Ухвала від 05.04.2021 по справі 905/1562/18

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"05" квітня 2021 р. Справа № 905/1562/18

Суддя Россолов В.В.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Акціонерного товариства "Українська залізниця" (вх.№968Д/1) на ухвалу Господарського суду Донецької області від 25 січня 2021 року (суддя Курило Г.Є. повна ухвала складена 26 січня 2021 року) у справі №905/1562/18,

за позовом Акціонерного товариства "Сбербанк", м. Київ

до Державного підприємства "Донецька залізниця", м.Донецьк

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", м. Київ

про стягнення заборгованості у розмірі 5415000,00 доларів США, -

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2021 року ухвалою Господарського суду Донецької області заяву вих.№16167/4/06-2 від 28 грудня 2020 року Акціонерного товариства "Сбербанк", м.Київ про заміну сторони правонаступником у справі №905/1562/18 - задоволено; замінено сторону виконавчого провадження, боржника Державне підприємство "Донецька залізниця" (код ЄДРПОУ 01074957, місцезнаходження: 83000, Донецька обл., м. Донецьк, вул. Артема, 68) на правонаступника - Акціонерне товариство "Українська залізниця" (код ЄДРПОУ 40075815, місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, 5) у виконавчому провадженні №59947153, стосовно примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області від 13 березня 2019 року №905/1562/18 про стягнення з Державного підприємства "Донецька залізниця", м.Донецьк (83000, Донецька обл., м.Донецьк, вул.Артема, 68, код ЄДРПОУ 01074957) на користь Акціонерного товариства "Сбербанк" (01601, м.Київ, вул.Володимирська, буд. 46, код ЄДРПОУ 25959784) заборгованість за основною сумою кредитної лінії у розмірі 3750000,00 доларів США, заборгованість за простроченими процентами за користування кредитною лінією у розмірі 1370000,00 доларів США, судовий збір в розмірі 616700,00 грн.

Акціонерне товариство "Українська залізниця" з ухвалою Господарського суду Донецької області не погодилось та звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати, прийняти нове рішення, яким відмовити АТ "Сбербанк" в задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні №59947153 з примусового виконання наказу №905/1562/18, виданого 13 березня 2019 року Господарським судом Донецької області за позовом АТ "Сбербанк" до ДП "Донецька залізниця" про стягнення заборгованості за основною сумою кредитної лінії у розмірі 3750000,00 доларів США, заборгованості за простроченими процентами за користування кредитною лінією у розмірі 1370000,00 доларів США, судовий збір в розмірі 616700,00 грн; судовий збір покласти на позивача.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач дійшов висновку про залишення її без руху з таких підстав.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Згідно з положеннями статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У підпункті 7 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2270,00 грн.

Перевіркою матеріалів апеляційної скарги встановлено, що апеляційну скаргу подано з порушенням вимог п. 2 ч.3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, а саме: до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, та відповідно апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

Таким чином, судом встановлено, що апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду Донецької області від 25 січня 2021 року у справі №905/1562/18 подано з порушенням вимог статті 258 Господарського процесуального кодексу України, а саме: не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

З урахуванням викладеного, суддя-доповідач дійшов висновку, що апелянтом не було виконано вимоги статті 258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до приписів статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 174, ст. 234, п. 2 ч.3 ст. 258, ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач, -

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Українська залізниця" на ухвалу Господарського суду Донецької області від 25 січня 2021 року у справі №905/1562/18 залишити без руху.

2.Акціонерному товариству "Українська залізниця" встановити строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків - десять днів з дня вручення заявникові копії даної ухвали. У вказаний строк заявником має бути надано суду:

-докази сплати судового збору 2270,00 грн.

3.Роз'яснити Акціонерному товариству "Українська залізниця", що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянтові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя - доповідач В.В. Россолов

Попередній документ
96037023
Наступний документ
96037025
Інформація про рішення:
№ рішення: 96037024
№ справи: 905/1562/18
Дата рішення: 05.04.2021
Дата публікації: 07.04.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (28.12.2022)
Дата надходження: 05.08.2021
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
25.01.2021 11:00 Господарський суд Донецької області
19.05.2021 10:30 Східний апеляційний господарський суд
07.06.2021 11:00 Господарський суд Донецької області
14.06.2021 12:55 Господарський суд Донецької області
07.09.2021 12:00 Східний апеляційний господарський суд
08.02.2023 13:00 Східний апеляційний господарський суд
11.04.2023 12:30 Господарський суд Донецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАМАЛУЙ О О
РОССОЛОВ ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ШУТЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
КУРИЛО ГАННА ЄВГЕНІЇВНА
КУРИЛО ГАННА ЄВГЕНІЇВНА
МАМАЛУЙ О О
РОССОЛОВ ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ШУТЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
3-я особа відповідача:
Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" м. Київ
3-я особа із самостійними вимогами на стороні відповідача:
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
відповідач (боржник):
АТ "Українська залізниця" в особі філії "Енергозбут"
Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України м.Київ
Державне підприємство "Донецька залізниця"
Державне підприємство "Донецька залізниця" м.Донецьк
ПАТ "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Донецька залізниця"
за участю:
Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України м.Київ
Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України
заявник:
Акціонерне товариство "Сбербанк" м.Київ
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Сбербанк" м.Київ
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
АТ "Українська залізниця" в особі філії "Енергозбут"
Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" м. Київ
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Українська залізниця"
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
АТ "Українська залізниця" в особі філії "Енергозбут"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Сбербанк"
Акціонерне товариство "Сбербанк" м.Київ
АТ "Сбербанк"
скаржник на дії органів двс:
Акціонерне товариство "Українська залізниця" м.Київ
суддя-учасник колегії:
БАРАНЕЦЬ О М
ІЛЬЇН ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
КРОЛЕВЕЦЬ О А
ХАЧАТРЯН ВІКТОРІЯ СЕРГІЇВНА