05.04.2021 Справа № 914/2349/20
Господарський суд Львівської області у складі
Головуючого судді Фартушка Т.Б. за участю секретаря судового засідання Полюхович Х.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг", Львівська область, Стрийський район, м.Стрий, від 12.03.2021р. б/н (вх. №1075/21 від 15.03.2021р.)
про: розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р.
у справі №914/2349/20 за позовом: Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс", Львівська область, Стрийський район, м.Стрий;
до Відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг", Львівська область, Стрийський район, м.Стрий;
про: стягнення заборгованості
ціна позову: 605325,90грн.
Представники:
Заявника (Стягувача, Позивача): Дейнега В.С. - керівник (паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 ), Мундяк М.М. - представник (ордер від 16.10.2020р. серія ВС №1041438);
Боржника (Відповідача): Марочканич М.О. - представник (ордер від 05.11.2020р. серія ІФ №091262).
11.09.2020р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" б/д б/н (вх. №2497) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" про стягнення заборгованості; ціна позову: 402924,81грн.
Підставами позовних вимог Позивач зазначає неналежне виконання Відповідачем зобов'язань зі сплати орендної плати за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №01.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 11.09.2020р. у даній справі суд постановив позовну заяву Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" б/д б/н (вх. №2497 від 11.11.2020р.) залишити без руху; надати Колективному підприємству "Спец Енерго Сервіс" десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої позовної заяви, а саме: надати докази зазначення у позовній заяві місцезнаходження юридичної особи Відповідача та докази надіслання таких Відповідачеві; надати документи, які підтверджують відправлення Відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів; надати всі наявні у Позивача докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема в обґрунтування часткового виконання Відповідачем зобов'язань зі сплати орендної плати за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №01 з моменту його укладення, внаслідок чого у Відповідача станом на 25.08.2020р. утворився борг в розмірі 370105грн.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 22.09.2020р. у даній справі судом постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 20.10.2020р.; визнати явку повноважних представників Учасників справи в судове засідання обов'язковою; викликати в судове засідання повноважних представників Учасників справи.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 за позовом Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" про стягнення заборгованості; ціна позову: 605325,90грн. позовні вимоги Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" задоволено частково, ухвалено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» на користь Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» 329459,84грн. суми основного боргу, 11068,02грн. пені, 14054,48грн. 15% річних, 1213,87грн. інфляційних втрат та 5336,94грн. судового збору; стягнути з Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) 2,89грн. судового збору; в решті в позові відмовити.
17.03.2021р. Господарським судом Львівської області видано накази про примусове виконання пунктів 2 та 3 резолютивної частини рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/21 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» на користь Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» 329459,84грн. суми основного боргу, 11068,02грн. пені, 14054,48грн. 15% річних, 1213,87грн. інфляційних втрат та 5336,94грн. судового збору, а також про стягнення з Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) 2,89грн. судового збору.
15.03.2021р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" від 12.03.2021р. б/н (вх. №1075/21) про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 за позовом Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" про стягнення заборгованості; ціна позову: 605325,90грн.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 16.03.2021р. у даній справі судом постановлено прийняти заяву до розгляду; розгляд заяви призначити в судовому засіданні на 25.03.2021р.; явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання визнається обов'язковою; викликати повноважних представників Учасників справи в судове засідання.
В судовому засіданні 25.03.2021р. судом оголошувалась перерва до 10:30год. 05.04.2021р., про що представники Учасників справи повідомлялись в судовому засіданні.
Відповідно до ст.222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу "Акорд".
Процесуальні права та обов'язки Учасників справи, відповідно до ст.ст. 42, 46 ГПК України, як підтвердили представники Учасників справи в судовому засіданні, їм відомі, в порядку ст.205 ГПК України клопотання про роз'яснення прав та обов'язків до суду не надходили.
Заяв про відвід головуючого судді чи секретаря судового засідання не надходило та не заявлялось.
Представник Позивача (Стягувача) в судове засідання з'явився, в судовому засіданні надав усні пояснення, незважаючи на неотримання від органів податкової інспекції всіх документів просив розглянути заяву в даному судовому засіданні, проти поданої Боржником заяви заперечив, просить суд відмовити в задоволенні заяви про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі.
25.03.2021р. за вх. №7233/21 Стягувачем подано до суду Пояснення (Відзив) на заяву від 22.03.2021р. б/н, у якому наводить доводи в обґрунтування відсутності підстав до розстрочки виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі і просить суд відмовити в задоволенні заяви про розстрочку виконання рішення. Вказане пояснення оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
05.04.2021р. за вх. №8069/21 Позивачем подано до суду Клопотання від 05.04.2021р. б/н, у якому просить суд долучити до матеріалів справи документи згідно переліку. Вказане клопотання оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
Представник Відповідача (Заявника, Боржника) в судове засідання з'явився, в судовому засіданні надав усні пояснення, подану заяву підтримав, просить суд її задоволити та розстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі рівними частинами на 12 місяців згідно наведеного Заявником в заяві графіку.
25.03.2021р. за вх. №7216/21 Боржником подано Пояснення щодо заяви від 24.03.2021р. б/н, у яких наводить доводи в обґрунтування підстав до задоволення заяви про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі і просить суд задоволити заяву у повному обсязі. Вказане пояснення оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
05.04.2021р. за вх. №7994/21 Відповідачем подано до суду Клопотання від 02.04.2021р. б/н, у якому просить суд долучити до матеріалів справи документи згідно переліку. Вказане клопотання оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
Розглянувши і дослідивши матеріали поданої заяви та справи в їх сукупності, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 за позовом Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" про стягнення заборгованості; ціна позову: 605325,90грн. позовні вимоги Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" задоволено частково, ухвалено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» на користь Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» 329459,84грн. суми основного боргу, 11068,02грн. пені, 14054,48грн. 15% річних, 1213,87грн. інфляційних втрат та 5336,94грн. судового збору; стягнути з Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) 2,89грн. судового збору; в решті в позові відмовити.
Рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 не оскаржувалось, набрало законної сили 17.03.2021р. в порядку, встановленому статтею 241 ГПК України, та, у відповідності до приписів ч.1 ст.129-1 Конституції України і ч.1 ст.18 ГПК України, є обов'язковим до виконання на всій території України.
17.03.2021р. Господарським судом Львівської області видано накази про примусове виконання пунктів 2 та 3 резолютивної частини рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/21 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» на користь Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» 329459,84грн. суми основного боргу, 11068,02грн. пені, 14054,48грн. 15% річних, 1213,87грн. інфляційних втрат та 5336,94грн. судового збору, а також про стягнення з Колективного підприємства «Спец Енерго Сервіс» в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) 2,89грн. судового збору.
На запитання суду щодо можливості розгляду поданої Боржником заяви з урахуванням наведених ним доводів представник Боржника залишив таке питання на розсуд суду, представник Стягувача зазначив про наявність підстав до розгляду заяви 05.04.2021р. саме в даному судовому засіданні.
15.03.2021р. на адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" від 12.03.2021р. б/н (вх. №1075/21) про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 за позовом Колективного підприємства "Спец Енерго Сервіс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Феєрія Розваг" про стягнення заборгованості; ціна позову: 605325,90грн.
У поданій заяві Заявник зазначає про існування присудженого рішенням Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 до стягнення боргу зі сплати орендної плати за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №1 в розмірі 361133,15грн. та зазначає про здійснення всіх заходів для його погашення перед Стягувачем (Позивачем), у звязку із чим повідомляє суд про визнання боргових зобов'язань і намір повністю та добровільно сплатити суму боргу шляхом перерахування боргу на банківський рахунок Стягувача, однак зазначає про неможливість здійснення погашення одним платежем.
При цьому, Боржник зазначає про те, що ТзОВ «Феєрія розваг» не ухиляється від виконання судового рішення, а лише наголошує про неможливість погашення наявної заборгованості одним разовим платежем, оскільки така сплата призведе до призупинення, а, в подальшому, і припинення діяльності підприємства Боржника так як інтерес Боржника полягає у погашенні наявних сум заборгованості при збереженні сталої роботи підприємства Боржника.
В обґрунтування необхідності розстрочки виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі Боржник покликається на те, що встановленням карантину, введеного в дію постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами і доповненнями) та встановленням ряду заборон спричинено збиткову діяльність Боржника, внаслідок якої ТзОВ «Феєрія розваг» несе постійні втрати, які обумовлені зменшенням прибутку від здійснення господарської діяльності.
З врахуванням того, що Стягувачем за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №1 передано, а Боржником прийнято в строкове платне користування нежитлове приміщення соціально-спортивного оздоровчого розважального комплексу загальною площею 720,1м.кв., а основним видом Боржника є діяльність спортивних клубів (КВЕД: 93.12.), Боржник робить висновки про те, що причиною утворення присудженої до стягнення з Відповідача на користь Позивача рішенням Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі заборгованості є саме встановлені Кабінетом Міністрів України обмеження в роботі спортивних клубів та фітнес-центрів, про що свідчать, зокрема, долучені Боржником до матеріалів справи документи, а саме: Сертифікат про засвідчення форс-мажорних обставин № 4600-20-1895 Львівської торгово-промислової палати, яка засвідчила настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) Товариству з обмеженою відповідальністю «Феєрія Розваг»; Протоколи позачергових засідань Стрийської міської комісії з питань ТЕБ і НС №9 від 18 березня 2020 року, №19 від 25 травня 2020 року, №27 від 23 червня 2020 року, №30 від 07 липня 2020 року, №31 від 14 липня 2020 року, №42 від 02 листопада 2020 року; Протоколи позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС № 20 від 13.08.2020 року, № 24 від 20.08.2020 року, № 39 від 23.10.2020 року.
