06 січня 2021 року Справа №160/15247/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кадникова Г.В., розглянувши позовну заяву з доданими документами ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про:
- визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відповідач) щодо не призначення пенсії за віком;
- зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком позивачу, як непрацюючому пенсіонеру, з врахуванням всього стажу роботи зазначеного у трудовій книжці, заробітній плати для обчислення пенсії, починаючи з дати звернення - 29.07.2020 року та виплачувати на визначений пенсіонером банківський рахунок..
Ухвалою суду позовну заяву залишено без руху на підставі ст.169 КАС України зі встановленням строку для усунення виявлених недоліків.
Позивачем подано заяву про усунення недоліків.
Однак, недоліки позовної заяви усунуто не в повному обсязі.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: в порушення п.2 ч.5 цієї статті, у позовній заяві не зазначено номеру засобу зв'язку та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача, оскільки це обов'язкові реквізити позовної заяви.
Відповідно до ч.2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Так, у позовоній заяві зазначено електронну адресу позивача: ІНФОРМАЦІЯ_1 та номер засобу зв'язку: НОМЕР_1 .
Однак, зазначені електронна адреса та номер засобу зв'язку не мають відношення до позивача і належать представнику позивача - Портянко Григорію Андрійовичу.
Крім того, через недостатність фінансування судової гілки влади відправка поштової кореспонденції в суді припинена, про що зазначено на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/pres-centr/general/1007680/.
До учасників судового процесу звернуто прохання зазначати у своїх зверненнях та заявах про надання інформації свої електронні адреси для вчасного отримання відповіді електронною поштою: https://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/pres-centr/general/1021153/.
Таким чином, необхідність зазначення офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти сторін обов'язкова.
Крім того, позивачем не надано доказів неможливості створення такої адреси.
Також, з нової редакції позовної заяви та доданих до неї документів вбачається відмінність особистого підпису позивача, а саме: підпис у новій редакції позовної заяви та при засвідченні копії документів не відповідає підпису у паспорті, копії якого додані до позовної заяви.
За викладених обставин позивачу необхідно надати письмові пояснення щодо відмінності підпису.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви з урахуванням ч.1 ст.161 КАС України, шляхом надання визначених в ухвалі вище документів та інформації.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.121, 169, 241 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, з додержанням вимог ст.ст.121, 169 КАС України.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення визначених недоліків в описовій частині даної ухвали з дня її отримання.
Копію ухвали надіслати:
- позивачу за адресою для листування: АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г. В.Кадникова