Ухвала від 05.04.2021 по справі 620/3399/21

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 квітня 2021 року Чернігів Справа № 620/3399/21

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши позовну заяву Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації (вул. Святомиколаївська, буд. 114, смт Ріпки, Ріпкинський район, Чернігівська область, 15000, код ЄДРПОУ - 03196127) до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (просп. Миру, 43, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ - 43316700) про визнання протиправними та скасування постанов державного виконавця,

УСТАНОВИЛА:

Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання протиправними та скасування постанов: про відкриття виконавчого провадження від 18.03.2021 №64875889, про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 18.03.2021 №64875889, про стягнення виконавчого збору від 18.03.2021 №64875889, винесених старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Семиразумом Є.В.

Відповідно до пунктів 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України від 08.07.2011 №3674-VІ «Про судовий збір» (далі - Закон №3674-VІ).

Відповідно до статті 1 Закону №3674-VІ судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону №3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 Закону №3674-VІ встановлено, що за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову: немайнового характеру - ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; майнового характеру - 1,5 відсоток ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до статті 7 Закону України від 15.12.2020 №1082-IX «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 січня 2021 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270,00 грн.

Таким чином за подання юридичною особою до суду адміністративного позову, який містить вимоги немайнового характеру, пов'язані між собою, а саме: пункт 1) про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 18.03.2021 №64875889, та дві вимоги майнового характеру: пункт 2) про визнання протиправною та скасування постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 18.03.2021 №64875889 (142,48 грн); 3) про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 18.03.2021 №64875889 (24000,00 грн), необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4540,00 грн (за пункт 1): 2270,00 грн + за пункт 2) і 3): 2270,00 грн (142,48+24000)).

Отже Управлінню соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації за подання до суду даного адміністративного позову необхідно сплатити судовий збір у сумі 4540,00 грн.

Поряд з цим у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами суддею виявлено, що до позовної заяви позивачем не додано оригіналу документу про сплату судового збору у відповідному розмірі.

За таких обставин Управлінню соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації необхідно сплатити судовий збір у сумі 4540,00 грн (Реквізити для сплати з 01.01.2021: рахунок UА348999980313191206084025739, отримувач - ГУК у Чернігівській області/тгм.Чернігів/22030101, код ЄДРПОУ - 37972475, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)).

Також частиною 3 статті 55 КАС України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов підписано головою комісії з припинення юридичної особи - О. Кульгейко, разом з тим, не додано до адміністративного позову доказів повноважень останнього, на підтвердження його права на подання позову від імені позивача.

Також позовна заява Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації не містить інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяв.

У свою чергу згідно з частинами 1,2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшла висновку, що позовна заява Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації має бути залишена без руху та позивачу встановлено п'ятиденний строк, з моменту отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків, шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату судового збору у встановленому порядку та у відповідному розмірі; доказів повноважень голови комісії з припинення юридичної особи - О. Кульгейко на підтвердження його права на подання позову від імені позивача; інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Управління соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації - залишити без руху.

Встановити позивачу п'ятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліків поданої позовної заяви.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, у встановлений судом строк, відповідно пункту 1 частини 4 до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява буде йому повернута.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Відповідно до частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею і згідно зі статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Падій