З врахуванням наведеного Боржник просить суд розстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 на 12 місяців та затвердити наступний графік погашення боргу: 15.04.2021р. - 30094,43грн.; 15.05.2021р. - 30094,43грн.; 15.06.2021р. - 30094,43грн.; 15.07.2021р. - 30094,43грн.; 15.08.2021р. - 30094,43грн.; 15.09.2021р. - 30094,43грн.; 15.10.2021р. - 30094,43грн.; 15.11.2021р. - 30094,43грн.; 15.12.2021р. - 30094,43грн.; 15.01.2022р. - 30094,43грн.; 15.02.2022р. - 30094,43грн.; 15.03.2022р. - 30094,43грн.
В обґрунтування викладених в Заяві доводів Боржником долучено копію Фінансової звітності малого підприємства - Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» за 2020 рік та Квитанції Центру обробки електронних звітів Держстату України від 27.02.2020р. №2 про прийняття звіту.
Відповідно до розділу 2 Звіт про фінансові результати за 2020р. (форма №2-м) (додаток №1 до Національного ПСБО 25 «Спрощена фінансова звітність») чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) Боржника за 2020 рік становить - 689 тис. грн.; фінансовий результат до оподаткування та чистий прибуток (збиток) Боржника за 2020 рік становить -724,3 тис. грн.
У поданих 25.03.2021р. за вх. №7216/21 Поясненнях Боржник вказує на те, що робить все можливе для погашення заборгованості перед Стягувачем, у зв'язку із чим повідомляє суд про намір повністю та добровільно погасити борг шляхом перерахування сум на його банківський рахунок. При цьому, Боржник повідомляє, що на даний час ТОВ «Феєрія Розваг» не спроможна виплатити всю суму боргу у розмірі 361133,15грн. одним платежем, оскільки основним видом діяльності ТОВ «Феєрія Розваг» є діяльність спортивних клубів (КВЕД - 93.12).
Згідно доводів Боржника на даний момент, діяльність ТОВ «Феєрія Розваг» залежить від рівня епідемічної ситуації на території міста Стрия та Рішень Стрийської міської комісії з питань ТЕБ і НС, яка, в свою чергу, у своїй діяльності керується Рішеннями Державної комісії з питань ТЕБ і НС.
Відповідно до п.9 Положення про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2015 р. № 18, рішення Державної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади.
Так, згідно доводів Боржника Протоколом позачергового засідання Державної комісії питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30.10.2020р. №40 з 02.11.2020р. встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки в місті Стрий, котрий забороняє діяльність спортивних залів га фітнес-центрів, крім спортивних залів та фітнес-центрів, які здійснюють приймання відвідувачів не більше однієї особи на 10м.кв. приміщення.
Відповідно до п.14 Постанови КМУ від 22.07.2020р. №641 на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів.
06 листопада 2020 року Протоколом № 41 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій продовжено дію «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки в місті Стрий.
11 листопада 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про внесення змін до Постанови № 641, якими запроваджено карантин «вихідного дня», який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримано перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.
Запровадження карантину «вихідного дня» передбачає, що з 00:00 год. суботи до 00:00 год. понеділка передбачено закриття розважальних і торгових центрів у вихідні дні, фітнес-центрів, а також обмеження роботи ресторанів до режиму "на виніс". В будні дні на території України діятимуть обмеження, які діяли в «помаранчевій» зоні.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» запроваджено перелік карантинних обмежень, які діятимуть на всій території України, зокрема: забороняється робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів.
Водночас п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 передбачено, що додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється: приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, крім відвідування спортсменами національних збірних команд України та їх тренерами за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
З 25 січня 2021 року продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236, зокрема забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.
З 24 лютого 2021 року на території України знову почав діяти адаптований карантин, який передбачає повернення до рівнів епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний», що знову ж таки обмежує можливість здійснювати повноцінну діяльність ТОВ «Феєрія Розваг» та провокує збиткову діяльність підприємства.
В подальшому Протоколом №10 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС від 18 березня 2021 року, місцева комісія вирішила: відмітити, що відповідно до індикаторних показників для визначення регіонів із значним поширенням COVID-19, встановлених Міністерством охорони здоров'я України, станом на 18 березня 2021 року Львівська область, в тому числі територія Стрийської територіальної громади, віднесена до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.
Водночас спортивним клубам та фітнес центрам усіх форм власності тренувальний процес дозволений за попереднім записом з дотриманням встановлених карантинних вимог.
Протоколом № 11 позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС від 23 березня 2021 року встановлено на адміністративній території Стрийської територіальної громади з 23.03.2021р. до 00.00 год. 06.04.2021р. додаткові обмежувальні заходи ввівши заборону, зокрема на приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
З підстав наведеного Боржник зазначає, що причиною утворення заборгованості в розмірі 361133,15грн., яка стягується з Боржника судовим рішенням, а також неможливість вчасно погасити заборгованість є саме відповідні обмеження у роботі спортивних клубів та фітнес-центрів, встановлені Кабінетом Міністрів України, які, на сьогоднішній день, продовжують діяти.
