Ухвала від 09.04.2021 по справі 158/2466/20

Справа № 158/2466/20

Провадження № 1-кс/0158/370/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2021 року м. Ківерці

Слідчий суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши клопотання ст. слідчого СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України,-

ВСТАНОВИВ

08 квітня 2021 року до слідчого судді Ківерцівського районного суду Волинської області звернувся ст. слідчий СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.

Клопотання обґрунтовує тим, що в період часу з 23 год. 00 хв. 11.04.2020р. по 09 год. 00 хв. 12.04.2020р. невстановлена особа, перебуваючи в АДРЕСА_1 , таємно, шляхом вільного доступу, незаконно заволоділа мопедом марки "Delta", який був незареєстрований у встановленому законом порядку, належним ОСОБА_5 , внаслідок чого завдала потерпілому майнової шкоди на суму близько 7000 грн.

13 квітня 2020 року відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020030100000268 та кваліфіковано за ч. 1 ст. 289 КК України.

На даний час органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які дають підстави вважати, що має місце факт вчинення кримінальних правопорушень, однак, завершити досудове розслідування у дванадцятимісячний строк, тобто до 13 квітня 2021 року неможливо, оскільки для його завершення необхідно ще провести значний обсяг слідчих та процесуальних дій, зокрема:

- провести аналіз телефонних з'єднань;

- в разі встановлення номерів, які можуть мати відношення до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, звернутись до Ківерцівського районного суду Волинської області з тимчасовим доступом до речей та документів, а саме до операторів мобільного зв'язку;

- перевірити осіб на причетність до вчинення вказаного злочину;

- інші слідчі дії, у проведенні яких виникне необхідність за результатами проведення вказаних вище слідчих (розшукових) дій.

Вказані вище слідчі (розшукові) дії не можливо було провести у передбачений КПК України строк у зв'язку із довготривалим виконанням ухвали слідчого судді Ківерцівського районного суду Волинської області про тимчасовим доступом до речей та документів, а саме до операторів мобільного зв'язку, на підставі чого буде зроблений аналіз телефонних з'єднань на основі якого будуть проведенні інші слідчі (розшукові) дії.

Водночас, проведення зазначених слідчих та процесуальних дій забезпечить повне та неупереджене розслідування кримінального провадження, прийняття у ньому законного та обґрунтованого рішення. Просить клопотання задовольнити.

В судове засідання ст. слідчий СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 не з'явилась, подала до суду заяву, у якій клопотання підтримує, просить розгляд справи проводити у її відсутності.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали додані до клопотання та матеріали кримінального провадження приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у ч. 2 ст. 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Положенням ч. 2 ст. 219 КПК передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.

Слідчим суддею встановлено, що СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, яке згідно із ст. 12 КК України відноситься до нетяжких злочинів.

З матеріалів доданих до клопотання та матеріалів кримінального провадження вбачається, що слідчим зазначені всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження, а також об'єктивні обставини, що перешкоджали здійснити необхідні процесуальні дії раніше та строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій.

Згідно з ст. 2 КПК України - завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 9 КПК України - під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого, що для закінчення досудового розслідування необхідно провести вищеперелічені слідчі дії.

Для виконання завдання кримінального провадження, для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, для проведення вищезазначених слідчих дій слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування, а клопотання слідчого задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ

Клопотання ст. слідчого СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, до 3 (трьох) місяців, тобто до 09 липня 2021 року, включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ківерцівського районного суду ОСОБА_1

Попередній документ
96146686
Наступний документ
96146688
Інформація про рішення:
№ рішення: 96146687
№ справи: 158/2466/20
Дата рішення: 09.04.2021
Дата публікації: 27.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ківерцівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Незаконне заволодіння транпортним засобом
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (10.01.2022)
Дата надходження: 04.01.2022
Предмет позову: -
Розклад засідань:
05.01.2022 08:15 Ківерцівський районний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОЛІЩУК СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ПОЛІЩУК СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА