесені зміни до Податкового кодексу (далі - Кодекс), зокрема в частині бюджетного відшкодування податку на додану вартість запроваджено єдиний реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі реєстрів заяв про поверненим суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначених пунктом 200.19 статті 200 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2017р.), тимчасовий реєстр заяв, поданих до 01.02.2016р., за якими станом на 01.01.2017р. суми податку на додану вартість не відшкодовано я бюджету у порядку, визначеному ст. 200 Кодексу (п. 56 підрозділ 2 розділ XX «Перехідні положення» Кодексу). Згідно з нормами Кодексу та постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.2017р. №26 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у єдиному реєстрі заяв та Тимчасовому реєстрі заяв, здійснюється в хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування ПДВ в межах сум, визначених законом про державний бюджет на відповідний рік Розподіл сум бюджетного відшкодування ПДВ, визначених законом про державний бюджет на відповідний рік, між Тимчасовим реєстром та Реєстром заяв здійснюється Кабінетом Міністрів України. Декларація за лютий 2014 року, яка товариством зазначена в листі, подана до 01.02.2016р., отже сума бюджетного відшкодування заявлена в ній та не відшкодована станом на 1 січня 20117 року включена до Тимчасового реєстру. В той же час, чинним законодавством не передбачено механізм відшкодування сум ПДВ. включених до Тимчасового реєстру, та структуру такого реєстру.
Сторони не надали суду докази того, що позивачу відшкодовано будь-яку частину з суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 1390897,00 грн., зменшеної податковим повідомленням-рішенням від 05.06.2014 року №0000501502.
Оскільки податковим органом не відшкодовано суму ПДВ з державного бюджету у розмірі 1390897 грн., при цьому, будучи обізнаними про необхідність такого відшкодування, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
При вирішенні спору по суті, в частині позовних вимог щодо періоду з 27.02.2018р. по 24.02.2021р., суд враховує наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. п. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПК України (в реакції чинній на момент набрання законної сили постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 12.08.2014р. в справі №821/2090/14, тобто станом на 19.05.2015р.) бюджетне відшкодування - це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регламентовано у статті 200 ПК України. З моменту виникнення у позивача права на бюджетне відшкодування й до виникнення спірних правовідносин у цій справі зазначена стаття зазнавала змін.
Так, відповідно до п. 200.15 ПК України (у редакції, чинній станом на час виникнення у позивача права на бюджетне відшкодування) у разі, якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або контролюючий орган розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Отже, на час виникнення спірних правовідносин в ПК України був закріплений обов'язок контролюючого органу вчинити відповідні дії, направлені на відшкодування платнику податків суми узгодженого податку на додану вартість.
У подальшому, 21.12.2016р. Верховною Радою України прийнято Закон України №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покрашення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності 01.01.2017р. Вказаним законом змінено порядок здійснення бюджетного відшкодування, який не передбачає надання контролюючим органом висновку про відшкодування та його направлення до органу державного казначейства, оскільки таке відшкодування здійснюється в автоматичному порядку на підставі інформації, відображеної в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
Таким чином, передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення органом ДФС у вказаному Реєстрі інформації про її узгодження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017р. №26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, який набирає чинності з 01.04.2017р. Постановою встановлено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно п. 52 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 01.01.2017р.
Пунктом 12 Порядку №26 передбачено, що узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
У зв'язку з набранням чинності Порядком №26, з 01.04.2017р. втратив чинність Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2016р. №68, який передбачав, що реєстри формуються ДФС за даними: прийнятих територіальними органами ДФС податкових декларацій з податку на додану вартість (далі - податкові декларації) або уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість (далі - уточнюючі розрахунки), передбачених абзацом четвертим пункту 50.1 статті 50 Кодексу, та заяв, поданих у складі податкових декларацій або уточнюючих розрахунків; податкової інформації, зібраної та отриманої органами доходів і зборів, відповідно до глави 7 Кодексу.
Відповідно до п. 10 Порядку №68 передбачено, що друга частина реєстрів містить інформацію, зокрема, про: зазначену у заяві суму податку, заявлену до бюджетного відшкодування на рахунок платника податку в банку; дату узгодження територіальним органом ДФС зазначеної у заяві суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню.
Отже, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які діяли як до 01.04.2017р., так і після цієї дати, передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків, саме контролюючими органами.
З наведеного можливо зробити висновок, що товариство не повинно було звертатись до відповідача з відповідними заявами, оскільки п. 200.15 ст. 200 ПК України (у редакції, чинній станом на час виникнення у позивача права на бюджетне відшкодування) після закінчення процедури … судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
При цьому, у разі внесення заяви про бюджетне відшкодування до Реєстру відповідно до Порядку №68, який діяв до 01.04.2017р., відповідна інформація мала бути включена у сформований до 10.01.2017р. єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та у Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 01.02.2016р., за якими станом на 01.01.2017р. суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.
Бюджетне відшкодування за такими заявами до 01.04.2017р. мало здійснюватися у раніше визначеному порядку, тобто зі складанням контролюючим органом відповідного висновку та його наданням територіальному органу Державної казначейської служби України. Водночас, з 01.04.2017р. передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення органом ДФС в Реєстрі інформації про її узгодження.
Так, як вбачається з матеріалів справи, постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 12.08.2014р. у справі №821/2090/14, яка набрала законної сили 19.05.2015р., визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення від 05.06.2014р. №0000501502 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість за лютий 2014р. у розмірі 1390897,00 грн. та застосування штрафних санкцій у сумі 714012,75 грн.
Таким чином, судовим рішенням по справі №821/2090/14, яке набрало законної сили, визнано право позивача на отримання бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2014р. у розмірі 1390897,00 грн. Разом з тим, як встановлено судом, питання щодо повернення позивачу суми бюджетного відшкодування з ПДВ наразі відповідачем не вирішено. При цьому, відповідачем не надано суду доказів, які б перешкоджали контролюючому органу внести дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку - ТОВ «ВКФ «Агротехмонтаж».
Згідно пункту 200.17 ст. 200 ПК України джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України.
Відповідно до 200.23 ст. 200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Отже, оскільки сума податку на додану вартість, на яку позивач має право, у встановлені ПК України строки йому не відшкодована, вона набули статусу заборгованості бюджету, на яку, відповідно до наведених вище приписів ПК України, нараховується пеня. Крім того, не відшкодовані платнику податку протягом встановленого строку суми, вважаються бюджетною заборгованістю, за стягненням яких платник податку має право в будь-який момент після виникнення такої бюджетної заборгованості звернутися до суду та нарахувати пеню на суму такої заборгованості.
Посилання відповідача на ту обставину, що дані стосовно залишку невідшкодованої з бюджету суми ПДВ по декларації ТОВ «ВКФ «Агротехмонтаж» за лютий 2014р. в розмірі 1271834,84 грн. судом до уваги не приймається, оскільки в наданих позивачем витягах з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відсутня будь-яка інформація стосовно позивача.
При цьому суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду від 06.04.2020р. (справа №280/4334/18), від 03.04.2020р. (справа №814/496/16), від 26.03.2020р. (справа №808/1731/16), які відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 КАС України, підлягають врахуванню судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що податковий орган, як суб'єкт владних повноважень не довів належними й допустимим доказами правомірності своєї бездіяльності у спірних правовідносинах, а тому вимоги позивача в частині стягнення на його користь з Державного бюджету України пені за період з 27.02.2018р. по 24.02.2021р. включно за порушення строків бюджетного відшкодування податку на додану вартість в сумі 1390897,00 грн. є такими, що узгоджуються з вищевказаними приписами податкового законодавства.
Визначаючись з розміром суми пені за вказаний період, яка підлягає стягненню на користь позивача, суд виходить з наступних розрахунків.