Окрім того, Боржник вказує на те, що до заяви про розстрочку виконання судового рішення, яка була подана 12.03.2021р. ним додавалась копія фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва за 2020 рік, де можна спостерігати погіршення фінансових показників та те, що заборгованість (код рядка 1420) за звітний період становить 689500грн., що також свідчить про тимчасову неплатоспроможність Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія Розваг». Навіть у період встановлених Кабінетом Міністрів України обмежень. Боржник зобов'язаний сплачувати значні комунальні платежі, пов'язані з утриманням Товариства, а саме: оплата за активну електроенергію та за водопостачання і водовідведення.
В доповнення до викладеного Боржник підтверджує, що не ухиляється від виконання судового рішення, а лише наголошує про неможливість погашення наявної заборгованості саме одним разовим платежем. Інтерес ТОВ «Феєрія Розваг» полягає у погашенні наявних сум боргу при збереженні сталої роботи Товариства, а ненадання розстрочки виконання рішення суду призведе до неможливості його виконання взагалі, оскільки існує ризик призупинення, а в подальшому і припинення діяльності ТОВ «Феєрія Розваг».
05.04.2021р. Боржником за вх. №7994/21 подано до суду клопотання від 02.04.2021р. б/н, у якому просить суд долучити до матеріалів справи копії наказу від 22.03.2021р. №1/22.03 про призупинення діяльності та платіжних доручень про сплату платежів на користь контрагентів за укладеними Боржником договорами.
В судовому засіданні представник Боржника зазначив про те, що ним також здійснюється сплата земельного податку згідно укладеного між Сторонами та Стрийською міською радою тристороннього договору оренди землі, однак, з огляду на тимчасову непрацездатність бухгалтера Відповідача, зображення таких були одержані представником лише 05.04.2021р. і не можуть бути подані з підстав відсутності можливості їх роздрукувати.
На запитання суду щодо причин несплати орендної плати представник Боржника зазначив, що ним здійснюється погашення існуючої заборгованості перед контрагентами та бюджетом в порядку її виникнення і така буде обов'язково погашена в порядку черговості.
Долученими до клопотання від 05.04.2021р. вх. №7994/21 копіями Платіжних доручень представник Боржника обґрунтовує здійснення Боржником господарської діяльності та вжиття заходів з метою уникнення збільшення розміру заборгованості перед контрагентами.
При цьому зазначає, що, в силу встановлених Кабінетом Міністрів України обмежень відвідування фітнес-центрів, значно зменшився його прибуток, а у звязку із прийняттям Львівською обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рішення, оформленого протоколом від 22.03.2021р. №10, Боржник змушений призупинити свою діяльність, про що 22.03.2021р. видано відповідний наказ (від 22.03.2021р. №1/22.03 «Про призупинення діяльності»), копію якого долучено Боржником до матеріалів справи клопотанням від 05.04.2021р. вх. №7994/21.
При цьому, представник Боржника наголошує про те, що Боржником визнано та не оскаржено рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі, що свідчить про визнання боргу, відсутність наміру затягувати виконання судового рішення, зокрема, шляхом подання апеляційної скарги, та намір сплатити присуджену до стягнення заборгованість. Однак, із врахуванням обставин, які існують в Боржника, останній звернувся до суду із заявою про розстрочення виконання рішення.
Стягувач у поданих 25.03.2021р. за вх. №7233/21 Поясненнях (відзиві) на заяву від 22.03.2021р. б/н проти поданої заяви заперечує, просить суд відмовити в розстрочці виконання судового рішення у даній справі з огляду на недоведеність Боржником відсутності здійснення діяльності в орендованому приміщенні.
Щодо доводів Боржника про здійснення всіх можливих заходів до погашення присудженої рішенням Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі заборгованості Стягувач зазначає, що такими Боржник вводить суд в оману, оскільки з моменту пред'явлення позову до суду і до часу подання пояснень Боржник жодним чином не намагався погасити борг повністю чи частково та не просив його розтермінувати.
Крім того, Стягувач вказує на те, що, внаслідок невиконання Боржником зобов'язань зі сплати орендної плати, в Стягувача перед органами податкової служби виникла заборгованість зі сплати податку за землю в розмірі 200000грн. і задоволення судом заяви значно утруднить становище Стягувача перед державою, що, в свою чергу, спричинить накладення арешту на його майно, нарахування штрафних санкцій та може спричинити банкрутство Стягувача.
05.04.2021р. Стягувачем за вх. №8069/21 подано до суду клопотання від 05.04.2021р. б/н, у якому просить суд долучити до матеріалів справи Акт опису майна від 30.12.2020р. №64 та Витяг про реєстрацію в державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 31.12.2020р. №70171082.
