про передачу адміністративної справи до іншого суду
05 квітня 2021 р. р. справа № 400/5688/20
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марича Є.В., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
доУправління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, вул. Космонавтів, 61,Миколаїв,54056
проскасування постанови від 01.06.2016 № 114,
ОСОБА_1 звернулась до Миколаївського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Миколаївській області про визнання протиправною та скасування постанови від 01.06.2016 р. №114 про притягнення до відповідальності, яка передбачена ч. 12 ст. 96 КУпАП України та накладення штрафу у розмірі 8500 грн.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п.1 ч. 1 ст. 19 КАС України).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, дана позовна заява підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Статтею 29 КАС України не передбачено можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, тому суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 7 КАС України застосовує до правовідносин аналогію п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Таким чином, суд вважає, що дана справа має бути передана на розгляд місцевого загального суду як адміністративного суду за предметною підсудністю.
Частиною 1 ст. 25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Судом встановлено, що місцем проживання (перебування) позивача є адреса АДРЕСА_2 .
Враховуючи, що позивач подала позов, предметна юрисдикція якого віднесена до Ленінського районного суду м. Миколаєва, матеріали адміністративного позову належить передати до Ленінського районного суду м. Миколаєва.
Керуючись ст. ст.19, 20, 29, 171, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративну справу № 400/5688/20 за позовом ОСОБА_1 , до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, про скасування постанови від 01.06.2016 № 114 передати для подальшого розгляду до Ленінського районного суду м. Миколаєва.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
3. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України
Суддя Є. В. Марич