За період з 27.02.2018р. по 01.03.2018р.: 1390897,00 грн. х 19,2 (тут і надалі данні взято з офіційного сайту НБУ https://bank.gov.ua/ua/monetary/stages/archive-rish) / 100 / 365 днів х 3 дні = 2194,95 грн.
За період з 02.03.2018 по 12.07.2018 року: 1390897,00 грн. х 20,4 (120% ставки НБУ) /100 / 365 днів х 133 дні = 103391,28 грн.
За період з 13.07.2018 по 06.09.2018 року: 1390897,00 грн. х 21 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 56 днів = 44813,56 грн.
За період з 07.09.2018 по 25.04.2019 року: 1390897,00 грн. х 21,6 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 231 день = 190137,53 грн.
За період з 26.04.2019 по 18.07.2019 року: 1390897,00 грн. х 21 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 84 днів = 67220,34 грн.
За період з 19.07.2019 по 05.09.2019 року: 1390897,00 грн. х 20,4 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 49 днів = 38091,52 грн.
За період з 06.09.2019 по 24.10.2019 року: 1390897,00 грн. х 19,8 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 49 днів = 36971,19 грн.
За період з 25.10.2019 по 12.12.2019 року: 1390897,00 грн. х 18,6 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 49 днів = 34730,51 грн.
За період з 13.12.2019 по 31.12.2019 року: 1390897,00 грн. х 16,2 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 19 днів = 11729,26 грн.
За період з 01.01.2020 по 30.01.2020 року: 1390897,00 грн. х 16,2 (120% ставки НБУ) / 100 / 366 днів х 30 днів = 18469,29 грн.
За період з 31.01.2020 по 12.03.2020 року: 1390897,00 грн. х 13,2 (120% ставки НБУ) / 100 / 366 днів х 42 дні = 21068,67 грн.
За період з 13.03.2020 по 23.04.2020 року: 1390897,00 грн. х 12 (120% ставки НБУ) / 100 / 366 днів х 42 дні = 19153,34 грн.
За період з 24.04.2020 по 11.06.2020 року: 1390897,00 грн. х 9,6 (120% ставки НБУ) / 100 / 366 днів х 49 днів = 17876,45 грн.
За період з 12.06.2020 по 31.12.2020 року: 1390897,00 грн. х 7,2 (120% ставки НБУ) / 100 / 366 днів х 203 дні = 55544,67 грн.
За період з 01.01.2021 по 24.02.2021 року: 1390897,00 грн. х 7,2 (120% ставки НБУ) / 100 / 365 днів х 55 днів = 15090,28 грн.
Таким чином, загальна сума пені, яка підлягає стягненню з Державного бюджету України на користь позивача за порушення строків бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з 27.02.2018р. по 24.02.2021р., включно, становить 676482,84 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше, як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. (ч. 2 ст. 9 КАС України).
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, вирішуючи спірні правовідносини в межах заявлених позовних вимог, доводів сторін, системного аналізу положень чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позивачем доведено правомірність своїх вимог про стягнення з Державного бюджету України пені за порушення строків бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 676482,84 грн., у зв'язку з чим суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд
вирішив:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" (код ЄДРПОУ 24121197, 73481, м. Херсон, селище Зеленівка, вул. Степова, 14) до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201, 73026, м. Херсон, просп. Ушакова,75) про стягнення пені за порушення строків бюджетного відшкодування, задовольнити повністю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" пеню за порушення строків бюджетного відшкодування за період з 27.02.2018 року по 24.02.2021 року включно у розмірі 676482,84 грн. (шістсот сімдесят шість тисяч чотириста вісімдесят дві гривні 84 коп.).
Стягнути з Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича-комерційна фірма "Агротехмонтаж" судовий збір в сумі 10147,24 грн. (десять тисяч сто сорок сім гривень 24 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 14 квітня 2021 р.
Суддя С.В. Гомельчук
кат. 111000000