Рішення від 08.04.2021 по справі 200/2441/21-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2021 р. Справа№200/2441/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Аканова О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл.Соборна, 3 код ЄДРПОУ 13486010) про

визнання протиправною бездіяльності щодо неперерахування розміру пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 та здійснення виплати пенсійного забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку;

зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня надходження від Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 та виплатити заборгованість,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із вищевказаним позовом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є пенсіонером, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Вказує, що посилаючись на деякі зміни вимог законодавства, відповідно рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у справі № 826/3858/18, Головним управлінням Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях до відповідача направлено довідку №15/203 від 17.11.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року. Відповідачем відмовлено позивачу в перерахунку пенсії, з посиланням на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018 та постанову Кабінету Міністрів України №103.

Ввжає бездіяльність відповідача протиправною та такою, що суперечить вимогам діючого законодавства.

Відповідач надав відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог з наступних підстав. Зазначили, що умови проведення перерахунку пенсій передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" були передбачені пунктом 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб".

Після визнання противоправними та скасування пунктів 1-2 вказаної постанови Кабінетом Міністрів України інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось.

Вказали, що асигнування з Державного бюджету України Пенсійному фонду України не збільшувались після набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, а тому пенсії виплачуються в розмірах, що існували станом на день набрання законної сили судовим рішенням, з урахуванням бюджетних асигнувань, визначених на цю мету.

Враховуючи наведене просить суд відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 березня 2021 року відкрито провадження у справі; розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання на 08 квітня 2021 року о 9:45 год.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення на нього, судом встановлено наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом НОМЕР_2 , виданим Київським РВ УМВС України в Донецькій області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , є пенсіонером згідно пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , учасником бойових дій згідно посвідчення серії НОМЕР_3 .

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області є органом державної влади та суб'єктом владних повноважень, який здійснює у спірних правовідносинах владні управлінські функції та є належним відповідачем у даній справі.

Головним управлінням Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях 17.11.2020 видано довідку №15/203 про розмір грошового забезпечення позивача, з зазначенням видів грошового забезпечення: посадовий оклад 6200 грн., оклад за військовим званням 1410 грн., надбавка за вислугу років: 50% - 3805 грн., 56% - 6392,40 грн., 5% - 310 грн., 15% - 930 грн., 10% - 620 грн., всього 19667,40 грн.

Листом відповідача від 24.12.2020 №0500-0304-8/24652, повідомлено про те, що умови проведення перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" були передбачені пунктом 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103). 5 березня 2019 року набрало чинності рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, враховуючи постанову Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва, яким визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103, а також зміни до пункту 5 додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Після визнання протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови №103 інших рішень урядом про умови та порядок проведення перерахунку пенсії зазначеної категорії не приймалось. Підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.

Позивач не згоден із відмовою відповідача у проведені перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки, а тому звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно достатті 19 Конституції України,правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" затвердив порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грош.забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Так, пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Аналіз наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" свідчить про необхідність здійснення таких послідовних дій: Міністерство оборони України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки; довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинним нормативно-правовими актами.

Таким чином, перерахунок пенсії позивача здійснюється відповідачем виключно на підставі довідки уповноваженого органу (в даному випадку - Адміністрації Державної прикордонної служби України) про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 20 березня 2018 року у справі № 636/662/17 та від 3 липня 2018 року у справі № 709/2728/16-а.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, яка діє з 1 січня 2017 року) всі призначені за нормами цього Закону пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, на умовах, у порядку та у розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Суд звертає увагу на те, що саме в такій редакції частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, який набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Аналіз частини 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції від 1 січня 2017 року) дозволяє суду зробити висновок про те, що право на перерахунок пенсії мають особи, пенсії яким призначені за цим Законом, у разі підвищення розміру грошового забезпечення відповідних категорій працюючих військовослужбовців.

В той же час повноваження визначати умови, порядок перерахунку пенсій, а також розміри пенсій делеговані Кабінету Міністрів України.

Так, відповідно до ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови, розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набирає чинності з 1 березня 2018 року, про що вказано у самій постанові (далі - Постанова № 704).

Постановою № 704 підвищено грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, посадових осіб начальницького складу податкової міліції апарату Державної фіскальної служби, головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби та деяких інших категорій військовослужбовців.

Отже, у зв'язку із набранням чинності постановою № 704 у позивача виникло право на перерахунок його пенсії, оскільки зазначеною постановою Уряду підвищено грошове забезпечення військовослужбовців.

В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Закономособам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Виплату перерахованих відповідно до п. 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року (п. 2 постанови № 103 від 21 лютого 2018 року).

З аналізу наведених вище положень слідує, що набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Разом із тим, отримавши відповідну довідку, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача з урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення.

Суд зазначає, що відмова пенсійного органу у проведенні позивачу виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року).

Зазначена позиція також підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004, від 1 грудня 2004 року № 20-рп/2004, від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22 червня 2010 року у справі № 21-399во10, від 7 грудня 2012 року у справі №21-977во10, від 3 грудня 2010 року у справі № 21- 44а10), що може бути застосовано до випадків коли пенсія підлягає перерахунку у зв'язку зі зміною законодавства або на підставі рішення суду.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що в даному випадку позивач мав право на перерахування розміру його пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 року.

Проаналізувавши наведені вище нормативно-правові приписи та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для неперерахунку пенсії позивачу на підставі оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення.

Відповідно, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не перерахування розміру його пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 року підлягають задоволенню.

Стосовно позовної вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок розміру пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до приписів ст. 245 КАС України, беручи до уваги висновок суду щодо протиправної бездіяльності відповідача, яка відобразилась у не перерахуванні розміру його пенсії на підставі оновленої довідки, суд зазначає, що позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок розмір пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 року в тому числі за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня надходження від Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, та виплатити заборгованість за цей період є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню.

Позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 72-77, 94, 139, 192-193, 242-246, 255, 257-258, 263, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл.Соборна, 3 код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності щодо неперерахування розміру пенсії на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 та здійснення виплати пенсійного забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку; зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня надходження від Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 та виплатити заборгованість - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл.Соборна, 3 код ЄДРПОУ 13486010) щодо не перерахування розміру пенсії ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл.Соборна, 3 код ЄДРПОУ 13486010) здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на підставі оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях №15/203 від 17.11.2020, в тому числі за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня надходження від Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях оновленої довідки №15/203 від 17.11.2020 та виплатити заборгованість за цей період.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Аканов