В судовому засіданні представник Стягувача пояснив, що вказаними доказами обґрунтовується наявність заборгованості Стягувача зі сплати земельного податку, внаслідок чого на його майно накладено арешт на майно Стягувача.
Проте, Актом опису майна від 30.12.2020р. №64 (копія якого подана Стягувачем) не виявлено майна Стягувача, яке могло б бути передано в податкову заставу.
Як вбачається із Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 31.12.2020р. №70171082, Головним управлінням ДПС у Львівській області накладено публічне обтяження - поточну податкову заставу на його майно згідно Акту опису від 30.12.2020р. №65 на суму 140145,92грн.
З врахуванням наведеного суд вважає необґрунтованими доводи Стягувача про арешт його майна, оскільки поданим Витягом підтверджується публічне обтяження у вигляді податкової застави за погодженням з Стягувачем як платником податку, а Актом опису від 30.12.2020р. №64 не виявлено майна Стягувача, яке могло б бути передане в податкову заставу.
При цьому, з огляду на неподання Стягувачем Акту опису майна від 30.12.2020р. №65, суд вважає необґрунтованими доводи Стягувача щодо накладення публічного обтяження на його майно, оскільки із поданих документів неможливо встановити на яке саме майно накладено обтяження.
Щодо поданого Стягувачем клопотання від 05.04.2021р. за вх. №8069/21 про долучення доказів представник Стягувача зазначив, що ним подані всі наявні у нього докази здійснення Позивачем поточних оплат та погашення заборгованості перед іншими контрагентами, інших доказів здобути не вдалося з підстав перебування працівників органу податкової служби на лікарняному.
Також, представник Стягувача зазначив, що наприкінці минулого тижня на роботу вийшов лише один спеціаліст відповідного відділу органу податкової служби, проте, Стягувач за ним не закріплений, а відтак, позбавлений можливості одержати відповідні докази.
На запитання суду про спосіб одержання доказів представник Стягувача зазначив, що до органу податкової служби звертався керівник Стягувача.
Щодо можливості представником подати органу податкової служби адвокатський запит про одержання відповідної інформації у вустановлені законом строки представник Стягувача зазначив, що не звертався із відповідним запитом з огляду на те, що звернення вчинено керівником Стягувача.
Представник Стягувача в судовому засіданні зазначив, що в Боржника наявна поточна заборгованість зі сплати орендної плати за Договором, яка не охоплюється рішенням суду у даній справі, зокрема за лютий 2021р.
Щодо наведених Боржником в Заяві в обґрунтування необхідності розстрочки виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі доводів суд зазначає, що при вирішенні по суті спору у справі №914/2349/20 судом надавалась оцінка поданим Боржником в обґрунтування неможливості використання орендованого приміщення доказам, зокрема Сертифікату про засвідчення форс-мажорних обставин № 4600-20-1895 Львівської торгово-промислової палати, яка засвідчила настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) Товариству з обмеженою відповідальністю «Феєрія Розваг»; Протоколам позачергових засідань Стрийської міської комісії з питань ТЕБ і НС №9 від 18.03.2020р., №19 від 25.05.2020р., №27 від 23.06.2020р., №30 від 07.07.2020р., №31 від 14.07.2020р., №42 від 02.11.2020р.; Протоколам позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС №20 від 13.08.2020р., №24 від 20.08.2020р., №39 від 23.10.2020р.
З врахуванням заявленого предмета позову - стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №01 за період з січня по жовтень 2020р. включно судом присуджено до стягнення з Боржника на користь Стягувача суму боргу зі сплати орендної плати без врахування періодів, в яких Боржник не міг використовувати орендоване майно через обставини, за які він не відповідає внаслідок встановлених Кабінетом Міністрів України обмежень (з 17.03.2020р. по 06.07.2020р. включно).
Поряд з цим, суд звертає увагу на те, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.10.2020р. №956, установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 1 серпня до 31 грудня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N23, ст. 896, N30, ст. 1061) та від 20 травня 2020 р. N392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N43, ст. 1394, N52, ст. 1626).
Згідно п.п.6 п.14 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови КМУ від 13.10.2020р. №956 на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для "зеленого" та "жовтого" рівня епідемічної небезпеки, забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім спортивних залів, фітнес-центрів, які здійснюють приймання відвідувачів не більше однієї особи на 10кв. метрів приміщення.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236, установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 1 серпня до 19 грудня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N23, ст. 896, N30, ст. 1061) та від 20 травня 2020 р. N392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N43, ст. 1394, N52, ст. 1626).
Згідно п.п.18 п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови КМУ від 09.12.2020р. №1236 на території України на період дії карантину забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 23, ст. 896, N 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 43, ст. 1394, N 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. N 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 63, ст. 2029).
Згідно п.п.20 п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.
Згідно п.п.17 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови КМУ від 17.02.2021р. №104 з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021р. №104, установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 23, ст. 896, N 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 43, ст. 1394, N 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. N 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 63, ст. 2029).
Згідно п.п.17 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови КМУ від 17.02.2021р. №104 з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2021р. №230, установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 23, ст. 896, N 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 43, ст. 1394, N 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. N 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 63, ст. 2029).
Згідно п.п.17 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови КМУ від 22.03.2021р. №230 з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп.
Відповідно до Положення про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2015р. №18, Державна комісія є постійно діючим органом, який забезпечує координацію діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов'язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організаційних заходів протидії терористичній діяльності та воєнній загрозі, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них.
Рішення Державної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади.
Пунктом 2 Рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 23.10.2020р. №39 (https://drive.google.com/drive/folders/13IysKXITTXsHTZ26DkSHP0K0nm8AlT8o), комісія вирішила встановити з 00:00год. 26.10.2020р. у м.Стрий Львівської області «помаранчевий» рівень епідемічної безпеки поширення COVID-19.
Пунктом 2 Рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 30.10.2020р. №40 (https://drive.google.com/drive/folders/13IysKXITTXsHTZ26DkSHP0K0nm8AlT8o), комісія вирішила встановити з 00:00год. 02.11.2020р. у м.Стрий Львівської області «помаранчевий» рівень епідемічної безпеки поширення COVID-19.
Пунктом 2 Рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 06.11.2020р. №41 (https://drive.google.com/drive/folders/13IysKXITTXsHTZ26DkSHP0K0nm8AlT8o), комісія вирішила встановити з 00:00год. 09.11.2020р., зокрема, у м.Стрий Львівської області «помаранчевий» рівень епідемічної безпеки поширення COVID-19.
Пунктом 1 Рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 23.03.2021р. №16 (https://drive.google.com/drive/folders/13IysKXITTXsHTZ26DkSHP0K0nm8AlT8o), комісія вирішила встановити з 00:00год. 25.03.2021р., на території Львівської області «червоний» рівень епідемічної безпеки поширення COVID-19.
Відповідно до Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №409, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій є постійно діючим органом, яка утворюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською Севастопольською міською держадміністрацією (далі - регіональна комісія), райдержадміністрацією, виконавчим органом міської ради, районною у місті та селищною радою (далі - місцева комісія) для координації діяльності райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов'язаної із забезпечення техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них.
Пунктом 9 Положення передбачено, що комісія проводить засідання в разі потреби, але не менше одного разу на три місяці згідно з планом роботи комісії, який затверджується головою. У разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації, яка потребує вжиття невідкладних заходів, засідання комісії проводиться невідкладно. Рішення комісії оформляється протоколом, який підписується головою відповідальним секретарем комісії.
Підпунктом 6 пункту 1 рішення Львівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленого протоколом від 24.03.2021р. №11 (http://stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202103243&nn=3920), затвердженим першим заступником Львівської обласної державної адміністрації, комісія вирішила встановити, що з 00:00год. 25.03.2021р. на території Львівської області діє «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та відповідно до п.3-5 постанови кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених п.3 даної постанови, забороняється приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання всіх санітарних і протиепідемічних заходів.
Пунктом 3.1. Рішення позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 16.10.2020р. №40 (stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202007081&nn=3669) та затвердженим міським головою м.Стрия, комісія вирішила зазначити, що на всі території міста Стрия карантин у звязку з поширенням COVID-19 діє до 31.12.2020р.
Пунктом 1.1. Рішення позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 09.11.2020р. №43 (http://stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202011092&nn=3691) та затвердженим міським головою м.Стрия, комісія вирішила, що відповідно до встановленого на території міста Стрия рівня епідемічної небезпеки (помаранчевий) керівникам підприємств, установ і організацій міста забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед підлеглих працівників та непрацюючого населення міста і обов'язкового їх дотримання.
Пунктом 1.2.1. Рішення позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 18.12.2020р. №44 (http://stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202012182&nn=3732) та затвердженим міським головою м.Стрия, комісія вирішила визнати, що на території м.Стрия карантин у звязку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої вірусом SARS-CoV-2 діє з 19.12.2020р. по 28.02.2021р.
Пунктом 1.5. Рішення позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 18.03.2021р. №10 (http://stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202103185&nn=3904) та затвердженим міським головою м.Стрия, комісія вирішила Спортивним клубам та фітнес-центрам усіх форм власності тренувальний процес дозволити за попереднім записом з дотриманням встановлених карантинних обмежень. Термін виконання з 19.03.2021р. і до окремого розпорядження.
