про відкриття провадження у справі
12.04.2021 р. Справа № 914/869/21
Господарський суд Львівської області у складі судді Кидисюка Р.А., розглянувши матеріали справи за позовом: Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Даймонд Авто», м. Київ
про: стягнення заборгованості зі сплати орендної плати та неустойки у розмірі подвійної плати за користування приміщенням за договором №Ш-8559-13 (Д-13) від 06.12.2013 р.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Згідно з частиною третьою статті 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Оскільки предметом позову є стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за користування приміщенням за договором №Ш-8559-13 (Д-13) від 06.12.2013 р. за період з 01.07.2018 по 18.01.2019, а також неустойки у розмірі подвійної плати за період з 19.01.2019 по 16.03.2021 за користування нерухомим майном за час прострочення, а нежитлові приміщення, що є об'єктом оренди, загальною площею 69,0 кв.м., розташовані за адресою: м. Львів, вул. Мазепи І. Гетьмана, буд. 11, то відповідно до правил виключної підсудності даний позов підлягає розгляду Господарським судом Львівської області.
Враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин, незначну складність справи та, ймовірно, невеликий обсяг доказів, які підлягатимуть дослідженню, зважаючи також і на ту обставину, що зазначена справа належить до малозначних в розумінні Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У відповідності до частини 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Керуючись статтями 12, 20, 162, 164, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без судового засідання та без виклику сторін.
3. Розгляд справи по суті починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
4. Встановити відповідачеві строк - 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов (клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін). Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Встановити позивачу строк - 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив (клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін). Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
6. Встановити відповідачеві строк - 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Копія заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) запереченням до суду.
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суд звертає увагу учасників справи, що у відповідності до положень статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, у випадках невиконання процесуальних обов'язків, ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.
У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов'язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Р.А. Кидисюк