Постанова від 15.04.2010 по справі 3012/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

15 квітня 2010 р. № 2-а- 3012/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тацій Л.В. при секретарі судового засідання Букар Х.М.

за участю:

представника позивача -не прибув

представник відповідача -не прибув

представник третьої особи -не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, третя особа: Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області в особі Державного реєстратора,

про припинення підприємницької діяльності (скасування державної реєстрації),-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця (скасувати державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи) ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на наступне. Відповідач не звітує перед Лозівською ОДПІ у Харківській області на протязі 2008 -2009 років. ФОП ОСОБА_1 заборгованості до бюджету не має.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, просив справу розглядати без участі представника позивача (а.с. 3).

Відповідач в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 22). Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв'язку з неврегульованістю Кодексом адміністративного судочинства України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб'єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Третя особа - Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області в особі Державного реєстратора, в судове засідання, призначене на 15.04.2010р., свого представника не направив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с. 21), причин неприбуття в судове засідання не повідомив. Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справи без участі третьої особи.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрований Близнюківською районною державною адміністрацією Харківської області. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 25.11.2008 року за № 950, ФОП ОСОБА_1 узятий на облік в органах державної податкової служби за № 75731 від 25.11.2008 року (а.с. 5).

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ, платники податків зобов'язані надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків.

Судом встановлено, що на протязі 2008 р. - 2009 років ФОП ОСОБА_1 не подавав до податкової інспекції декларації з податку на прибуток, що підтверджується актами Лозівської ОДПІ про ненадання податкової звітності (а. с. 7-11).

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 року № 755 підставою для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Дії відповідача щодо неподання декларації про доходи порушують вимоги п.п. 4. 1. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, якими встановлено, що для подання декларації про доходи на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію незалежно від того, чи виникло в цьому періоді податкове зобов'язання, чи ні.

Відповідно до довідки № 2129/10/19-040 від 12.03.2010 року Лозівської ОДПІ, ФОП ОСОБА_1 заборгованості зі сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів станом не має (а.с. 12).

Позивачем заявлена вимога про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (скасування державної реєстрації) ФОП ОСОБА_1 Законом України „Про державну податкову службу” в ст. 11 передбачено право податкових органів на звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Спеціальним Законом, який регулює спірні правовідносини, є Закон України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, який передбачає припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, а не скасування державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Керуючись вимогами ч. 2 ст. 11 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення зазначених позовних вимог саме шляхом припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 у зв'язку з неподанням відповідачем податкових декларацій та фінансової звітності протягом року.

На підставі викладеного, керуючись п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу”, ст.ст. 9, 94, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, третя особа: Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області в особі Державного реєстратора, про припинення підприємницької діяльності (скасування державної реєстрації) - задовольнити частково.

2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1).

3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

4. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2010 року.

Суддя Тацій Л.В.