Пунктом 1.6. Рішення позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 23.03.2021р. №11 (http://stryi-rada.gov.ua/news/?topicid=n_view&num=202103233&nn=3917) та затвердженим міським головою м.Стрия, комісія вирішила встановити на адміністративній території Стрийської територіальної громади з 23.03.2021р. по 00:00год. 06.04.2021р. додаткові обмежувальні заходи, ввівши заборону на приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Відтак, у відповідності до п.2 Рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 23.10.2020р. №39 у звязку із встановленням в м.Стрий «помаранчевого» рівня епідемічної безпеки поширення COVID-19 в період з 26.10.2020р. по 08.12.2020р. і з 24.02.2021р. робота фітнес-клубу Відповідача, який розміщений в орендованому за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №01 приміщенні, була обмежена з розрахунку не більше однієї особи на 10кв. метрів приміщення, в період з 09.12.2020р. по 23.02.2021р. - з розрахунку одна особа на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.
Окрім того, судом встановлено, що пунктом 1.6. Рішення позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оформленим Протоколом від 23.03.2021р. №11 в період з 23.03.2021р. Відповідачу заборонено здійснювати діяльність фітнес-клубу.
З врахуванням наведеного суд вважає слушними і враховує доводи Боржника щодо того, що однією із причин утворення заборгованості є встановлення карантину, введеного в дію постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами і доповненнями) та встановлення ряду заборон, якими спричинено збиткову діяльність Боржника, внаслідок якої ТзОВ «Феєрія розваг» недоотримує прибуток від здійснення господарської діяльності.
При цьому, суд бере до уваги доводи Стягувача щодо виникнення боргу зі сплати податку за землю внаслідок невиконання Боржником взятих на себе договірних зобов'язань зі сплати орендної плати за користування Приміщенням за Договором оренди приміщення від 01.01.2019р. №01. Проте, при цьому зазначає, що Стягувачем не обґрунтовано як період, за який виникла така заборгованість, так і заявлений розмір 200тис.грн., оскільки згідно поданої копії Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зазначено розмір зобов'язання - 140145,92грн. та зазначено дату видачі та реєстрації - 31.12.2020р.
Щодо поданої Боржником Фінансової звітності малого підприємства - Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» за 2020 рік та Квитанції Центру обробки електронних звітів Держстату України від 27.02.2020р. №2 про прийняття звіту суд зазначає, що вказаними доказами підтверджується збитковість діяльності підприємства Боржника, оскільки чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) Боржника за 2020 рік становить - 689 тис. грн.; фінансовий результат до оподаткування та чистий прибуток (збиток) Боржника за 2020 рік становить -724,3 тис. грн.
Згідно з ч.1 ст.331 ГПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
У відповідності з пунктами 1, 3 частини першої статті 129 Конституції України, основними засадами судочинства є: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.3 ст.331 ГПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Приписами частини четвертої вказаної статті встановлено, що вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує ступінь вини відповідача у виникненні спору; стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, її матеріальний стан; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Суд зазначає, і аналогічна правова позиція стосовно розстрочення виконання рішення суду викладена, зокрема у п.7.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.01.2012р. №9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України», що господарський суд має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання. Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час від набрання рішенням законної сили до його фактичного повного виконання. Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо).
Підставою для розстрочки виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про розстрочку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Конституційний Суд України у рішенні від 26.06.2013р. №5-пр/2013 вказав, що підставою для застосування відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є наявність обставин, які ускладнюють або роблять неможливим застосування загального порядку примусового виконання рішень. Розстрочка або відстрочка виконання рішення має базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувана і боржника.
Суд звертає увагу і аналогічну правову позицію викладено, зокрема, в постанові Верховного Суду від 20.09.2018р. у справі №905/2953/17, що на державі лежить позитивне зобов'язання організувати систему виконання рішень таким чином, щоб гарантувати виконання без жодних невиправданих затримок, і так, щоб ця система була ефективною як у теорії, так і на практиці, а затримка у виконанні рішення не повинна бути такою, що порушує саму сутність права, яке захищається відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 17.05.2005р. у справі "Чижов проти України", заява №6962/02).
За практикою Європейського суду з прав людини в окремих справах проти України було встановлено, що короткі затримки, менші ніж один рік, не вважаються настільки надмірними, щоб піднімати питання про порушення пункту 1 статті 6 Конвенції ("Корнілов та інші проти України", заява № 36575/02, ухвала від 07.10.2003).
Таким чином, питання про розстрочення виконання рішення суду повинно вирішуватися господарськими судами із дотриманням балансу інтересів сторін. Необхідною умовою задоволення заяви про розстрочення виконання рішення суду є з'ясування питання щодо дотримання балансу інтересів сторін, господарські суди повинні досліджувати та оцінювати доводи та заперечення як позивача, так і відповідача, а також дотримуватися розумного строку розстрочення.
У постанові Верховного Суду від 15.06.2018р. у справі №917/138/16 зазначено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом. Вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи. При цьому, господарський суд повинен враховувати можливі негативні наслідки для боржника при виконанні рішення у встановлений строк чи попередньо встановленим способом, але перш за все повинен враховувати такі ж наслідки і для стягувача при затримці виконання рішення та не допускати їх настання.
Відповідно до статей 73, 74 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Окрім того, судом взято до уваги практику Європейського суду з прав людини, яким, зокрема, в рішенні у справі «Шмалько проти України» від 20.07.2004р. зазначено, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду (пункт 43). У зв'язку з тим, що відстрочка та розстрочка подовжує період відновлення порушеного права стягувача при їх наданні суди, в цілях вирішення питання про можливість їх надання, а також визначення строку подовження виконання рішення суду повинні враховувати закріплені в нормах матеріального права, і перш за все у Конвенції, допустимі межі надання відстрочки та розстрочки виконання судового рішення. Несвоєчасне виконання рішення суду може бути мотивоване наявністю певних обставин, відстрочка та розстрочка виконання рішення суду не повинна шкодити сутності права, гарантованого частиною першою статті 6 Конвенції, згідно з якою "кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру", а у системному розумінні цієї норми та національного закону суд не повинен перешкоджати ефективному поновленню у правах шляхом виконання судового рішення, тобто довготривале виконання рішення суду може набути форми порушення права на справедливий судовий розгляд, що не може бути виправдано за конкретних обставин справи та є наслідком зменшення вимог щодо розумності строку
У рішенні Європейського суду з прав людини від 17.05.2005р. у справі «Чіжов проти України» (заява №6962/02) зазначено, що позитивним обов'язком держави є організація системи виконання рішень таким чином, щоб гарантувати виконання без жодних невиправданих затримок, і так, щоб ця система була ефективною і законодавчо, і практично, а нездатність державних органів ужити необхідних заходів для виконання рішення позбавляє гарантій, які закріплені в параграф 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 19.03.1997р. у справі «Горнсбі проти Греції» суд наголошує, що, відповідно до усталеного прецедентного права, пункт 1 статті 6 гарантує кожному право на звернення до суду або арбітражу з позовом стосовно будь-яких його цивільних прав та обов'язків. Таким чином, ця стаття проголошує «право на суд», одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно-правових питань до суду (див. рішення у справі «Філіс проти Греції» (Philis v. Greece) (№1) від 27 серпня 1991р., серія А, №209, с. 20, п. 59). Однак це право було б ілюзорним, якби правова система Договірної держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній із сторін. Важко собі навіть уявити, щоб стаття 6 детально описувала процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, - а саме: справедливий, публічний і швидкий розгляд, - і водночас не передбачала виконання судових рішень. Якщо вбачати у статті 6 тільки проголошення доступу до судового органу та права на судове провадження, то це могло б породжувати ситуації, що суперечать принципу верховенства права, який Договірні держави зобов'язалися поважати, ратифікуючи Конвенцію ( 995_690 ) (див. mutatis mutandis, рішення у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom) від 21 лютого 1975р., серія А, №18, с. 16 - 18, п. 34 - 36). Отже, для цілей статті 6 виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «судового розгляду» (пункт 40).
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 15.03.2011р. №3135-VI, суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Суд зазначає, що, згідно ч.5 ст.331 ГПК України розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Враховуючи вищенаведене, в тому числі відсутність доказів вжиття Боржником заходів, спрямованих на повне або часткове виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у даній справі впродовж місяця з моменту ухвалення рішення, доведеність Заявником (Боржником) факту неможливості одномоментного виконання рішення суду, беручи до уваги час існування присудженого до стягнення вказаним рішенням боргу, викладені в обґрунтування обставин, на які Заявник (Боржник) покликається, як на підставу для розстрочки виконання рішення суду доводи та подані докази, матеріальні інтереси Сторін, їх фінансовий стан, враховуючи ступінь вини Боржника у виникненні заборгованості та наявність інфляційних процесів в державі, а також дату ухвалення рішення Господарського суду Львівської області у даній справі (15.02.2021р.) та приписи ч.5 ст.331 ГПК України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до часткового задоволення заяви Боржника та розстрочки виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 на 10 місяців по 15.01.2022р. включно шляхом сплати у перших дев'яти місяцях з квітня по грудень 2021р. до 15 числа кожного відповідного місяця по 36113,32грн., в десятому місяці - січні 2022р. до 15 числа відповідного місяця - 36113,27грн. В решті заяву відхилити.
Враховуючи вищенаведене, керуючись нормами ст.ст. 13, 14, 15, 120, 121, 233, 234, 235, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія Розваг» від 12.03.2021р. б/н (вх. №1075/21 від 15.03.2021р.) про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 задоволити частково.
2. Розстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 15.02.2021р. у справі №914/2349/20 на 10 місяців по 15.01.2022р. шляхом сплати у перших дев'яти місяцях з квітня по грудень 2021р. до 15 числа кожного відповідного місяця по 36113,32грн., в десятому місяці - січні 2022р. до 15 числа відповідного місяця - 36113,27грн.
3. В решті заяву відхилити.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
5. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в порядку та строки, визначені главою І розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.
Повний текст ухвали складено 12.04.2021р.
Головуючий суддя Т.Б. Фартушок